Skocz do zawartości
mag

brązowy osad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

chciałabym zapytać Was, doświadczonych akwarystów, co może się dziać z moim malutkim zbiorniczkiem.

Otóż trzy dni temu do mojej trzydziestki dodałam biologiczny suplement, który polecono mi w jednym z warszawskich sklepów.

Owy suplement to NUTRAFIN CYCLE. Dodałam go w ilości: 1 dzień 10 ml na 30L wody, 2 i 3 dzień 2,5 ml na 30L wody. Zauważyłam, że od tego momentu pojawił się brązowy osad. Początkowo w małej ilości, a teraz widzę, że osadza się prawie wszędzie (szkło, grzałka, skała, piasek). Nie wiem co to jest ale jak na moje oko nowicjusza, to raczej zły objaw. Podmianę wody robię co tydzień, a ostatnia właśnie nastąpiła w sobotę. Do tej pory było wszystko ok. Czysto i klarownie. Podstawowe parametry książkowe. Na chwilę obecną z życia, to są tylko 2 krewetki, chiton ślimaki, rurówki i to co zwykle wychodzi ze skały. Nie mam jeszcze korali ani rybki.

Czy moglibyście zastanowić się, co to jest, co zrobiłam źle i jak tego się pozbyć.

Będę wdzięczna za wasze cenne rady.

pozdrawiam

magda/mag


NanoReef 30L start 05/02/2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#334108 mag :

Witam serdecznie,

chciałabym zapytać Was, doświadczonych akwarystów, co może się dziać z moim malutkim zbiorniczkiem.

Otóż trzy dni temu do mojej trzydziestki dodałam biologiczny suplement, który polecono mi w jednym z warszawskich sklepów.

Owy suplement to NUTRAFIN CYCLE. Dodałam go w ilości: 1 dzień 10 ml na 30L wody, 2 i 3 dzień 2,5 ml na 30L wody. Zauważyłam, że od tego momentu pojawił się brązowy osad. Początkowo w małej ilości, a teraz widzę, że osadza się prawie wszędzie (szkło, grzałka, skała, piasek). Nie wiem co to jest ale jak na moje oko nowicjusza, to raczej zły objaw. Podmianę wody robię co tydzień, a ostatnia właśnie nastąpiła w sobotę. Do tej pory było wszystko ok. Czysto i klarownie. Podstawowe parametry książkowe. Na chwilę obecną z życia, to są tylko 2 krewetki, chiton ślimaki, rurówki i to co zwykle wychodzi ze skały. Nie mam jeszcze korali ani rybki.

Czy moglibyście zastanowić się, co to jest, co zrobiłam źle i jak tego się pozbyć.

Będę wdzięczna za wasze cenne rady.

pozdrawiam

magda/mag

Wygląda na przedawkowanie bakterii (choć mogą być również inne przyczyny).

Nie dawaj przez kilka dni Cycle i patrz co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, przedawkowanie mówisz?

Producent zalecał 1 dnia 25ml na 40L wody, 2 i 3 dnia po 10ml na 40L wody (nowe akwarium)

A w jaki sposób mogę to czyścić na skałach, bo z piaskiem sobie poradzę.

Jakie mogą być jeszcze przyczyny?

pozdr,

magda


NanoReef 30L start 05/02/2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A akwarium to pewnie młode ?? Napisz coś więcej kiedy startowałaś, jakie parametry itp. Pewnie dojrzewa..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak producent zaleca to niech on sobie taka dawke do swojego baniaka leje:clowning

masz mlody baniak odstaw cycle na jakis czas a po jakims czasie lej 1/2 tego co zaleca owy producent

pozdrawiam


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 ml/30 l wody to chyba swiadczy o slabej koncentracji plynu, czyli placi sie za wode. Przynajmniej tak to odczytuje gdy porownam, ze inne "plyny" dodaje sie 1 krople lub 1 ml na 100 !!! l wody.

Jesli produkt jest cos wart, to raczej zostal przedawkowany.

Gdybys do takiego malego zbiornika wsypala szklanke piachu ze starego akwarium to by bylo taniej i znacznie bezpieczniej.

Dozuje sie (wg. producenta) 10 ml/70 l, czyli dalas o wiele za duzo.

Teraz, chyba trzeba sie trzymac podmian wody, a nalot mozna czyscic szczoteczka do zebow.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.