Skocz do zawartości
posrodek

Wysoki TDS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem od dłuższego czasu a mianowicie od prawie pół roku. Założyłem akwarium w pażdzierniku, po dwóch miesiącach wpuściłem pare żyjątek wszystko powoli padało, więc postanowiłem jeszcze poczekać. Wymieniam 10% wody tygodniowo ale nadal mi wszystko pada. Parametry w normie ca 440 Mg 1260. Zakupiłem teraz miernik 6 w 1 temp, ph, redox, tds, ec i cf.I wyszło tak ph 8,4; orp 110. Zdziwiło mnie tylko zachowanie sondy która bada tds,ec i cf. Mam już zainstalowany miernik tds za osmozą i di więc sprawdziłem ten nowy miernik 6w1 z moim starym miernikiem z wodą wychodzącą i wodą z kranu wszystko się zgodiło. Ale po włożeniu sondy do wody w akwarium (nie badałem nigdy starym mirnikiem w akwa) okazało się że na wyświetlaczu pojawiła się 1! Po chwili dedukcji doszedłem że brakło skali czujnik ma zakres tds 0-19990ppm, więc wlałem do naczynia trochę wody z osmozy i powoli dolewałem strzykawką wodę z akwarium ppm rosło aż do bardzo wysokich jednostek. Pomóżcie może to jest moim problemem w początkach tego wdziecznego hobby.


Baniak 480l + sump 70l z refugium, odpieniacz Deltec APF600, Power Led 2x90, 2x tunze 6055, 75kg życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS w morskiej zgłupieje, dla Ciebie najważniejszy jest TDS po RO/DI

Po drugie ORP masz 110 ? STRASZNIE MAŁO! o ile.............. to coś combo działa poprawnie ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słonej wodzie są rozpuszczone cząsteczki soli a skoro miernik mierzy zawartość cząsteczek to będzie taki wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienie. Mam jeszcze pytanie o zasolenie czy takim czujnikiem można go je mierzyć


Baniak 480l + sump 70l z refugium, odpieniacz Deltec APF600, Power Led 2x90, 2x tunze 6055, 75kg życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś NO2, NO3 i zasolenie bo nic o tym nie piszesz.

Tak na marginesie zmierzyłem ostatnio z ciekawości przenośnym TDSem solankę i na wyswietlaczu pokazało 950 x10 :) oczywiście TDSem mierzymy wyłącznie wodę słodką.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posrodek kiedyś mój profesor powiedział że coś co jest do wszystkiego jest do ........ dlatego pewnie jak napisali że możesz to możesz ale czy wynik będzie dokładny ? hgw bo patrząc na ORP coś jest nie haloooo, tylko teraz pytanie z czym ? :) z miernikiem czy z akwarium :)

Może jest jakiś morszczak w okolicy co ma spławik to mógłbyś to jakoś porównać.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzłem no3, no2, amoniak i wszystko jest zero według zooleka. Zasoleni utrzmuje 1,023.

SkoczekPL "spławik" jestem jeszcze nowy, jak mógłbyś mi to wyjaśnić.


Baniak 480l + sump 70l z refugium, odpieniacz Deltec APF600, Power Led 2x90, 2x tunze 6055, 75kg życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc czym mierzyłeś zasolenie do tej pory ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydrometrem, myślałem tylko że o czymś innym mowa!


Baniak 480l + sump 70l z refugium, odpieniacz Deltec APF600, Power Led 2x90, 2x tunze 6055, 75kg życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz fajkny sprzet, moze warto zmienic testy lub poprosic kolege czy sklep o przetestowanie wody (ale innym testem). Chodzi gl. o te wszystkie ponizej NO3. Gdzies jest cos trujacego i to szybko trujacego. W te wszystkie zera nie moge uwierzyc.

Czy mozesz zalaczyc kilka zdjec i podac wyniki testow ? Opisz tez filtracje. Moze jest tam gdzies miedz (instalacja wodna, pompa CO, jakis drobiazg )? :)

Co zyje a co padlo ? Czy wszystkie zwierzeta z tego samego zrodla ? Aklimatyzacja ? Czym karmisz itd. Ozon ? Musisz wszystko przemyslec.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mało kształtkę przy pompie z mosiądzu może ona. Wieczorem Stani opiszę całą filtrację.


Baniak 480l + sump 70l z refugium, odpieniacz Deltec APF600, Power Led 2x90, 2x tunze 6055, 75kg życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przyczyną pomoru jest mosiądz na 99%.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze sam juz znalazles przyczyne...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest maksymalny poziom miedzi w akwa i jak oprócz fizycznego usunięcia kształtki usunę ją z wody.? Podmiany, węgiel?


Baniak 480l + sump 70l z refugium, odpieniacz Deltec APF600, Power Led 2x90, 2x tunze 6055, 75kg życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalny poziom miedzi w akwa jest maly. :) Juz najmniejsze ilosci moga zagrozic bezkregowcom. Rybom raczej nie. Napewno najpierw by padly korale, dlatego nie jestem taki pewien, ze ta ksztaltka z mosiadzu byla przyczyna.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie ja nie mam żadnych ryb!


Baniak 480l + sump 70l z refugium, odpieniacz Deltec APF600, Power Led 2x90, 2x tunze 6055, 75kg życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie miejmy nadzieje, ze chodzi o ten mosiadz. Wymien te czesc na pcv, podmien co 3 dni po 10% wode, wloz wegiel i tak pofiltruj z tydzien lub dwa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.