Skocz do zawartości
robi

złodzieje...

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o saliferta ja jestem zadowolony a nieraz robie testy w 3 baniakach . niektorzy na niego narzekaja a i tak kupuja ...... :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam starego, jeszcze ze 3-4 miechy na nim pociagne , a pozniej zobaczymy :) pewnie i tak przy nim zostane

ps. nad seachemem tez sie kiedys zastanawialem i pewnie kiedys z nim sprobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

jesli chodzi o saliferta ja jestem zadowolony a nieraz robie testy w 3 baniakach . niektorzy na niego narzekaja a i tak kupuja ...... :whistle:

:thumbsup: u mnie mierzy - sam nierobie testów

pozdrawiam AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje ktoś dłużej Seachema na NO3 ?? bo mam spore różnice pomiędzy nowym Salifertem a Seachemem

Ja używam gdzieś od 10 m-cy, wyniki porównywałem tylko z JBLem i Zoolekiem - są bardzo podobne, przynajmniej dla NO3 bliskiego zeru. W opakowaniu Seachemu masz roztwór z NO3=10, więc możesz sprawdzić oba testy (o ile roztworu wystarczy dla Saliferta).

Seachem na PO4 dawał wyniki bardzo bliskie Twoim z małej hanki.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę odświeżę temat z początku chciałem w stawić do tematu o małej Hance, ale skoro o jakości testów to wstawiam w tym temacie i mały kamyczek a właściwie kamor do ogródka firmy Hanna . :rant:

Więc po kolei Hanka kupiona w styczniu 2011 pierwsze testy zacząłem robić w końcem kwietnia.

Uprzedzając późniejsze pytania, podczas jednych z pierwszych testów 5 sztuk regentów z pudełka z przyrządem dorzuciłem do 25 sztuk które kupiłem na zapas i dzisiaj nie jestem w stanie stwierdzić który pochodzi z jakiej partii. Wydaje mi się to jednak mało istotne bo termin ważności to różnica jednego miesiąca.

Mam pytanie czy Zwracaliście uwagę na kolory proszków w saszetkach :nuke:

post-10789-0-19018400-1320363237_thumb.jpg post-10789-0-64503400-1320363248_thumb.jpg

na powyższych fotkach ewidentnie w pierwszej fotce dolny a w drugiej ten po lewej ma kolor słabej kawy z mlekiem i ten ma datę ważności czerwiec 2013 i pomiar w/g instrukcji pokazał mi 0.21

drugi biały, termin ważności maj 2013 pomiar w/g instrukcji pokazał mi 0.03

oba pomiar wykonałem 25.10.2011

Przypominam sobie że wcześniej spotkałem może dwu lub trzykrotnie te regenty o zabarwieniu kawy z mlekiem,

Dzisiaj robiłem kolejny test proszek biały i o dziwo termin ważności 06.2013. pomiar 0.00

Bądź tu mądry i pisz :rtfm:

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A skąd macie te Hanny? Bo do mnie doszły słuchy że chyba jakieś podróby reagentów krążą w Polsce i na alledrogo.

Bo jeszcze nie słyszałem żeby narzekał ktoś kto ma Hankę z USA. Piszcie jak coś wiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd macie te Hanny? Bo do mnie doszły słuchy że chyba jakieś podróby reagentów krążą w Polsce i na alledrogo.

Bo jeszcze nie słyszałem żeby narzekał ktoś kto ma Hankę z USA. Piszcie jak coś wiecie.

Witam

Ja mieszkam w UK i nie kupowałem na allegro tylko w jednym z najlepszych sklepów internetowych, i tutaj o jakieś podróby to raczej trudno, choć pewnym w dzisiejszych czasach to nie można być na sto procent.

Pisałem raczej żeby zwrócić uwagę na problem, ja do tej pory wykonałem tych testów nie aż tak wiele, ale mam mentora w osobie Grzesia i jak coś to mogę się do Niego zwrócić o poradę i zawsze coś poradzi, gorzej gdy trafi na kogoś kto sam sobie radzi i wtedy :mooning.

Nie skaczę też do gardła firmy Hanna bo pomimo wszystko jestem z Hanki zadowolony, tylko jak ze wszystkim w morszczyźnie trzeba wszystko bacznie obserwować i troszeczkę być czujnym.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry bo nie mam czasu czytać tego wątku od początku i być może ktoś już opisywał przypadek saliferta mg.

W moim przypadku, kupiłem test saliferta na mg z datą do 07.2014 po powrocie do domu okazało się że mam jeszcze w szyfladzie skitrany jeden test zużyty raptem w połoie też saliferta z datą do 06.2012, miałem nie ruszać tego nowego ale coś mnie tknęło żeby porównać, okazuje się że ten stary test pokazuje mi mg na poziomie 1250 natomiast przy nowym kończy się skala na 1500 więc tak naprawdę nie wiem ile by pokazał.

Kontaktowałem się już w tej sprawie ze sprzedawcą i mam oddać test do ekspertyzy - ciekaw jestem co mi odpowiedzą.

Generalnie Salifert w moich oczach zmarniał strasznie i raczej już nie kupię tych testów.

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy Salifierta jak już są otwarte to z czasem wietrzeją i zaniżają wyniki.Kiedyś się o to piekliłem a teraz przyjąłem to jako normalną rzecz.Ja zawsze porównuję stary test z nowym i zawsze jest tak samo.Jednak takie coś mnie nie cieszy i powinny być tańsze o połowę z tego powodu.W końcu chyba dla porównania kupię testy Niemieckiej firmy od Darka z Rybnika,nie pamiętam ich nazwy i równolegle będę robił z Salifiertem na przykład test na Ca aż do wyczerpania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek mam te testy i w przypadku Ca i Kh wyniki wychodzą identyczne jak Salifert.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar,

testy firmy Gilbers tez nie sa zle...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Panie premierze, jak tu żyć?"

cieżkie czasy


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek mam te testy i w przypadku Ca i Kh wyniki wychodzą identyczne jak Salifert.

Ale czy pokazują tak samo przez cały czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy pokazują tak samo przez cały czas ?

A to dobre pytanie..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie chciałem sprawdzić jak rozjeżdżają się wyniki względem siebie w czasie,czy test 3-rzy miesięczny z Salifierta pokaże tyle samo co inny.Warto by zrobić takie porównanie i chętnie się tego podejmę jak zakupie nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc ogólnie, najważniejszy test czyli test na KH obowiązkowo fotometr + test kropelkowy.

Całą resztą dużo trudniej sobie krzywdę zrobić. Takie moje skromne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat test na kH jest jednym z najprostszych i najłatwiejszych w ocenie, więc tutaj fotometr to trochę kwiatek do kożucha. Za to PO4 czy NO3 to już zupełnie inna bajka, jak ktoś ma problemy z kolorami, to ratuje go tylko odczyt elektroniczny (lub kobieta ;)).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chyba nie chodzi o łatwość oceny tylko wiarygodność.Przy rosnącym PO4/NO3 najwyżej polecą kolory a to kawał drogi do ukatrupienia koralowca. Natomiast jak test na KH zawiedzie i nie utrzymasz KH na odpowiednim poziomie to sajonara. Najszybciej rozwalisz baniak wahnięciem KH lub ewentualnym zjazdem za nisko, więc dla mnie to jest najważniejszy test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że dla wystarczającej wiarygodności nie jest wcale potrzebny fotometr.

Zresztą jaja z testami Saliferta potwierdzają, że nie tak łatwo zrobić sajonara przez zły poziom kH.

Za to bazowanie na tej firmie przy niskich poziomach PO4 w zasadzie mija się z celem.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i rację trzeba przyznać MarcosB najważniejsze są-KH,CA,MG reszta to dodatki


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze porównanie świerzutkiego testu saliferta (ważny do 2017) ze starym testem (do 2015): Ca wg starego 420-430, wg nowego 530-540. Aż serce rośnie gdy widać, jak profesjonalni producenci dbają o jakość swoich produktów, bo przecież przez zaniedbania mogą ucierpieć zwierzaki lub jakiś baniak wylecieć w kosmos :wallbash:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy , właśnie datego dałem taki tytuł bo nie raz a prawie zawsze przejechałem się na testach które to mają

wachnięcia nawet 35 % i to te niby markowe ,najlepiej testów nie robić...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.