Skocz do zawartości
dziuso27

Jaki ukwial dla blazna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.jaki ukwial bedzie najlepszy(symbiotyczny)dla blazenkow.mam w akwa Condylactis gigantea i quadri...blazny plywaja kolo kladri czasem ale widze ze to nie dla nich.do gigantei nawet nie podplywaja.zarowno ukwialy jak i blazny mam juz pare miesiecy...ale nic z tego nie wychodzi.postanowilem ze oba sprzedam(a raczej 3-quadri sie ostatnio podzielilo)i kupie jakis jeden odpowiedni.tak jak w sklepach widzialem to siedza czesto w heteractis magnifica i crispa.moze byc ktorys z tych czy moze jeszcze inny.prosze o porade.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W quadricolorze również bardzo często mieszkają - u mnie nie opuszczały go ani na moment - to bardziej kwestia przekonania ich żeby zechciały spróbować :help1

A, i napisz jakie to błazny - be też mają sporo wariantów.

Jak poszukasz na forum, to był link do publikacji podającej w tabelce jakie gatunki błaznów zamieszkują w naturze jakie gatunki ukwiałów, ale w akwa zdarzają się i inne kombinacje.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykle blazny-Amphirion Ocellaris..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to reguły, jak im się coś spodoba to wejdą w cokolwiek.

Jak błazny są z prywatnej hodowli może być tak że nigdy nie wejdą w ukwiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie da gwarancji że będą chciały zamieszkać w Heteractisie.

Jest pewien sposób nie wiem na ile skuteczny ale może pomóc przyklejenie do szyby zdjęcia ukwiału z błazenkiem w środku, wywołanie stresu też pobudza błazny do szukanie schronienia w ukwiale albo innym koralowcu. U mnie z braku ukwiału błazenki mieszkają w Euphylli ale jakiś czas musiał upłynąć zanim się zdecydowały w niej zamieszkać.

Może być tak że w końcu zamieszkają w tych które masz, ale z błaznami to loteria i nie mu znaczenia czy są odławiane czy z hodowli, moje są z hodowli a jednak wbrew opinii znalazły swoje miejsce w koralowcu.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokup błazna i obserwuj ,czasami potrzebują bodźca :help1

tylko w małym zbiorniku uważaj żeby się nie zatłukły,któryś zostanie odrzucony ale para może się zmobilizować,teraz zobaczyłem jaki masz zbiornik


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.