Skocz do zawartości
mallyy

Sposób na ukwiała :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio u Trzmiela we Wrocławiu pojawiła się dostawa z pięknymi ukwiałami. Są tak fantastyczne, że najchętniej zabrałbym je wszystkie ale... SĄ WIELKIE !!. Każdy z nich zajął sobie miejsce w zbiorniku i fajnie się prezentuje. Chciałbym przygarnąć choćby jednego z nich i nakłonić go, aby nie wędrował za bardzo po moim zbiorniku. Czy znacie jakieś skuteczne metody negocjacji z tym zwierzem? Słyszałem, że jak się go wydzieli na jakiejś wyspie z dala od skały to powinien tam pozostać. Ewentualnie dać mu się chwycić szyby w jakimś kąciku z dala od skały. Trochę się boję, że kupię sobie walec do korali ale z drugiej strony dla takich ukwiałów warto mieć zbiornik :)


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszą metodą na ukwiał jest zapewnić jak najlepsze warunki zwierzakowi wtedy grzecznie siedzi.

Jedną z podstaw dla ukwiałów jest mieć schowaną stopę. Więc jak znajdziesz skałę z odpowiedniej wielkości zagłębieniem to schowa się tam stopą i będzie siedział.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kilka razy zrobiłem tak..

Znaleźć dwa kawałki skały, w których po położeniu jednej na drugiej powstanie szczelina/dziura..

Ukwaiał przyczepiamy do szyby nad pierwszą skałką i przykrywany drugą skałką aby wystawały macki i po kilku minutach dać mu krewecię lub kawałek fileta z ryby

Po tej operacji ukwiał jedynie układał stopę kilka centymetrów ale pozostawał w jednym miejscu.

2-3 tyg temu po kolejnym podziale mojego Quadi zrobiłem tak samo i do tej pory nawet się nie ruszył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dokładnie zrobił jak powyżej opisano - schował stopę i wychodzi na dzień a jak światło gaśnie to się chowa za skałką i go nie widać - jedno co lubi to silny prąd wody - jak zabrałem mu pompke to zaczął chodzić tak długo aż nie znalazł sie w silnej cyrkulacji :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello mally te ukwiały po napompowaniu mają ok pół metra :) jak chcesz go upchać do swojego baniaka? Mam takiego ukwiała i chodzi jak chce i gdzie chce. Trzy razy miałem go w pompie. Ostatnio usadowił się w jednym miejscu to siedzi tam od czterech miesięcy. Generalnie jak mu nie podpasuje cyrkulacja to zaczyna łazić a chodzi dosyć szybko.

pozdro


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba będzie trochę skały wywalić do sumpa. To dobry powód, żeby w końcu zabrać się za nową aranżację w baniaku.


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego quadri ustawiłem na skałce z dala od reszty gruzu. Posiedział czas dość długi i w pewnym momencie napompował się i... puścił skałę. Szczęście że widziałem jak to robi złapałem go i ustawiłem na powrót i siedzi do dziś.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze wyciąć pierścień z rury i wbić go w piach, na dno powstałej dziurki można dać skałkę, i brzegi również można przykryć skałą, ukwiał takim bunkrze winien siedzieć, przynajmniej mój siedział :) Ale tak jak napisane wyżej, gwarancji nie ma, może podryfować z prądem wody i wessie go pompa, najlepiej, żeby sam wybrał sobie miejsce, zapewnić mu dobre warunki, dokarmiać, nie często bo mu się znudzi, tak powinno być dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym najlepiej je dokarmiac? Mam jednego quadicolora malutkiego i podaje mu solowca. Ale to maluch. Taki słoń to jakiejś rybki nie wciągnie?


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma ok 20-25 cm średnicy 1,2 razy w tygodniu dostaje całą krewetkę chyba krystaliczną.Z resztą kupiłem ją u Michała :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.