Skocz do zawartości
mrozikulus

Ile syfu z odpieniacza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy 800ml syfu (taka mocna kawa) na tydzień to nie za mało na jakieś 230l wody, na pokladzie żółtek , midas , clarkii , para pterapogonow i 2szt chromisków , karmie 2 kostki dziennie.


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...wyaje mnie sie ze pytanie,ktore zadales nie figuruje w rejestrze pytan...a moze jednak,fajnie by bylo na tej podstawie obliczac sobie wydajnosc...z drugiej strony wszyscy lacznie ze mna robimy wszystko by kolor brodow mial kolor kawy a ja ostatnio czytalem ze nie ma to zadnego znaczenia i najczestszym kolorem jest bardziej jasny,nawet slomkowy...i zalezne to jest nie tylko od tego ile karmisz,tylko czym karmisz...po spirulinie kubek sie zazieleni np...Moze byc fajny temat...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lekki herbaciany, 150-200ml/doba pokarm: artemia, cyklop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna kawa. pół kubka apf-a na tydzień.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrozikulus, to nie za mało moim zdaniem, ale ja odpieniałbym bardziej na mokro, tak żeby odciek był jaśniejszy, ale ze dwa razy więcej :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a co to za sens?

Wybierać jaśniejszy ale 2 razy więcej.

To nie to samo co mniej a gęściej?

Moim zdaniem tryb suchej piany mniej wyjaławia wodę.

PS. Topic raczej bez sensu, każdy ma inny litraż a nawet jakby mieć ten sam, to skuteczność od pieniacza będzie różna chociażby z racji innej obsady, innego pokarmu innej ilości, innego zasolenia wreszcie, ja zauważyłem że im większe zasolenie tym piana sztywniejsza nie zmieniając trybu pracy. Ba, każdy odpieniacz inaczej reaguje na wkładanie rąk, każdy wsadza ręce mniej lub częściej od innych.

Może mały to wpływ, ale sumarycznie na tak małej ilości brudu, to wyniki mogą być praktycznie nie porównywalne.

PS. Miało by to sens, gdyby zbudować jakiś arkusz w którym wykres powstawałby z uwzględnieniem wielu - co najmniej 100 prób, i wykres zaznaczałby wiele zmiennych które nakładając się na siebie dały by jako takie klarowne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, jeśli temat jest według ciebie pozbawiony sensu to po kiego grzyba zabierasz w nim głos? A co do tego

no a co to za sens?

Wybierać jaśniejszy ale 2 razy więcej.

To nie to samo co mniej a gęściej?

Moim zdaniem tryb suchej piany mniej wyjaławia wodę.

to nawet się nie wypowiem...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem kilka razy post.

I uważam, że mam prawo do głosu, a więc napiąłem co myślę o takich tematach i wydaje że mam rację, że takie pobierze porównywanie w zasadzie do niczego nie doprowadzi więc warto by zainteresować się tym dogłębniej.

Seb, uwierz przyzwyczaiłem się do tego, że zawsze napiszesz coś o niczym....

Ja tylko nie pojmuję skoro pytasz po co ja zabieram głos to po co zabierasz go Ty? Przecież Ty odpowiadasz brakiem komentarza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik hard core roku :)

aha, żeby nie był offtop to powiem, że u mnie odpieniacz idzie na mokro czyt. kolor słomkowy


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, błagam... Nadajemy na różnych falach, to że mnie nie rozumiesz to dla mnie norma, jakoś do wielu moje posty trafiają, do Ciebie nie, trudno, nauczyłem się z tym żyć. Mrozikulus zadał pytanie, ja na nie odpowiedziałem, dla mnie sprawa prosta. Ty skomentowałeś to tak jak skomentowałeś, nie wiem tylko po co w ogóle, skoro temat jest dla Ciebie bez sensu, Ty nawet nie wiesz jaka jest różnica między odpienianiem na mokro i odpienianiem na sucho, oraz jak to się odbija na zbiorniku, więc nie rozumiem po co zabierasz głos w temacie o którym nie masz pojęcia i dlaczego negujesz moją odpowiedź?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie neguję Twojej wypowiedzi... Po prostu zwyczajnie chciałem zaznaczyć, że jak mamy dowiedzieć się konkretów to wypadało by się tym zająć dogłębniej i w czym tutaj widzicie problem, aby to zrobić?

Przecież to nie kosztuje, tylko trzeba się wspólnie zastanowić i wypisać listę czynników najważniejszych, takich jak ilość ryb, ilość pokarmu, litraż, model odpieniacza itp...

Wada jest tylko taka, że jednak wypadało by zrobić możliwie dużą ankietę i żeby została wypełniona przez możłiwe dużą część naszej społeczności - a z tym raczej problemu być nie powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli to takie proste to proszę stwórz taką ankietę, wymyśl pytania i potem na tej podstawie stwórz wykres, zobaczymy co z tego wyjdzie, może coś ciekawego.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336545 Tofik :

Bynajmniej nie neguję Twojej wypowiedzi... Po prostu zwyczajnie chciałem zaznaczyć, że jak mamy dowiedzieć się konkretów to wypadało by się tym zająć dogłębniej i w czym tutaj widzicie problem, aby to zrobić?

Przecież to nie kosztuje, tylko trzeba się wspólnie zastanowić i wypisać listę czynników najważniejszych, takich jak ilość ryb, ilość pokarmu, litraż, model odpieniacza itp...

Wada jest tylko taka, że jednak wypadało by zrobić możliwie dużą ankietę i żeby została wypełniona przez możłiwe dużą część naszej społeczności - a z tym raczej problemu być nie powinno

redaktor Tofik podejmuje sie ankiety :) ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejmuję się tego!

Jednak wolałbym żeby pytania wymyślić wspólnie co wy na to?

Ja proponuję:

1)Litraż

2)Ilość ryb

3)Ilość kostek podawanych w ciągu dnia

4)Poziom zasolenia

5)Temperatura

6)Ilość żywej skały

7)Nie wiem, czy to ma sens, ale czy powietrze zasysane jest z pokoju czy z np balkonu

8)Ilość no3/po4 w kubku.

9)Ilość stałego syfu po odparowaniu zawartości kubka. / ew waga może lepsza będzie

10)kolor syfu - na zasadzie wyboru z wzornika

jeszcze kilka innych jakie macie to sugerujcie, co może mieć wpływ na wydajność odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa przede wszystkim - ona ma wpływ na pracę odpienka........ ale to tak na marginesie.

Tofik...

#336533 Tofik :

PS. Topic raczej bez sensu

#336538 Tofik :

Seb, uwierz przyzwyczaiłem się do tego, że zawsze napiszesz coś o niczym....

Zbierasz na for ever out, poszukać Ci Twoje posty bez sensu ?

Masz coś do powiedzenia w temacie - mów, nie masz nie mów - proste.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sobie odpuścicie te uprzedzenia do mojej osoby?

Jak wam prościej napisać, że warto by pokusić się o dogłębniejszą analizę problemu a nie po łebkach ? - NIC WIĘCEJ NIE CHCĘ!

Wtedy taki temat jest jak najbardziej w porządku, a tak napisać 800ml to mało to co mi to mówi?

Jasny kolor, ciemny kolor, a co to mówi dla osoby początkującej i kompletnie zielonej?

Chciałem wyjść z inicjatywą zrobienia czegoś dla forum, ale jak zawsze lepiej kopać bo recydywa na to zasługuje...

Nie chcecie nie będę się produkował i zamilknę w tym temacie, ale czy o to chodzi? Pomylcie co z tego tematu wyciągnie potencjalny użytkownik a co wyciągnąć mógłby ...

Źle mówię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę osobom które podały konkretne ilości że zawsze jest tak samo, ja w jednym tygodniu wylewam ze swojego trzy kubki w innym tygodniu jest jeden więc nikt nie będzie mógł kierować się jakąkolwiek ankietą bo ilości wywalanego syfu ciągle się zmieniają i prócz tego co podał Tofik dochodzi sposób ustawienia odpieniacza, częstotliwość wkładania rak do akwarium, użycie jakichkolwiek preparatów które mogą lub nie wpłynąć na pracę odpieniacza, rodzaj podawanych mrożonek (u mnie Solowiec nie wpływa na pracę, ale pomarańczowa ikra morska rozsadza odpieniacz) nagromadzenie życia w zywej skale i pewnie kilka innych czynników o których nie mamy pojęcia. jak dla mnie sprawa jest nie do wyliczenia.

Czy to wam pomoże mieć lepsze akwarium, czy ta wiedza o ile można to wyliczyć ma się na coś przydać ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kmirko, tak Ci się tylko wydaje.

Przy odpowiednio szczegółowej i obfitej ankiecie, można nawet uwzględnić że ilość syfu jest zmienna - wystarczy dodać pytanie ile średnio miesięcznie wylewasz syfu.

Ponoć ankiety przekłamują, ale jestem dania że przy odpowiednio dużej bazie danych ma to sens, a dodawanie kolejnych pozycji na bieżąco nie jest meczące i mogę się tego podjąć.

Kluczem do sukcesu jest tylko odpowiednie dobranie pytań i tutaj prośba do "exprertów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, zapomniałes o najważniejszym... Jak wygląda Wasze akwarium... Bo chyba to jest celem, a nie ilość i "jakość syfu z odpieniacza? Moim zdaniem ankieta jest nie do zrobienia. Musiałoby się znależć z dziesięć bardzo podobnych litrażowo i obsadowo zbiorników i musiałyby używać TYCH SAMYCH odpieniaczy, inaczej można zapomnieć o miarodajnych wynikach.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrozikulus

800 ml ciemnej cieczy na tydzien, w 230 l akwarium to dobry wynik.

Wydaje mi sie, ze jesli ktos ma juz dluzej w miare stabilny odpieniacz i kontroluje parametry, to jest mu obojetne czy ciesz jest jasna czy ciemna. Wazna jest mozliwosc ustawienia odpieniania na sucho lub mokro, w zaleznosci od parametrow.

Jak narazie uwazam, ze kwestie mozliwosci wyjalowienia wody przez odpieniacz mozna pominac (czy ktos juz wyjalowil?).

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, więc według Was ankieta jest nie do zrobienia, no to trudno, ale chciałem dobrze.

A z tej dyskusji wynika że mokra piana jest lepsza - okej w ramach testu wyczyściłem odpieniacz i przez miesiąc będę jechał na mokro, czy moje problemy z glonami znikną? - się okaże, ale szczerze wydaje mi się że nie.

Na chłopski rozum sucha piana zbiera się wolniej ale syf jest bardziej skondensowany.

Na mokrej pianie jest odwrotnie skoro woda będzie zamiast koloru kawy, koloru żółtego to wwalać będzie częściej i mniej dokładnie a dolewka załączy się więcej razy i tylko straty na zasoleniu będą.

Przy pracy na sucho - no prawie sucho syf po tygodniu jest gęsty i jest go dużo. na mokro więcej wody jak syfu poleci do kibla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, nie masz racji. Po pierwsze odpieniacz nie jest lekarstwem na glony, po drugie odpieniając na sucho wywalasz co innego, a na mokro co innego, to tak w dużym uproszczeniu. Ale o tym już tematów było na metry.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym kiedyś był taki temat chyba Grzegorza Dyzmy w którym prosił o link do testu z tego co jest w syfie z odpieniacza, chętnie bym sobie go jeszcze raz przeczytał ale ta nasza "kochana" wyszukiwarka..... :cursin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, a użyłeś jej? Czy biadolisz tak dla tradycji? Wyszukiwarka działa jak powinna! Proszę!

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259548#259548

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=238591#238591

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=235161#235161

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.