Skocz do zawartości
gesco

krab i wężowidło - czym najlepiej karmić

Rekomendowane odpowiedzi

Ze skałą dotarło do mnie wężowidło Ophiocoma scolopendrina i krab Actaeodes tomentosus (został odseparowany z drugim krabem, którego "zjadł" Cymo melanodactylus - chyba bo był "włochaty").

408976.jpg

8746_GE9dwx7Fbf.jpg

Pytanie co najlepiej im zakupić do jedzenia, czy poradzą sobie filtrując z wody ?

Wężowidło może samo się poruszać, krab jest w pudełku i nie ma dostępu do skał.

Prośba o odpowiedź bo nie znalazłem informacji na forum.

Pozdrawiam

Paweł


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te stworzenia wszystko zjedzą : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej doprecyzuje, czy kupić coś dla wężowidła czy znajdzie sobie w skale?

Krabowi to coś muszę bo jest w pudełku, żeby nie schował się w skały :help1


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej wielkości jest to wężowidło?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda tak na 3 cm główka i 6-8 odnóża :help1


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czasami, tak raz na tydzień, rzuciłbym coś obok niego aby sobie zjadł. Fajnie obserwować jak transportuje jedzenie.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z doświadczenia poleciłbyś jakiś pokarm, mrożonki, płatki, firma ?

Przy malawi było mi łatwiej, albo hikari albo dainichi i co jakiś czas żeby się nie spasły wodzień :)

A do morskiego pokarmów jest od groma i zgłupieć można...


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja karmilem mrozona ryba...jakas morska:) kroilem kawalki 5x5x5mm i podrzucalem w zasieg ramion i wezowidlo polykalo je w calosci:)


akwarium zlikwidowane:( kiedys bedzie duuuzo wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem u siebie w akwarium kraba...podobny jak na zdjęciu wyżej pod wężowidłem...słyszałem, że nie warto go trzymać w zbiorniku, gdyż wyrządza szkody??? Złapałem go w szklankę-metodą opisana w jakimś temacie. Obecnie trzymam go w słoiku i nie wiem co z nim zrobić...Może ktoś podpowie co nie co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wybrałbym kibel, byłem dobry i pomyślałem że nie będę robił mu krzywdy i niech sobie na razie siedzi (nie był wcale duży) jak doszły pierwsze rybki to zjadł całkiem dużego błazenka, 2 pterapogony i zabił rozgwiazdę. 2 x wyciągałem 100 kilo skały i oglądałem i płukałem w RO, po kilku dniach z kolei siedzenia do 4 w nocy udało się wyciągnąć chama razem ze skałą w której siedział (notabene na samym spodzie konstrukcji) może i w sumpie niech sobie siedzi jak ktoś bardzo chce ale ja po tych doświadczeniach znam dla niego tylko jedno właściwe miejsce.


Aquael 30

i

500 l ruszyło 18.02.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.