Skocz do zawartości
dziuso27

Parametry wody-pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

producent zaleca lyzeczke na 80 litrow 2 razy w tygodniu.kazda lyzeczka podnosi mg o 5 mg/l.(tak dozuje)mozna tez wiecej dawac ale dziennie mg mozna max 25mg/l podnosic.nie chcialem przesadzic.podniesc dawke np.2 razy?krzemiany w rodi powyzej 2 mg/l-mam winowajce.

hmm.dziwne...cos ten moj test na krzemiany do bani jest...zrobilem testy niegazowanej wody mineralnej do picia prosto z butelki-wynik 2mg/l !!!to wiecej niz w akwa!!wychodzi na to ze albo moje testy sa zle albo w mineralnej i rodi sa takie wysokie krzemiany...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

".najbardziej nurtuje mnie ten Mg..nie wiem o co chodzi"

Mysle ze po to masz test na Mg, zeby ustalic, ile masz codziennie dodawac. Skad ten biedny producent moze wiedziec, jakie w Twoim zbiorniku jest zuzycie ? Dodawaj tyle, zeby Mg codziennie wzrastal o 20 mg/l az do osiagniecia zadowalajacych rezultatow.

Szkoda, ze Ci sie nie chce poczytac o Metodzie Ballinga, a to by wyszlo o wiele taniej. Trzeba sie tylko przez jeden wieczor skoncentrowac, potem zadac jedno, dwa pytania i juz mozna dzialac.

Ps: jak przez miesiac nie mogles sprzedac dwoch rybek, ktore w sklepie kosztuja 7,90, to je zlap i oddaj do sklepu. Moze dadza Ci ze dwa slimaki lub kraby. Podwojny zysk !


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stani rybek juz dawno nie mam-zrobilem dokladnie tak jak mowisz.a jesli o ballinga chodzi....to oplaca sie do mojego malego akwa taki drogi dozownik kupowac...wolalbym nie...moze jak wiekszy baniak bede mial to tak..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro niegazowana woda mineralna to jak sama nazwa wskazuje ma w sobie opróczH2O także minerały. Między innymi właśnie krzem. Co do Mg, to jeśli upierasz się żeby nie podnosić o więcej niż 25 mg/l to mnie wychodzi 4 łyżeczki dziennie. A Ty dajesz 2 na tydzień - to gdzie tu logika? Chyba że coś źle zrozumiałem, to wtedy z góry przepraszam.

I tak jak napisał Stani: dobrze byłoby gdybyś coś z tego wszystkiego rozumiał...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje tyle ile napisane na opakowaniu.chodzi tylko zeby nie pzekraczac wzrostu mg powyzej 25mg/l dziennie...napisane tez zeby podawac 2 razy w tygodniu...co daje przyrost mg 10mg/l w tydzien..wg zalecen producenta...jesli bede podnosil o 20mg/l dziennie to da mi 140m/l w tydzien-spora roznica-tylko czy taki skok mg jest bezpieczny?

i o co chodzi z tym moim nierozumieniem czegos?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja magnez też tak kiedyś dozowałem, dozowałem, a on spadał i spadał, aż w końcu kupiłem nowy test i się okazało, że mam 1600 :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni obrażaj się, ale to co napisałeś świadczy że wogóle nie wiesz o co chodzi. To nie grzech oczywiście, ale forum jest po to aby się uczyć. Opcja szukaj: dozowanie MG, MG, Balling i wszystko masz jak na dłoni. Trzeba tylko chcieć.

A teraz do rzeczy: podnosisz tygodniowo o 10mg, a zużycie przez zbiornik masz ok. 30-40 mg tygodniowo. To jak ten magnez ma wzrosnąć jak nawet zapotrzebowania zbiornika nie pokrywasz dozowaniem? Żeby cokolwiek drgnęło dozowanie musi być WIĘKSZE niż zapotrzebowanie zbiornika!!! Także 3-4 łyżeczki dziennie i za 2-3 tygodnie będzie tak jak należy. Przepraszam ale prościej wytłumaczyć nie umiem. Pedagog ze mnie jak z koziej d...py trabka...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra "Trabka" z naszego Tomka i dobrze tlumaczy.

Jak troche poszperasz o Ballingu to sie dowiesz, ze mozesz sam kupic proszek, rozmieszac z woda i dolewac "z biodra", bez zadnych automatow (no moze strzykawka). Kupisz kilogram to Ci wystarczy na bardzo dlugo.

A test sprawdz u jakiegos kolegi lub w sklepie. Jader dobrze radzi.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz,nie obrazam sie.rozumiem jaka jest roznica pomiedzy dozowaniem a zapotrzebowaniem,chodzilo mi tylko zeby takie duze dawki nie wplynely zle na system...

testy robie salifertem.specjalnie kupilem.wczesniej uzywalem sery ale na forum napisali ze to lipne test,zeby kupic saliferta,wiec tak zrobilem a teraz okazuje sie ze byc moze te testy sa zle....nie ma sie co dziwic ze sie troche irytuje...czytam forum...pisze posty...koledzy pomagaja...robie tak jak proponuja(dodatkowe oswietlenie,zmiana filtracji,absorbery,dodatki do wody,testy,sol...itp)a jak cos sie okazuje ze nie ma poprawy lub cos sie dzieje i pisze na forum to wychodzi na to ze jednak to co kupilem lub zmienilem jest zle....mimo ze wszyscy wczesniej polecali....

przyklad z sola-najswiezszy...pytalem jaka sol...polecali AM-dobra kupilem.jak napisalem ze juz doszla i zaczynam podmianki ta sola to sie zaczelo ze jest slaba,ze na chodnik w zimie sie nadaje i takie tam....tez byscie sie wkurzali takim czyms...wychodzi ze albo co niektorzy uzytkownicy robia to celowo albo sami nie wiedza o co w tym chodzi i pisza trzy po trzy....


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Salifert jest ok, tu nikt Cię w maliny nie wpuścił. Czasami się jednak zdarza że test jest po prostu walnięty, czy ktoś zachachmęcił z terminem wazności. Jak są jakieś kosmiczne wyniki to po prostu lepiej najpierw sprawdzić innym testem aby wykluczyć "awarię" pierwszego. Z absprberem takze zrobiłeś dobrze, ale podstawą jest usunięcie przyczyny a nie skutku. Takze absorber swoją drogą ,ale woda musi być ok.

A z AM to faktycznie pomyłka, chociaż moze przy prostych koralowcach się sprawdza. Ja nie mam o niej dobrego zdania.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie odpalilem nowa osmoze-chyba test jest ok bo wynik SiO3 jest 0.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to krok w dobrą stronę.

PS. I nie zaczyna się zdania od no.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witaj,mam dla Ciebie link o Ballingu.Wglebiajac sie w lekture natrafisz na niemieckojezyczne strony,kalkulatory...nie strachaj sie wzorami chemicznymi,nie taki diabel straszny...nawet bez dozownikow,przynajmniej bedziesz czul ze masz kontrole nad tym co robisz...Pozdrawiam...http://www.arcadio17.republika.pl/morskie_200l/balling_morskie_200l.htm


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ..po wielkich bojach z parametrami,stosowaniu vodki i ballinga dzisiejsze badania wody wykazaly ze chyba odnioslem sukces :thumbsup:

Ca-540

Mg-1350

NH4/NH3-0/0

No2-0

NO3-0,5

PO4-0,03

pH-8

Kh-6

jak widac jedyny problem to Ca i Kh.Roztworu na Ca juz kilka tygodni nie podaje a mimo to rosnie-mysle ze sol mam za bogata.nie bardzo chcialbym ja zmieniac bo fajnie wszystko wyglada w akwa odkad zaczalem ja stosowac(TM pro reef).roztwor na Kh natomiast leje normalnie ale nie rosnie KH.macie jakies pomyly co tu zrobic?

kolejne pytanie odnosnie vodki.obecnie leje 1ml/60l NO3 i PO4 spadlo jak wyzej widac.co teraz robic?obnizyc vodke czy dalej lac 1ml czy w ogole[/color] jej zaprzestac?pozdrawiam..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.