Skocz do zawartości
artisz

Brązowo zielona woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Tydzień temu w niedziele miałem czystą wodę a w poniedziałek rano gdy wstałem bardzo się zdziwiłem bo w akwarium nic nie było widać. Woda jest bardzo mętna a odpieniacz wyrzuca syf zielonego koloru. W akwarium nic nie padło a wszystkie korale otwierają się bardzo ładnie nawet bardziej niż jak była czysta woda. W piątek włożyłem do akwarium chemi-pure elite i na razie nie zauważyłem poprawy.

Akwarium 63l założone niecałe 3 miesiące temu. Zasolenie 1,0235. Wg testów JBL NO2<0,01 NO3<0,5 KH=8

Czytałem że może lampa UV może coś pomóc. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335158 Wiciu :

testy jbl nie sa wiarygodne

Ameryki nie odkryles, a masz cos ciekawego w temacie do powiedzenia?

Napisz czy czyms karmisz, jak mowisz, ze korale sie ladnie otwieraja to mi to wyglada na przedawkowanie z planktonem.

Lampa wybije ci wszystko co plywa w wodzie, nie tylko powody zazielenienia, ale na 90% pomoze.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium wrzucam 1/3 kostki solowca dziennie (mam 2 błazenki, krewetkę 2 kraby i ślimaki)

Mam oświetlenie 2x24 high blue blau oraz 1x24 reef day 17k blau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335161 k0k0z :
#335158 Wiciu :

testy jbl nie sa wiarygodne

Ameryki nie odkryles, a masz cos ciekawego w temacie do powiedzenia?

Napisz czy czyms karmisz, jak mowisz, ze korale sie ladnie otwieraja to mi to wyglada na przedawkowanie z planktonem.

Lampa wybije ci wszystko co plywa w wodzie, nie tylko powody zazielenienia, ale na 90% pomoze.

po co odrazu najezdzasz?napsialem to zeby sie nie sugerowal tymi wynikami bo one i tak nic nie znacza i naprawde moze byc inaczej.Juz wiele osob to pisalo na forum i jeszcze wiele napisze , to co ty pisales tez juz bylo wiec twoja wypowiedz nic nie wnosi nowego na forum

pkt. 8 Regulaminu


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że to zmętnienie wody wystąpiło po 6 dniach od kupna ryb czyli 5 od rozpoczęcia karmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie zjedza wszystko co jest do zjedzenia i sobie pojda. Dobrze, ze masz odpieniacz. Natlenianie jest b. wazne.

Garsc wegla moze by tez pomogla.

Ta woda w odpieniaczu jest ciemniejsza niz w akwarium ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a jak u ciebie z cyrkulacją, podłożem, ekipą czyszczącą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ten chemi-pure zawiera węgiel. Woda z odpieniacza jest ciemniejsza i zielona a w zbiorniku taka raczej szara.

Cyrkulacja koralia 1600 + pomaga jeszcze jedna pompka ale nazwy nie znam.

Podłoże to jest żywy piach 4kg. Skały bedzie teraz około 8 kg może wiecej. A ekipa to tak jak wczesniej pisałem to chyba 6 slimaki jedna krewetka , mitrax i elegant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtrowanie przez wate kosmetyczna powinno pomóc.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą były robione testy saliferta:

NO2- 0

NO3- 0

PH- 8,0

Ca- 470

Mg- 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz daj na mokro,podmieniaj regularnie co tydzień wodę MAX te 10% zmniejsz karmienie tylko tyle co ryby zjedzą w kilkanaście sekund (one są zawsze głodne) nie karm korali .Reszta tak jak napisali koledzy wata, węgiel nie zaszkodzi może pomoże ,samo powinno zejść ,wystrzegaj się chemii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak było jak bakterie przelałem potęgując efekt odrobiną wódeczki - po 3 dniach mokrego odpieniania kryształ...

Moim zdaniem poczekaj aż się wyklaruje - ewentualnie tak jak kolega pisał - podmianki...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to normalne zjawisko. Wydaje mi się że wcześniej zbiornik nie miał za dużego obciążenia biologicznego. Nagle wpuściłeś dwie ryby i zacząłeś karmić. To po prostu nadmierny zakwit bakterii. Potrzeba tylko trochę czasu. Nic nie rób, odpieniacz na mokro i węgiel w czopkach w d...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...jak zwykle napisze to samo...odpieniacz tzn odpieniacz a nie cos co tak wyglada...Tak sie sklada ze dzisiaj od rana robie porzadki w zbiorniku,wystroj,zmiany...woda zrobila sie szara a odpieniacz zaszalal,wywalal cos podobnego co bylo w akwarium (kolor),tylko bardziej skdensowany...Piec kubkow i sie zamknal,znowu pracuje normalnie...skimmer to takie urzadzenie ze jak masz wode nieprzezrpczysta to on wlasnie powoduje jej przezroczystosc...masz braz w akwarium,bedziesz mial braz w kubku,masz zielen,bedzie zielen...wsupujesz spiruline (takie doswiadczenie) to spiruliny po min juz nie ma...to znaczy jest ale w kubku...Ameryki chyba tez nie odkrylem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, postaram się dostosować do waszych rad i mam nadzieje ze za kilka dni wszystko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.