Skocz do zawartości
Gotterdammung

Obieg przez Overflow Box - pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Wieczór, słuchajcie, mam kilka pytań.

Posiadam takowe pudełko : http://allegro.pl/overflow-box-jb200-i1441815035.html

I taką pompę cyrkulacyjną : NEW-JET NJ 3000 - http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=1007_26&products_id=3207

W nocy z czwartku na piątek udało mi się poskładać wszystko i odpalić. I teraz tak :

1. Jak skutecznie wyciszyć takie pudełko? Zastosowałem lekko zmodyfikowany patent z rurką silikonową w spływie pudła, ale po pierwsze średnio to działa, nie wycisza dokładnie, to chyba zaburza proces przepływu wody.

2. Jak doporowadzić do równomiernego przelewania się wody do i z sumpa? Mimo że pompę mam skręconą na minimum przepływu, to i tak jest szybsza niż pudełko, co skutkuje zniżeniem poziomu wody w 3 komorze sumpa do minimum, pompa zasysa powietrze i mimo tego że jest sama w sobie bardzo głośna, to tak jest jeszcze dużo głośniejsza.

Pozdrawiam

Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob durso na rurze spustowej,bedzie cichutenko.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu w google "durso" wyskoczyło mi troche zdjęć jakiejś laski i troche rur, domyślam się że chodzi o rury :) Masz może konkretny schemat jak to zrobić ? :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dolać więcej wody do akwarium, powinno pomóc. Co do wyciszenia to Niewinem bo nie mam takiego pudełka.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował Panie Peńku, jutro casto i jedziemy :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witaj...niestety z tym pudelkiem Ci nie pomoge bo nie ma rewizji...pamietasz,namawialem Cie...dwie rzeczy mnie przechodza do glowy...wez od kogos na dzien mniejsze pompy (cos mnie mowi ze 1700-2000 l/h) i moze samo przestanie bo nienormalne jest by pompa wylewala Ci wode z sumpa...dwa,staraj sie miec poziom wody w pudelku,rowny poziomowi wody w akwrium...Nic innego nie wymysle,musialbym poznac ten overflow...szukaj na forach zagranicznych i na you tubie 'noisy overflow (nazwa)...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Iceberg :) Tak właśnie wpisywałem, ale przyznam się szczerze że po tygodniu w pracy po 12h jestem tak zmęczony że nie mam autentycznie siły wytężać mózgu i tak niepokaźnego. Na wyciszenie spróbuje to Durso od Peńka, a na np ograniczenie, mógłbym dławić pompę na powrocie? Przeciąć wąż 3/4" jaki mam zamontowany, dać na nim zawór, i przykręcić go?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tak,moglbys...jeszcze pomyslalem ze jak masz duzo weza z castoramy tomozesz podlaczyc i niech idzie nawet do sufitu...bedzie bardzo duzy spadek a wiec bez pozyczania pompy,bedziesz wiedzial co jest przyczyna...ja obstawiam za pocna pompe w stosunku do pudelka...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko o przepływie 6000L a pompa max 3000 więc po co ją dławić dawaj na fuul i dolej brakującej wody , tak to działa.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też pudełko i z tego co widać masz podobny problem jaki ja miałem.

pole powierzchni przepływu wody przez pudełko a pole powierzchni rury spustowej.

Ja miałem rurę fi 25 i 2000l/h pompę i to samo co u ciebie dodałem drugą rurę i jest ok.

Pozdro.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robi - pudełko jest o przepływie 6000l chyba tylko na papierze, sprzedawca (bo pudełko jest z drugiej ręki) mi wspominał że daje mu około 2500l.

@Jaro - jak dodałeś drugą rurę ?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi otwór,śrubunek,kawałek rury,zawór,rura i jazda.

Z drugiej rury zrobiłem w pudełku przelew jak w kominie to znaczy jedna rura w pudełku np.2cm od dna a druga 10cm.

zaworem regulujesz tak aby krótką szło na max a przez drugą się przelewało.poziom dłuższej rury nie

większy niż wody w akwa ,no i cicho bez durso.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, będzie trzeba coś kombinować :)

Dzięki za pomoc i pozdrawiam Panowie :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wkladam kawalek gabki z duzymi "dziurami" w splyw i jest cisza. Gabka jest w ksztalcie cienkiego trojkata , tak ze tylko jeden jego wierzcholek wchodzi w otwor a za reszte latwo zlapac paluchami, wyciagnac i wyplukac. No, ale to hardkorowe rozwiazanie, wiem :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam - niestety nie mogę sobie chyba pozwolić na takie rozwiązanie z gąbką, gąbka niestety ograniczyła by mi przepustowość pudełka...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej pompie obiegowej również musiałem ją zdławić i teraz na spływie może nie mam "Niagary" ale spełnia swoje zadanie.

Jeśli nie masz zamiaru dodawać kolejnego śrubunku i rury w pudełku to jedyne co ci pozostaje to:

1. Dokładne odpowietrzenie środkowej komory w pudełku i okresowe kontrolowanie stanu zapowietrzenia

2. Zdławienie zaworem pompy obiegowej, ewentualnie wykonaj bajpas i obejdzie się bez dławienia pompy.

3. Zabudowanie durso w odpływie pudełka co pozwoli wyciszyć odpływ.

4. Dolanie wody do sumpa na odpowiedni poziom :)

Oczywiście w takim układzie możemy zapomnieć o zaworze odcinającym na spływie, bo przy braku rewizji mogłoby się skończyć zalaniem.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.