Skocz do zawartości
andrniew

TOTM marzec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

Ładnie, Ładnie :mooning

Wprawdzie do Ciebie mu jeszcze trochę brakuje, ale jak widać stara się :whip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium bardzo mi się podoba - fajnie korale porosły i ułożyły klimat w moim guście..

na dole jak zwykle za dużo lps-ów :p ale widzę, że to standard..

kolorki... widziałem ładniejsze - zgadnij Andrzej gdzie? :mooning

ja bym dał 9/10 :whip


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze że jedno z ładniejszych ostatnio. :mooning

Takie nabite ale ze smakiem. No i moja ulubiona odmiana błazenków :whip


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było by dobrze żeby nie było np. Photoshopa.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333617 robi :

Wszystko było by dobrze żeby nie było np. Photoshopa.

Święte słowa.

Zbiornik - to prawda piękny i tylko powiem, że daleko mi do takiego akwarium.

Natomiast za taką ściemę z kolorowaniem należy się nagana.

Uważam, że fotki przesyłane powinny być w formacie RAW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie macie monitory ale większość zdjęć u mnie ma zwykłe kolory - widziałem u Andrzeja na żywo ładniejsze

albo np u Seby na ostatnich fotkach :mooning

nie jest prosta sprawą zrobić dobre zdjęcie i potem trzeba nieco poprawiać - to każdy widzi - ale nie widzicie piękna akwarium? na żywo na bank zwala z nóg... nawet jak te scolymie są mniej nasycone...

nie wiem jak Was zadowolić? :whip


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostek,z tym RAWem to pomysł "git" brawo.:mooning


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurza Was obrabianie zdjęć na komputerze a chcecie plików RAW? one służą do niczego innego jak tylko obróbki na komputerze :mooning

i kto ma obrabiać - reefcentral?

i zgadzam się z Natanem - to raczej nieumiejętność robienia fotek - a nie obróbka z premedytacją :whip


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde czepiacie się o kolorki a nie widzicie tego gąszczu !

Pozazdrościć tak zapchanej skały :mooning


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333630 Kris_77 :

<...>

nie wiem jak Was zadowolić? :mooning

Ależ ja jestem zadowolony cały czas. Tak już mam.

Kwestia tego co i w jakich dawkach się przyjmuje :whip

Napisałem przecież, że zbiornik piękny i chylę czoła.

Co do zdjęć zdania nie zmieniłem.

Kris_77 :

wkurza Was obrabianie zdjęć na komputerze a chcecie plików RAW? one służą do niczego innego jak tylko obróbki na komputerze

i kto ma obrabiać - reefcentral?

RAWy rzeczywiście się obrabia, ale można to zrobić automatem, który nie będzie bawił się w domorosłego akwarelistę z mocno przesadzonym zacięciem do ubarwiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie podoba mnie sie,ale jak moze mnie sie podobac,kiedy SPSy do mnie nie przemawiaja,takie kolorowe krzoki,zapelniajace caly zbiornik...ja coraz bardziej ide w strone minimalistyki,czyli jeden konkretny bonsai a na nim konkretne LPS'y i miekkie...nie chcial by to bylo odbierane jako krytyka bo ten zbiornik niejednemu dech w piersi pewnie zapiera...cudowne blazenki,widze je juz po raz drugi...Co do RAW,to byloby bzdura wysylac w tym formacie...zdjecia akwariow morskiego musi byc obrobione i sa to jedne z trudniejszych zdjec...Mozna sfotograafowac kosciol mariacki i oddac jego klimat,ale nieliczni potrafia zrobic dobre zdjecie zbiornika...to wielki kunszt,dlatego do zdjec bym sie nie przyczepial...Ogolnie akwarium jak dla mnie byloby fajne,gdyby z niego zrobic z 50siat zbiornikow...zauwazcie ze misio stosuje lite Balling...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba:) widać że wszystko rosło w zbiorniku, a nie są to wstawione klocki:)

kolorki dość ciemne, nie widać jakiejś ingerencji..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż to nie mój gust, ale oddaję hołd pracy jaką włożył...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333674 AdamB :

Mnie sie niepodoba. Baniak jest przeladowany.

z tym się trochę nie zgodzę - po za dołem baniak jest po prostu dość mocno "wyrośnięty"

wiem, że w Polsce mamy deficyt takich zbiorników - ale jak korale podrosną do dość sporych rozmiarów - to tank właśnie tak wygląda - wypchany koralami - czasem aż dziw bierze jak właściciel wstawi fotkę skałki - np malutkich 2ch wysepek na środku :mooning aż się boję np przy mojej obsadzie jakby to wszystko podrosło do takich rozmiarów ...

chyba, że masz na myśli coś innego :whip


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje dylemat: pokazać co się ma w akwarium, pokazać naj okaz z akwarium wyglądać powinien....

Moim zdaniem PS to zło, bo każdy mówi, że tylko tam ostrość łapie, że tylko delikatnie pociąga kolory, ale jak naprawdę jest to już każdy wie. I Przy dobrym skadrowaniu 1 montiporki, podrasowaniu jej w ps Można powiedzieć że mam za***iste kolorki i umiem dbać o korale...

Jak najbardziej jestem za retuszem ale drobnym a nie celowym pokazywaniu jakim jest się fachowcem od obróbki.

Wolę patrzeć na korala, niż ładne zjecie korala. Bo ładne to to sobie pooglądam w encyklopedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333647 kosek :

RAWy rzeczywiście się obrabia, ale można to zrobić automatem, który nie będzie bawił się w domorosłego akwarelistę z mocno przesadzonym zacięciem do ubarwiania.

wrzuć rawa np hepatusa do Ligtrooma, zobaczysz jak z automatu spieprzy kolor niebieski - to co się stało na tych fotach.

Jej ale macie problemy z tym PS, generalnie fotki tego baniaka wyglądają jakby były robione komórką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie tylko uwagę, że gość świeci żarnikami 20KK dopalając dodatkowo aktyniką. Na żywo te kolory będą prezentować się bardzo podobnie jeśli nie identycznie. Tak wysoka temperatura barwowa jest głównym powodem nienaturalnego wręcz "świecenia" niektórych koralowców na fotkach. Spróbujcie zrobić zdjęcie koralom tylko pod aktyniką. Nie trzeba PS-a, żeby koralowce tak się świeciły. Z drugiej strony kolory kolorami, a niejeden z nas zamieniłby się na Acropory tej wielkości. A akwarium ma wszystko, co IMHO powinien mieć TOTM. Jest tam sporo zwierzaków, które nie leżą na każdej półce w pierwszym lepszym sklepie. Nie można nic zarzucić estetyce zbiornika, ani kondycji zwierząt. Może aranżacja nie jest powalająca, ale nie każdy musi być Takashim Amano, zwłaszcza w przypadku zbiorników z SPS-ami, które jeśli tylko dać im się rozrosnąć stworzą własną aranżację.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.