Skocz do zawartości
Gienek

New Jet 4500 do odpieniacza??

Rekomendowane odpowiedzi

witam nurtuje mnie następujące pytanie: czy istnieje realna możliwość zaadaptowania tej pompy jako napęd do odpieniacza. Czy jest możliwość wymiany wirnika na igiełkowy?? Może wirnik pasowałby z jakiegoś innego modelu?. Pojawił się ostatnio model nj-2500 z igiełką więc może i coś z tą pompą da się zrobić. Będę wdzięczy za każdą podpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nj 2500 jest zupełnie inaczej zbudowany niż modele od 3000 w górę. Pewnie da się coś zmontować w trybie DIY = mesh albo inny bajer z biobala ale seryjnego odpowiednika nie widzę. Do czego taka mocna pompka że tak zapytam?:)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3000 w pienidle , wirnik igła :) ładnie brzęczy, ale i tak słup wody wyrzuca na jakieś 30-40cm. Więc jak będzie niski odpieniacz, to nawet nie zdąży się spienić woda :) tylko Ci pompa przeleje prosto do kubka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pod tą 4500 musi być odpieniek jak mała frania bo będzie wywalał poza sumpa :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie to napisałem :), moim zdaniem odpieniek to możesz robić i na pompie 8000. Inna sprawa, że u mnie pompa jest w środku i bezpośrednio do góry wylatuje woda. Gdyby miał jakieś kolanka i wyprowadzenie na zewnątrz pompy, i pokusić się o jakiś system który porządnie będzie obracał pianą po sprzęcie to może być fajny odpieniek, no ale jak mówię niższego jak 50cm nie zrobisz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam właśnie mocnej pompy do nowego odpieniacza który się właśnie składa , rura 20 wysokość 55 cm pod główną rurą reakcyjną pudło 25x35 służące jako wstępna komora reakcyjna, dodatkowo sita rury rureczki kolanka, zawory więc wydaje mi się że taka właśnie pompa będzie akurat, a odpieniek faktycznie zapowiada się na małą franię:). Mam tunze 9420.04 ale raczej będzie za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.