Skocz do zawartości
Filavandrel

zapytanie o pape do odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i przepraszam ze znow nudze :)

wlasnie sie dowiedzialem ze dostane dotacje do mojego akwa morskiego (na razie 30-35l) i postanowilem kupic WeiPro SA-2011 tylko nie wiem jaka pape do tego odpieniacza kupic (taka co mnie finansowo nie zrujnuje) i tu prosze o pomoc bardziej doswiadczonych akwarystow.

serdecznie pozdrawiam

Filavandrel


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma być tania (najtańsza) to atman 2000l/h na www.korale.pl niecałe 80zł. coślepszego to aqua medic ph 2000l ktoś sprzedawał używaną za 120 zł bo nowa to 220 zł.tanie i dobre pompki to rio 1400 za 120zł nowa (u mnie w zupełności starcza)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli musi to byc juz Weipro to zaloz do niego New Jet 1700 albo New Jet 2300. AquaMedic tez moze byc ale nie z serii PH bo te nie nadaja sie jako pompy do Venturi tylko z seri OR. Dosc ciche pompy robi rowniez Sicce.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chce miec Weipro to i pompa musi byc silna.

Zgodze sie jednak, ze to jest marnowanie kasy na takie male akwa.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa bedzie na razie takie male :D

potem bedzie przeprowadzka do wiekszego (wiec sprzet kupowany juz troszke pod te wieksze) a co do pompy to stwierdzilem ze kupie AquaMedic OR 1200 (czy wystarczy do tego odpieniacza ?? i pomyslu dalej czy wziasc jednak OR 2500) i chce za pomoca systemu rurek zrobic rozdzielenie na odpieniacz i strumienie cyrkulacyjne w akwa (niestosowac zadnych innych pompek cyrkulacyjnych)

i jedno jeszcze pytanie czy dobrze doczytalem ze pompy z seri OR moga pracowac niezanuzone ??


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli musi to byc OR to wez 2500. Nie wiem czy ta pompa wystarczy aby napedzic odpieniacz i jeszcze zrobic cyrkulacje ale sprobowac mozna.

Pompa moze pracowac jako zewnetrzna. Tylko pamietaj jedno aby przed uruchomieniem ja zalac gdyz sama wody nie zaciagnie.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to wezme ta OR 2500, o zalaniu oczywiscie niezapomne :D a co do tego czy uciagnie jednoczesnie odpieniacz i cyrkulacje to dam oczywiscie znac :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.