Skocz do zawartości
ona

Reefmax by Ona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Reefmaxową grupę wsparcia:)

Myślę o przenosinach 30L Aquaela do Reefmaxa .

Zakładam swój Reefmaxowy wątek , bo mam sporo pytań na temat tego zestawu , a nie chciałabym zaśmiecać forum .

Przeczytałam już wszystkie wątki reefmaxowe , ale mimo wszystko mam kilka pytań, na które nie znalazłam odpowiedzi. .

1. Czy ten zestaw jest na tyle cichy , ze da się przy nim spać ?. Co mi może ewentualnie przeszkadzać , odpieniacz?, cyrkulacja?. Czy da się to ewentualnie wyciszyć, wyłączyć na noc.?

2. Wyczytałam , ze polecacie 2X pompki cyrkulacyjne . Koralia nano 1600 lub Reef Circulator 2600. Która z tych pompek jest cichsza i mniej przenosi drgania ? oraz , która z nich jest mniejsza/krótsza ?. ( Chodzi o to , żeby odległość od szyby była jak najmniejsza ).

3. Jak jest ze strumieniem wody w tych pompkach ? Czy ktoś ma z Was porównanie jeśli chodzi o te 2 firmy . ? Koralie znam , natomiast zupełnie nie mam porównania do tej Aquaelowskiej firmy.

4. Czy wiatraczki wbudowane w obudowe wystarczają w czasie upałów w lato?, musicie dodatkowo chłodzić wodę?.

5.Czy kot skaczący na obudowę akwa , da radę przestawić parametry na panelu sterowania? . Jest tam jakieś zabezpieczenie przed zwierzętami , dziećmi ?

6. Panel jest wbudowany na stałe ? , czy można go wyjąć i np. porządnie wymyć pod prysznicem?

7. Widzę ,ze sporo osób narzeka na oryginalny odpieniacz . Próbował ktoś z Was zastapić go małym odpieniaczem Hydora?( wydaje mi się , ze ma dość niski kubek).

Jakby komuś się chciało odpowiedzieć na moje wątpliwości to byłoby super i z góry wielkie dzięki.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Żeby było cicho można dolewke wody dokupić na dzien dobry. Wiatraki jedni słyszą, innym nie przeszkadza. Oryginalna pompa odpieniacza jest cicha.

2. mam tylko Reef Circulator 2600 i jest bezgłośna, ale długa :) koralie nano też kupie bo mi brakuje drugiej słabszej.

3.

4. chłodzenie w RM to akurat atut tego zestawu - wypróbowany m.in. w goracej Italii

5. Raczej nie bo przyciski nie chodzą lekko, wiec nie ma obawy. Klapa tez stabilna wiec git.

6. Scianki na stałe, a elementy z 3 komór wyjmowalne/rozkładalne :)

7. Oryginalny odpieniacz przy zakupie autodolewki powinien wystarczyć. Wszystko w Twoich rękach :D Ale wygodny to on nie jest. Hydora nie znam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dolejesz wodę wieczorem to ok jest lub dolewka:)

jest ogólnie cichy i wygodny:)

kot na pewno nic nie zrobi bo przyciski są małe i ciężko chodzą i może siedzieć na pokrywie:) ja mam jedną Koralię ale mam tylko skałę i ryby więc to wystarczy ale jak będzie życie to dołożę sobie i zależy co chcesz trzymać tam:) mój odpieniacz nawet pieni w miarę więc nic nie zmieniam a TY to jak trafisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Da się spać sam śpię przy nim, musisz jedynie zaopatrzyć się w dolewkę polecam aquatrend (shark), albo pilnować codziennie, bo jeśli będzie mało - będzie chlupać.

Ad.2

Ja polecę całkiem coś innego, HYDOR Koralia Evolution 2800, wydajniejsza, mniejsza, cichsza(zastosowane nowe technologie), mniejszy pobór energii, no i jedna zdecydowanie wystarcza, mam taką u siebie, a obsada to SPS, LPS, rico, zoa etc.

Ad.3

Mam pompkę aquaela w biurze, w białym RM i powiem Ci, że różnica jest kolosalna, oczywiście na korzyść Koralii. Aquael ma jakby mniejsza średnicę, przez co strumień jest węższy i pompka jest dłuższa, co akurat nie wygląda fajnie w takim zbiorniku. Przy tym jest mniej wydajna. Tu znów postawie na Hydor Koralie Evolution 2800!

Ad.4

To się okaże, zestaw mam od przeszło 3 miesięcy, lata jeszcze nie było :) Ale wydaje się, że winno wystarczyć, w biurze paliłem w kominku, czasami było tak ciepło, że chodziłem w krótkim rękawku a temp w akwa nie rosła, jedynie parowanie, dlatego tak ważna jest dolewka, już nie tylko do tego, żeby uniknąć parowania, ale żeby zachować stałe parametry.

Ad.5

IMO kot nie będzie w stanie nic tam nacisnąć, przyciski są wygodne, ale u mnie przynajmniej nie są specjalnie delikatne i czułe.

Ad.6

Panel jest klejony, ale spokojnie można każdy jego element wyciągnąć i wyczyścić, począwszy od odpieniacza, kończąc na kubkach i filtrze z fizeliną.

Ad.7

Ja jestem wyjątkiem jeśli chodzi o odpieniacz. Albo faktycznie trafiła mi się cudowna sztuka, albo moje zabiegi wystarczają. Należy zabezpieczyć rurkę doprowadzającą powietrze, lubi sobie spaść w miejscu gdzie nachodzi na kubek i wsio! Nie wyciągamy kubka, ja odsysam syf strzykawką no i podstawa, stały poziom wody! Czyli dolewka! :)

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak... gratuluje.... ;]


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ogromne .

Cieszy mnie fakt , ze kot nie da rady poprzestawiac ustawień , bo mam takiego jednego zafascynowanego akwarystyką morską , do tego stopnia , ze wskakuje na 30L .

Lizard ,a czy ta dolewka też jest w miarę cicha?

Warszawiak dziękuję , aczkolwiek nie wiem jak to sie stało , chyba odpoczęłam od NP i stwierdzam , ze akwarystyka morska jest całkiem przyjemna.:)Nie dla każdego jest NP , może SPSy przypadna mi do gustu:clowning.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336406 ona :

Nie dla każdego jest NP , może SPSy przypadna mi do gustu:clowning.

ze skrajnosci w skrajnosc :) pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOLEWKA jest cicha więc luz :) Powodzenia.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336429 luft :
#336406 ona :

Nie dla każdego jest NP , może SPSy przypadna mi do gustu:clowning.

ze skrajnosci w skrajnosc :) pozdro

Bo my kobiety tak ponoć mamy ... dlatego mogę się chyba czuć rozgrzeszona?:).

Napisałam to pół żartem , pół serio . Nie zamierzam Reefmaxa wypełniać po brzegi acroporami , przede wszystkim stawiam tym razem na miękkie i lpsy . Acroporę 1-2 szt. chciałabym kiedyś wstawić experymentalnie bo u nikogo nie widziałam w Reefmaxie, ale wyprzedził mnie Lizard:).


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336406 ona :

Lizard ,a czy ta dolewka też jest w miarę cicha?

Lizard, polecił Ci dolewkę Shark za około 439zł, wiec nie wiem czy cena będzie Ci odpowiadała.

Jeśli chodzi o jej głośność to jest ok, słychać ją ale bez przesady spać się da. Tak u mnie ona wygląda.

Tańsza wersja to Levelautomatic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytny widziałam cenę , ale szczerze powiedziawszy na dolewce wolę nie oszczędzac .

Tak z ciekawości zapytam , dlaczego wybraliście ten droższy model ?, czym on rózni się od tego tańszego? , ma jakieś lepsze zabezpieczenie przez przelaniem?


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tansza jest bez pompy a drozsza z pompa perystaltyczna.

Do tanszej dokupujesz byle jaka pompke co podniesie wode na wysokosc akwarium i bedzie tak samo dobrze.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336459 ona :

Bo my kobiety tak ponoć mamy ... dlatego mogę się chyba czuć rozgrzeszona?:).

Napisałam to pół żartem , pół serio . Nie zamierzam Reefmaxa wypełniać po brzegi acroporami , przede wszystkim stawiam tym razem na miękkie i lpsy . Acroporę 1-2 szt. chciałabym kiedyś wstawić experymentalnie bo u nikogo nie widziałam w Reefmaxie, ale wyprzedził mnie Lizard:).

no to trzymam kciuki :) Sztuką widzę nie jest już utrzymać spsy w RM ale profesurą jest cieszyć się z ich kondycji i co najwidoczniejsze z ich przyrostów.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336446 bestiakol :

DOLEWKA jest cicha więc luz :) Powodzenia.:)

Szczerze? Oryginalna szafka do RM ma z tyłu duże dziury, są super na kable, wężyki, ale jeśli chodzi o pracę dolewki, cóż, słychać ją, na szczęście nie włącza się w nocy, to w dzień jest największe parowanie spowodowane grzaniem lamp. Ja mam RM jakieś 10cm od łóżka i śpię spokojnie, ostatnio przed zaśnięciem liczę biegające kiełże po skale, także jest spoko :) Co do samej dolewki chciałem, żeby i w szafce było estetycznie, dlatego wybrałem droższy model z wbudowaną pompą. Jeśli chodzi o samą pracę, dolewka nie włącza się zbyt często, jeśli już to tak jak wcześniej wspominałem, w dzień i pompuje przez około 3-4 sekund. Jest to świetne rozwiązanie, a już na pewno niezbędne. Co do sps'ów w RM, jak najbardziej jest to możliwe, mam 5 gatunków acropor, 2 seriatopory, 4 montipory i wszystkie ładnie się wybarwiają, i rosną, nawet acropory mają małe przyrosty, mimo, że są stosunkowo niedługo.

Na start proponuję również kupić dobre świetlówki, a te z Aquaela odstawić kąt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336492 ona :

Sprytny widziałam cenę , ale szczerze powiedziawszy na dolewce wolę nie oszczędzac .

Tak z ciekawości zapytam , dlaczego wybraliście ten droższy model ?, czym on różni się od tego tańszego? , ma jakieś lepsze zabezpieczenie przez przelaniem?

To kup sobie Tunze osmolator, ja posiadam i jestem zadowolony.... za odpowiedni poziom odpowiada czujnik optyczny a za zabezpieczenie czujnik pływakowy... ma wszystko w zestawie...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336492 ona :

Sprytny widziałam cenę , ale szczerze powiedziawszy na dolewce wolę nie oszczędzac .

Tak z ciekawości zapytam , dlaczego wybraliście ten droższy model ?, czym on rózni się od tego tańszego? , ma jakieś lepsze zabezpieczenie przez przelaniem?

oszfak dolewka za 400 zł, wiesz, że na allegro kupisz od dr_witt to samo tylko, że za 100 zł z dwoma pływakami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczepów nie połamiesz, więc spokojnie możesz do góry "poderwać" tą pokrywe. Lekko odchyl pokrywe i do góry mocniej szarpnij. Ale wystarczy tylko otworzyć do końca i tyle :p Po lewej stronie w tym wypuście mieszczą się dwa kable na spokojnie. U mnie zależy od dnia akurat ustawienie kabli. Raz odpieniacz i grzałka idą od tyłu a raz kabel od odpieniacza wychodzi z boku obudowy. Kwestia tego co będzie dla Ciebie wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup coś prostego np. taką pompke lub w motoryzacyjnym najtańszą pompke od spryskiwaczy (ok 20zł max) I do tego zasilacz. Duży nie musi być, oby tylko 12v albo 9v nawet starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawialem nad taka dolewka bez pompy, ale utknalem na fakcie ze chcialbym umiescic zbiornik z woda na dolewke pod RM. Czyli pompka musi pompowac na ponad 50cm i dodatkowo trzeba by zamontowac jakas forme zaworu zeby grawitacyjnie woda ze zbiornika nie splynela z powrotem po wylaczeniu pompki. Czy ma ktos na to sprawdzony pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...kazdy swoje dolewki chwali ale ja bym nie ufal plywakowym,szcczegolnie jak jedziesz na wakacje...Tunze robi dolewki w zblizonej chyba cenie (nie pamietam,dawno to bylo),gdzie jeden czujnik jest na podczerwien i nic w nim sie nie rusza...jezeli zdecydujesz sie na dolewke plywakowa to proponuje waz wody dac nad plywakiem by sie sam czyscil ze zlogow soli...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.