Skocz do zawartości
mirkovic

szescipręgi

Rekomendowane odpowiedzi

CZESC moze ktoś pomoże bo wczoraj kupiłem rybke o potocznej nazwie szescipregi i faktycznie tyle ma pasków w poziomie.

ale od momentu wpuszczenia siedzi w jednym miejscu i raczej na boku niz pływa normalnie.

moze ktos zna dokladna nazwe i co moze byc powodem tego ze jakos nie bardzo zyje. kupiłem tez brzydala i raczej pływa normalnie.

wspomne ze od jakis 5 miesicy plywa juz 3 nemo i 2 garbiki oraz 3 slimaczki


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hexatenia , widocznie była molestowana seksualnie przez poprzedniego własciciela :)

przyzwyczaji się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za nazwe bo sie zgadza. pytanie tylko czy moze warunki mu nie odpowiadają


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 litrów za duzo nie jest i ta rybka lubi wyskoczyć , moja dwa razy i to na początku raz do komina , raz na zewnatrz , od tego czasu zrozumiała ze lepiej jest w wodzie niż na salonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coż ryzyko zawodowe. jak wyskoczy to bede musiał kupić inna. tylko aby nie padła. a czy brzydal to potrzebuje jakiegos czasu aby zaczac jesc


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexataenia jest rybą pływającą między skałami i koralami, poza tym mogła zostać zestresowana/zaatakowana przez garbiki, a masz dwa... poza tym IMHO - siedem to już za dużo ryb w tych 100l...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym IMHO ( czy mozesz mi dokladniej wyjasnic o chodzi z tym imho)


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyjasnienie. własnie wczoraj myslałem nad sprzedaniem jednego nemo

(i chciałem dokupic hepatusa) dobrze ze brakło mi kasy.


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze masz te garbiki. Trudno jest przy nich cos nowego wpuscic bo sa mocno agresywne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336362 mirkovic :...i chciałem dokupic hepatusa

Wybij to sobie z głowy! Nie do 100l... Pozbądź się garbików i kup sobie 3 Pterapogony - są mniejsze i spokojniejsze. Dwa nemo, hexa i 3 pterapogony to będzie fajna obsada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem jednego Pterapogona i pływał jakies 2 miesiące i z niewyjasnionych przyczyn zmarł i mam jaks uraz do tego. a podpowiedzcie jeszcze czy jak dokupie 2 krewetki i jakies slimaki i rozgwiazdy to bedzie dobrze.


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336425 mirkovic :miałem jednego Pterapogona i pływał jakies 2 miesiące i z nie wyjasnionych przyczyn zmarł

Noo.. zmarł... z tęsknoty - to ryby stadne, kupuje się kilka. A przyczyny zgonów zawsze trzeba próbować wyjaśniać, bo inaczej nie da się ich wyeliminować - niewłaściwa dieta, zbyt agresywne otoczenie (garbiki), niewłaściwe parametry, choroby widoczne gołym okiem, różnie... W ten sposób to można dużo życia "przemielić" - było, zdechło, ChGW dlaczego, kupuję nastepne... Ryby w małych zbiornikach wybiera się nie tylko "bo wyglądają", ale również dobiera uwzględniając strefy pobytu i odpoczynku, żerowania, temperament, sposób poruszania i możliwe konflikty wewnątrzgatunkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z tego co rozumiem to najlepszym wyjsciem bedzie pozbycie sie garbików ( jeden ma ok 2-3 cm a drugi około 5-6 cm)


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ChGW dlaczego' date=' kupuję nastepne...[/quote']

O Radek chyba jakiś nowy fajny skrót myślowy, mógłbyś wyjaśnić od czego ten skrót :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Go to z angielskiego,

wie to tez wiem - to bedzie "jak" po niemiecku, no ale reszta ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej - chyba normalnie jaja sobie ze mnie robicie :) ChGW to skrót od - "męski organ płciowy wulgarnie" go (jego) wie (od wiedzieć) - Inaczej mówiąc, diabli wiedzą, dlaczego... Chyba dzisiejszy poranek mam ciężki, mogę nie czuć dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba faktycznie masz ciężki :) Chopaki se jajki robią :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"męski organ płciowy wulgarnie" "jego" "od wiedzieć" - Inaczej mówiąc, diabli wiedzą, dlaczego...

Sorry - nic nie zrozumialem.

Ktos sie mnie spyta jak mysle, czy pociag do Krakowa odjedzie ? - to mu moge opowiedziec:

meski organ plciowy wulgarnie jego od wiedziec.

Ty Radek musisz dluzej spac. Nie ma meskiego organa.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończcie już Panowie - na monitorze nie widać, jak drzecie z kogoś łacha z uśmiechem na twarzy, a ja nie mam humoru ani ochoty domyślać się, kiedy ktoś się nabija, a kiedy pyta serio, OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.:):)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co do obsady w moim akwa to odpowiedzi nie dostałem


Akwarium: 120 litrów, oświetlenie T5 4x24 wat 18000K,

LS 3 kg, odpieniacz też jest. obsada: 2 garbiki,brzydal oraz 3 slimaczki i wężowidło

chętnie podziele sie aipatisią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.