Skocz do zawartości
Graber

Statecznik elektroniczny ReefMax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie. Mam nadzieję, że pamiętacie mój temat, który był poświęcony "krzakom na wyświetlaczu". Po radzie Kapuhy'ego chciałem wymienić statecznik elektroniczny od świetlówek, by zaprzestać tym właśnie "krzakom". No i mam problem. Rozkręciłem ostatnio obudowę z przekonaniem, że na swojej drodze napotkam 2 stateczniki... 2x24W i 1x24W logicznie patrząc, to chyba tak powinno być... Mam 3 stateczniki 1x24W/39W. Dolna świetlówka tak dziwnie ciemno świeci i wszystkie inne podpięte pod dolny slot. Kojarząc fakty i informacje od kolegi Kapuhy za krzaki obwiniam statecznik. Teraz do rzeczy... z elektryką mam mało wspólnego i po prostu się na tym nie znam. Zadzwoniłem do Aquael'a z zapytaniem o statecznik elektroniczny do mojego akwarium, Pani powiedziała że produkt ten dopiero trafił do sprzedaży i musi zapytać się szefa ile to będzie kosztować... z niecierpliwością czekałem aż ta miła osoba oddzwoni... ku mojemu zdziwieniu statecznik elektroniczny, o którym mowa (1x24/39) kosztuje 172,10 PLN... Oryginalny statecznik ma wymiary orientacyjne 13 cm / 2,5 cm / 2,5 cm wszystkie dostępne na allegro mają aż po 30 cm długości... Jak ja to upcham w tą małą pokrywę... Poratujcie forumowicze i powiedzcie co mam zrobić... nie dość, że jakoś tak dziwnie świeci to mam te błędy na lcd, musiałem odpiąć górny wiatrak bo non toper chodził... Na złe, to jeszcze te cyjano się przybłąkało... w akwa warunki stabilne... woda lux (prima sort!) czytałem, że to od oświetlenia może również być diabelstwo... POMOCY!!!!!!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest chyba nie tak... w serwisie AquaEL-a nie pracuje żadna pani...

Zadzwoń jeszcze raz.

Kontakt z serwisem pod numerem telefonu

(22) 644-76-16 wew. 138

Opisz swój problem, a w ciągu 24h dostaniesz przesyłkę z częściami które potrzebujesz do poprawnego działania pokrywy.

I już nie pytaj o żadne rady tylko dzwoń!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie faktycznie nie pracuje żadna pani, ale w piątek kiedy to właśnie dzwoniłem szef serwisu był na szkoleniu w Ukrainie. Rozmawiałem dzisiaj już z szefem serwisu i powiedział, że pomoże pomimo tego że nie posiadam gwarancji :help1 Dzięki sPRYTny!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337911 Graber :

w piątek kiedy to właśnie dzwoniłem szef serwisu był na szkoleniu w Ukrainie.

Coś kręcisz...

Ja w piątek dzwoniłem o 09:00 i o 15:00 i szef był w serwisie...

No ale nie ważne, ważne że będziesz miał rozwiązany problem :help1

A wiesz dlaczego pomoże??

a. Wszystkie ReefMax-y są jeszcze na gwarancji bo AquaEL daje na nie 2 lata gwarancji, a wyszły pierwsze jeśli się nie mylę w połowie 2009 roku.

b. porządna firma tego nie da się ukryć...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicami Pana z firmy Aquael statecznik przysłany, wymieniony. Błędy z wyświetlacza i świry z wentylatorem zniknęły. Fabrycznie miałem statecznik ROHS, ten przesłany to Vossloh-Schwabe. Nie wspomnę już o tym, że nie wiem jakim cudem wszystkie świetlówki dostały takiego kopa, że aż nie można spojrzeć na świetlówki przy otwartej pokrywie... Wcześniej można było wpatrywać się ile dusza zapragnie.Nie mam słów na tą firmę... Rewelacja, to mało powiedziane. Powoli planuję sobie skleić jakieś szkiełko i chyba zrobię to u nich.


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj poleciał zasilacz :)

Miesiąc wcześniej poleciała grzałka :)

Kilka miesięcy wcześniej poleciał jeden statecznik :)

Do tego mam krzaki na wyświetlaczu i podejrzewam, że jeszcze jeden statecznik jest uszkodzony :)

Na jakich warunkach działa serwis ? Trzeba im przesyłać uszkodzone części ? Gwarancja też się gdzies po roku zapodziała i znalezienie jej będzie graniczyło z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak zrobisz coś sam to przesyłają na chatę kurierem :)


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statecznik wstawiłem nowy na osobnym obwodzie.

Grzałkę kupiłem nową.

No ale ten zasilacz... dzisiaj jadę do sklepu elektronicznego ale nie sądzę, że dostanę coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338580 Graber :

Fabrycznie miałem statecznik ROHS

Mówisz, że fabrycznie miałeś stateczniki tej firmy? :) :)

Tomek, najlepiej zadzwoń do serwisu Aquaela i pogadaj, podejście mają dosyć porządne i nie kręcą.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz już zrobiłem. Kupiłem w sklepie elektronicznym drugi, wstawiłem i jest :)

Co ciekawe... po wymianie zasilacza zniknęły krzaki z wyświetlacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi statecznik do świetlówki.Gdzie moge dostać identyczny(w sensie wymiarów)? bo taki z castoramy się nie zmieści...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, strzelam, że to statecznik, bo przestała świecić 3cia świetlówka, na pewno jest sprawna bo przekładałem ją.. już napisałem maila do aquaela z prośbą o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK taki temat juz tutaj gdzies mamy i dosyc rozpisany bo stateczniki jak widac palą sie nagminnie :clowning

Piszesz @ na service@aquael.pl z opisem usterki i że sama jestes gotowa wymienic sobie statecznik. po 24 h ups przynosi Ci paczke ze statecznikiem (nie trzeba podawac numerow gwarancji daty zakupu etc.). Pozdrowki


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

off topik ale zaskoczyło mnie to że nie trzeba podawać żadnego dowodu zakupu? czy każdy kto napisze może sobie taki statecznik załatwić?


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345163 Polok :

off topik ale zaskoczyło mnie to że nie trzeba podawać żadnego dowodu zakupu? czy każdy kto napisze może sobie taki statecznik załatwić?

Produkt RM chyba nie jest jeszcze 2 lata na rynku przy 2 letniej gwarancji stąd chyba taka praktyka firmy.

Tak, rozumiem, żyjemy w Polsce, kraju, za którym wciąż ciągnie się ogon złych przyzwyczajeń z komuny... że coś można mieć za free... że są wyprzedaże... degustacje w marketach... total darmocha. Tylko jak sie zrobi rachunek sumienia to się okaże: ile nietrafionych ciuchów sie kupiło na wyprzedaży, że zjadlo w degustacji coś czego normalnie do ust bysmy nie wlozyli i na koncu ten statecznik!!! Czy on zbawi czlowieka, ktory go wycygani?

Polok, podejrzewam, że taki statecznik możesz sobie zalatwić, pewnie bez problemu. To kwestia tylko Twojego sumienia. Być może za jakiś czas... bedziesz miec jakis produkt aquaela, zgubisz paragon i bedziesz sie dziwic dlaczego firma zmieniła swoją dotychczasowa, przyzwoitą politykę serwisu.

P.s.

Jeśli do kogoś nie docierają moje słowa polecam wyjazd do Szwecji, kraju dużego kredytu zaufania publicznego.

Np. możesz wyjść w trasę szlakiem górskim, skorzystać z noclegu, jedzenia, pościeli... a za wszystko co zużyjesz wrzucisz odliczoną kwotę do skarbonki zgodnie z cennikiem. Przy minimum szczęścia w schronisku można znaleźć się w nim samemu. Czyż to nie większa pokusa od marnego statecznika :clowning?

Pozdrawiam wszystkich!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem w Łodzi na ul. Równej pan dał mi bez niczego drugi bo mi się spalił i powiedział jeśli sobie sam to zrobię to luz a jak nie to jest możliwość wysyłki do Warszawy lub Łodzi i wymienią to za free. Z tego co wiem to często się to zdarza i w cenę zakupu firma wlicza podobno 4 wymiany bo są wadliwe z tego co powiedział pan pracujący w Łodzi więc luz. I przynajmniej w Łodzi nic nie potrzebują żadnego paragonu więc spokojnie można tam lub Warszawa ale penie w Krakowie też jest jakiś serwis ale jak tam jest to nie wiem :clowning

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft Ja osobiście tego nie zrobię aby sobie załatwić bo nie mam takiej potrzeby a to koszt 20-30zł,ale wiem jacy ludzie mieszkają w naszym kochanym kraju i wiem co by mogli zrobić do takiego statecznika :clowningżeby go mieć za darmo dlatego uważam że firma powinna się jakoś choć trochę zabezpieczyć przed takimi sytuacjami.

Pozdrawiam.


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to was pociesze, miałem taki przypadek w pokrywie znajomego... i okazało się że 3'cia świetlówka nie pali się bo padł układ elektroniczny na sterowniku włączającym statecznik... więc tak nie dajcie się ponieść prostocie układu i nie strzelać w ciemno że to statecznik... ale trzymam kciuki...:clowning


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz a co innego może się popsuć jak nie statecznik i zobacz ile osób z forum już go wymieniło??? Jak kabel nie przetrze się i świetlówka nie spali się a raczej nie bo 6 miesięcy to wytrzyma bez łaski:)

a tak prawdę mówiąc to znajdzie się wiele osób żeby nie wydać 30 złotych ale nie policzą dojazdu itd :clowning

ale po co komu chiński wynalazek :)

Gdy bym mógł kupić u siebie to bym nawet tam nie jechał ale zaden nie pasował na rozmiar i taka jest prawda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345284 bestiakol :

wiesz a co innego może się popsuć

np. Przekaźnik na płytce podający prąd na statecznik.

a tak prawdę mówiąc to znajdzie się wiele osób żeby nie wydać 30 złotych ale nie policzą dojazdu itd :clowning

ale po co komu chiński wynalazek :)

Gdy bym mógł kupić u siebie to bym nawet tam nie jechał ale zaden nie pasował na rozmiar i taka jest prawda:)

A po co tam jechałeś?

Jak masz awarie w sprzęcie AguaEL-a dzwonisz do serwisu i w następnym dniu roboczym sprzęt masz u siebie w domu nie wychodząc z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba TY kolego bo ja musiałem jechać do Łodzi lub wysłać do Warszawy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko odbywa się na koszt Firmy AquaEL, nawet jak kazali Ci przysłać stary to w ciągu 72h/roboczych nowy statecznik miał byś w domu. Ale pewnie wolałeś pojechać na giełdę i odwiedzić przy okazji sklepy z morszczyzną. :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu masz rację kupiłem 80 ryb do słodkiego i trochę do morskiego ale na giełdzie w Botii to nic nie ma:) ale byli przed dostawą :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalę aquaela. Wysyłka błyskawiczna rano juz była-czyli 24 godziny. Napisałam, że chetnie dokupię jeden by mieć na wszelki wypadek w zapasie- dostałam dwa bezpłatnie :help1

Swoja drogą awarie,a zwłaszcza choroby małych dzieci zaczynaja się zawsze w piatek wieczorem.

Dziekuję wszystkim za pomoc. Jak doszłam do tego,ze statecznik- podmieniłam świetlówkę-świeci zamieniłam miejscami stateczniki wymieniony świeci więc...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.