Skocz do zawartości
Gość buczi82

AP600 vs APF600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Chce kupic apf600, ale ciezko dostac, mam za to 2 oferty ap600, ale nie wiem czy mam brac czy nie, czy jest az taka duza roznica miedzy tymi dwoma odpieniaczami ??? Akwa 450L + okolo 120L sump,obsada bardziej LPSy jak SPSy, pare rybek... czy ten AP pociagnie czy jednak mam czekac i szukac apf ????

dzieki wielkie i sorka za nastepny otwart temat z moim udzialem...

bo jak sie wkurze i do niedzieli nic nie kupie to zamawiam taki i bedzie co bedzie ehhhh

http://www.allpondsolutions.co.uk/protein-skimmer-professional-external-use-msa-120.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to brał bym AP600.


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ten z linku to pożeracz prądu a każdy szuka oszczędności w watach


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na tych odpieniaczach ale przeszukaj targowisko jest ostatnio sporo fajnych odpieniaczy do takich zbiorników jak Twój(zapytaj Stani czy czegoś nie ma)

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

wiem, wiem juz przegladalem targowiska, fora polskie i zagraniczne ebaye i wszystko co moliwe...

nie wiem kazdy tylko apf, apf, wiec sie zarazilem i chce apf, ale jest tez ap i nie wiem co lepsze, jedni chwala inni narzekaja ehhh

a ten z linku to nie wiem czy zre proad (23w to chyba nie duzo), ale widzialem na youtube jak pracuje i widac ze niezle, z czasem jesli bylaby taka mozliwosc to bym w nim wymieniel pompe na ab z wirnikiem delteca, ale nie wiem czy kazda pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest on na pompie haliea xh-6530 i wpisując w gogle model pompy to nie znalazłem aby pobierała tylko 23w tylko pobiera 50w


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

a czt w tym odpieniaczu moglbym zamontowa ab200/1 czy jak to tam jest, ta co ma deltec ??? bo jesli tak to pociagne troszke na niej a pozniej bym wymienil, a moze sprzedawca by mi sprzedal odpieniacz bez pomy, a pompe bym sobie dokupil...

mozna tak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sygen czy aby na pewno pompa ta na wirniku igłowym pobiera 50w?Na łopatkowym pewnie tak,ale na wirniku igiełkowym będzie pobierać znacznie mniej prądu.To tak jak z pompa Aquabee 2000/1 na wirniku łopatkowym 38w a na igłowym podobno nawet 13w?

@buczi82 ,możesz zastosować pompę aquabee 2000/1 ale skoro "uparłeś" się na Delteca to może lepiej poczekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roman763 faktycznie na igle mniej,ja zawsze sugerowałem się modelem i poborem jaki przypisuje producent i to nie zależnie czy łopatka czy igła


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

@roman, ale jedno pytanie czy ap600 jest rownie dobry jak apf, bo o to mi tylko chodzi, mam 2 ofert ap600 i nie iwem czy go brac czy czekac na apf600, tylko o to jedno mi chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi82: ogólnie wydajność odpieniacza podawaną przez producenta dzielimy na pół,wiec w Twoim przypadku ap600 jest wg mnie za "słaby"Wiem,wiem że to bdb odpieniacze a jednak ja bym sugerował apf-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no niby na pol, ale ap z apf rozni sie tylko 100L ehhh jak nie urok to ....tzn zalezyna jakiej str bo na jednej apf jest do 750 a na innej do 1000, wiec jak jest naprawde ???

nic dzieki wielkie, wiec chyba bede musial czekac ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"AP600

wymiary 280 x 210 x 600 mm

ilosc zasysanego powietrza 350 l/h

pompa aquabee 2000AS lub 2000/1 z mniejsza dysza Venturiego

max zbiornik 500-600 zalezne od obsady

srednica rury glownej 125 mm

srednica rury reakcyjnej 75 mm

APF600

wymiary 280 x 210 x 610 mm

ilosc zasysanego powietrza 450 l/h

Pompa aquabee 2000/1

max zbiornik 750-900 zalezne od obsady

sredniaca rury glownej 125 mm

srednica rury reakcyjnej 90 mm"

wypowiedz thcskiba


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

zapomnialbym, w szafce z sumpem mam msca tylko 62cm, wiec chyba apf sie nie zmiesci :/ nie wiem jak ap... chodzi i o kubek, czy dam rade wyciagnac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden Ci się nie zmieści


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi82 no właśnie o ta obsadę chodzi,dziś piszesz ze raczej lps-y i kilka rybek,a za jakiś czas może zmienisz zdanie i zechcesz pokolcy i sps-ów?A wówczas trzeba solidnie karmić?Pewnie się da 'pociągnąć" taki zbiornik na ap 600,ale zdecydowanie bezpieczniej na apf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

pokolca bede mial, no pare sps tez pewnie, ale to juz nie wazne, czar prysl, bylem jeszcze raz dkola spd wysokosc i niestety jest 60cm odejmujac juz sumpa.... wiec lipa, szukam czegos innego... jest w ogole jakis niski odpieniacz dobry do takiego litrazu ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi82 porozmawiaj z DarekB30 może on coś znajdzie chyba robił DIY Mini Bubble King 200


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

jeszcze jedno pytanie mam, jaka rura normalna czy stozek i lepiej jak jest wyzsza czy nizsza np. stozek wysokosc 51cm czy rura zwykla wysoka na 56cm ?? no i czy jest roznica wew a zaw w sumpie ???

wiem ze mecze i mecze, ale zawsze ktos taki musi sie trafic...

sorka ze pod postem, ale czy moglby mi ktos napisac czy to jest ap czy apf i czy ktos ewentualnie poznaje ta pompe... dzikei wilekie

12032011121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqua bee


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze jest to ap


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

kurcze mam 2 zdjecia przed soba i one tak samo wygladaja ehhh nie wiem czym sie roznia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

dzieki, to chyba jednk ap bo ma chyba dluzsza szyjke pod kubkiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.