Skocz do zawartości
Gość buczi82

AP600 vs APF600

Rekomendowane odpowiedzi

...Buczi,ale Ty jestes niezdecydowany,szukasz jakis przezytkow Deltecai to nie tanich...Pompa Hailea pobiera 53w ale tylko jezeli sluzy jako pompa glowna...na stronie producenta ja byk stoi ze bierze 23w ze wzgledu na modyfikacje wirnika iglowego...Mam ten sam Marine Sources csa 120 i zaden deltec o ktorym piszesz nie moze z nim wspolzawodniczyc...Ma ciekawie zrobione czyszczenie kubka,jest zupelnie rozbieralny a jego wysokosc to 53 cm...bierz go,zaczym Ci sprzed nosa sprzatna...za niedlugo do tych skimmerow beda dostepne w Europie pompy red devil seri SP (SP 1 (13w) tylko 60dollcow australijskich z kurzem...ja bym sie nie zastanawial,gdyz sam go mam i jest to moj najlepszy skimmer,povzytaj recenzje,poogladaj filmy co on moze zrobic... http://www.allpondsolutions.co.uk/aquarium-equipment/protein-skimmers/cone-protein-skimmer-external-use-csa-120.html ...Pozdrawiam...a tu masz moj,jak pieni (4 dni na mokro),niefortunnie ulozony przy sumpie ale kupilem go pod nowy zbiornik... http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=334382#334382


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Iceberg, ogladalem i czytalem wszystko na jego temat, no ale jesli pytam ludzi to pisza ze nie dobry bo nie jest znany, deltec, deltec i tylko deltec, no i co tu brac ehhh

ja tego csa nie moge wziasc bo jest za wysoki chce wziasc cs-120, ale zastanawiam sie tez nad msa-120, bo cs ma 50 wysokosc a msa 56 i teraz nie wiem ktory lepszy, cs stozek, a msa normalna rura, nie wiem co lepsze, normalna rura czy stozek ??? no i mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, ile w koncu ten odpieniacz ma pomp, jedna czy dwie, bo na filmiku widzialem jedna, ale w opisie jest napisane ze jest heila a podajacej nie ma, wiec chyba ma dwie tak ??? masakra...

co do kupna to na 99% jutro kupie, tylko nie wiem jeszcze ktory, stozek, albo zwykly...

a z pompa juz kumam.. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335004 Iceberg :

....Mam ten sam Marine Sources csa 120 i zaden deltec o ktorym piszesz nie moze z nim wspolzawodniczyc.....

ja tylko zapytam miałeś delteca???


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335050 daimen :
#335004 Iceberg :

....Mam ten sam Marine Sources csa 120 i zaden deltec o ktorym piszesz nie moze z nim wspolzawodniczyc.....

ja tylko zapytam miałeś delteca???

...Nie,widzialem tylko...mialem reef octopus...taki bardzo podobny...wedlug forow zagranicznych pieni lepiej i kosztuje 2 razy mniej...Buczi...na stronie producenta jest blad,wysokosc,mierzylem 53cm...Nie warto kupowac czegos dla firmy,chyba ze to ma miec podobne parametry a CSA bije na glowe delteca za duzo mniejsza cene...no ale zauwazylem ze na tym forum zawsze Deltec APF 600,taki rytual...Pozdrawiam...Ma jedno pompe hailea ,ktora mozna zamienic na red devil PS 1 i podajaca...Deltec tez ma podajaca...wystarczy 450-800 l/h...jakis maly NJ lub cichy Hydor...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o jakiś rytuał, po prostu jeśli nie miałeś delteca to jak dla mnie taka opinia jest trochę przesadzona, jak byś miał jeden i drugi to bym wziął taka uwagę za cenna ale tak to ...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Znalazlem stary temat i chcialbym odswiezyc bo mam pare pytan...

Na poczatek roznica miedzy AP600 a APF600, myslalem ze tylko pompa jak wczesniej przedmowcy pisali, ale jednak nie...

imag0319j.jpg

imag0327m.jpg

imag0320a.jpg

Nastepna sprawa, zakupilem AP600 bo w moim APF600 pompa AB2000/1 padla a ze cena byla podobna za pompe, to wolalem zakupic kompletny odpieniacz z dwiema pompami AB, jedna to AB2000 podajaca z wirnikiem lopatkowym, a druga to pieniaca AB2000 AS (igla)...

I teraz mam pytanie czy ta podajaca z wirnikiem lopatkowym mozna przerobic na igle, problem polega na tym ze pompa z wirnikiem lopatkowym ma taki cypek, a na igle jest on przesuniety...

imag0322na.jpg

imag0323ef.jpg

czy jesli ten cypek usune to bedzie jakis problem ? Obecnie igla nie wejdzie, jakbym usunal to by weszla, ale za nim cos bede majstrowal chcialbym sie zapytac czy tak mozna zrobic...

Poza tym AB2000/1 ma 38w i okolo 3.0m podnoszenia, ta podajaca ma 10w i okolo 1.6m podnoszenia, nie wiem jaka bedzie ydajnosc, ale najbardziej mnie intersuje ten cypek, czy moge go usunac i wsadzic igle, zobaczcie na zdjeciach, po lewej AP600 po prawej APF600...

Podajaca(lewa) pieniaca(prawa) AP600

imag0320a.jpg

AB2000/1

imag0321p.jpg

Od lewej AP600, prawa APF600

imag0323ef.jpg

imag0324k.jpg

imag0325mw.jpg

Jeszcze jedno pytanie, APF600 jest wyzszy i wylot wody byl akurat na poziomie, AP600 jest nizszy i wylot jest pod woda, poziom w odpieniaczu jest wyzszy, jak podnioslem odpieniacz, poziom opadl...

imag0328u.jpg

imag0329cj.jpg

...zrobilem kolanko i woda leci na tafle, leci swobodnie, foty nie zrobilem bo nie zdazylem...

Prosze o porade...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

I co nie znajdzie sie ktos kto moze mi pomoc ? Czy mozna przerobic pompe czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Ja mam jedną wolną ab up 3000 ze zwalonym magnesem wirnika ze starej serii (na gumkach). Jak by sie znalazł ktoś kto ma taki wirnik (na gumkach od dowolnego modelu aquabee) i by go odsprzedał to mogę przerobić i uwiecznić poprzez fotorelację oraz działanie takiej igły na filmie :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Dzieki :) tzn ze moge wylamac delikatnie ten ogranicznik i wsadzic igle ? Jak bede mial czas to delikatnie sie za to zabiore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię ale wydaje mi się że jak go wyłamiesz/wyłamałeś to pompe masz na śmietnik. Ten cycek jest po to żeby pompa zawsze działała poprawnie po uruchomieniu. One lubią czasem startować w odwrotną stronę i ten cycek właśnie zapobiega problemom z tym związanym. Ponadto nad tym cyckiem powinna być taka klapka która powinna się lekko przechylać z jednej strony na drugą. To ona właśnie kieruje wodę do wylotu


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak kupiłem nową pompe AB2000/1 do AP600 to muszę też dokupić kolanka i te inne cudeńka żeby ją podłączyć pod odpieniacz?Ze starego się juz nic nie nada bo to jest wklejone,czy może ktoś próbował to jakoś odklejać?Chcę się dowiedzieć zanim wyjmę odpieniacz,czy trzeba do pompy dokupić te elementy czy one są wykręcane ze starej pompy?

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez stoję przed tm dylematem tylko do APF600, zalezy jaką masz wersję pompy, jak z wirnikiem zespolonym z oską to podejdzie nowa pompa tylkop zwężkę by się przydało wymienić a inną.Jak wirnik i oskę masz oddzielnie to pozostaje szukać używanych motorów 2000/1. Czy AP600 nie ma czasem mniejszego wirnika. z 2 rzędami igieł?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no mam właśnie zespolona,dlatego dokupienie samej OŚKi nic nie dalo.Ten stary wirnik z oska jest zakonczony plastikowymi koncowkami i ni jak nie pasuje przekladka,bo nowy ma juz oske zakonczona gumowymi koncowkami z wiekszym rozmiarem niz te ze starej oski a myślałem ze pompy będą identyczne a jednak różnią sie kilkoma detalami.Ale męczy mnie jedno ze od pompy nie mozna odkrecic tych elementów którymi mocuje sie nią do body,no chyba ze jednak mozna jakoś to zrobic?Tylko ze nie ma chętnego żeby podzielić sie tym wyczynem... .

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo czemu się nie da u ciebie. U mnie co prawda zwężka jest przyklejona do kołnierza ssącego pompy i trzeba ją zdemontować razem z deklem przykrywającym wirnik ale wylotowy śrubunek daje się odkręcić bez problemu.

Ja z kolei zastanawiam się nad wymianą mojej aquabee 2000 AS-07 na marine sources devil sp3/ Podobno wymiana 1 do 1 za oryginalną aquabee zarówno w AP jak i APF 600 i zaciąga 700 L powietrza wg producenta co przy mojej pompie daje 2x więcej


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.