Skocz do zawartości
willyfog

gotowy zestaw akwarium + szafka (estetyczny i z glowa)

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

jestem poczatkujacy (dla niektorych burak) :-) he he he

niemniej nadszedl czas budowy domu i wstawienia jakiegos baniaczka w nim w okolicach wiosny 2006.

chcialbym zrobic sobie male bagienko cos na wzor reefek ktore widzialem podczas nurkowania.

Problem w tym ze poszukuje NIE_SUPER_DROGIEGO zestawu akwarium do 200L + szafka,

moze jakies podpowiedzi albo gdzie szukac uzywanego ?

willyfog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz nowy dom to tez nowa akwa i zrob je sobie sam za a to jest najlepsza frajda robic cos samemuwsz mozesz dopasowac do mebli ktore masz w domu:yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest to co pewnie warto zrobic, ladna dziure w scianie. dodatkowe pytania:

1) musialbym pewnie miec dostep do tej sciany z 2 stron przy czym jedna musialaby byc slepa?

2) Jaki wymiar dluzszego boku tak aby pasowalo oswietlenie i nie bylo wiecej niz 180L lub cos kolo tego?

3) ma ktos moze cos podobnego w domu i moze podeslac kilka fotek jak to jest rozwiazane?

4) jaka moc pradu musialbym podciagnac aby to wszystko super dzialalo?

willyfog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jeszcze pomozecie z lokalizacja akwa w domu, tego pewnie na forum jeszcze nie bylo - gdybym tak wrzucil skan parteru - to dopiero bylaby dyskusja w ktorej scianie wykuc dziure?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedłuż garaż a dzieki temu będziesz mial idealne miejsce na sprzęt. ta wnęka jest wprost wymarzona na akwarium. wejscie do pokoiku z aparaturą zrób od korytarza. będzie blisko i funkcjonalnie


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z garażem jest o tyle źle, że pewnie będzie chłodniejszy od reszty domu i będą się tam pewnie unosić. A umieszczając akwarium w ścianie trzeba zrobić miejsce do manewrowanie w nim, a przez to miejsce wszystkie wady garażu będą docierać do salonu. Natomiast kuszące byłoby umieszczanie sumpa w garażu, choć też trzeba przemyśleć to jaki wpływ wyziewy z samochodu będą miały wpływ na jakość wody.

Ja bym spróbował umieścić akwarium pod schodami, choć z tego planu nie potrafie odczytać ile faktycznie tam może być miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod schodami hmm... Schody pewnie będą drewniane i nawet dobrze zabezpieczone przed wilgocią będą wrażliwe na parowanie wody morskiej.

@Madej

Schody są zawijane w kształcie litery U. Różnica poziomów do pokonania między kondygnacjami to ok 3,1m, a więc podest pośredni wypadnie na wysości ok 1,55m zakładając równą długość biegów. Grubość konstrukcji podestu szacuję na 20cm, czyli mamy ok 1,35m miejsca pod schodami. Zakładając wyskość szafki standardowo 70-75cm zostaje 60-65 wysokości akwarium.

A ja widzę fajne miejsce na korytarzu 2 zamiast tej szafy opartej plecami do pomieszczenia gosp nr 8. Plusem takiego rozwiązania jest że można przebić kratkę wentylacyjną nad akwarium, spokój, bo nie będziemy przeszkadzać innym mieszkańcom w naszym szaleństwie, możliwość ustawienia sumpa w pomieszczeniu nr 8.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie porpozycje

MarkL - niestety roznica temperatur miedzy garazem moze byc ok 10 stopni wiec odpada. nie powinno byc problemu ze spalinami ale mikroorganizmy w sumpie moga zima nie wytrzymac. Tak jak to Madej przewidzial.

Alex twoj pomysl tez wydaje mi sie ok, jednakze po co wrzycac sumpa do pomieszczenia gospodarczego nr 8 skoro i tak to ma stac na szawce przy scianie. A w szawce wszystko powinno sie zmiescic.

Jezeli szafka to faktycznie sproboje pomyslec o nizszej i wrzucic ja pod schody. Byloby najlepiej. niemniej pozostaje pytanie jak wyziewy wody morskiej moga wplynac na drewno schodow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
willyfog :

...

Alex twoj pomysl tez wydaje mi sie ok, jednakze po co wrzycac sumpa do pomieszczenia gospodarczego nr 8 skoro i tak to ma stac na szawce przy scianie. A w szawce wszystko powinno sie zmiescic.

Jezeli szafka to faktycznie sproboje pomyslec o nizszej i wrzucic ja pod schody. Byloby najlepiej. niemniej pozostaje pytanie jak wyziewy wody morskiej moga wplynac na drewno schodow?

a no po to żebyś miał komfort. Łatwiej będzie go obsługiwać i... będzie ciszej.

żebyś tylko nie zrobił sobie kuku tym akwarium Według mnie tank trzymaj jak najdalej od drewnianych schodów.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobił w miejscu barku między kuchnią a salonem (już tak gdzieś pisałem o tym)

wtedy dostęp do szafki z sumpem masz od strony kuchni a w salonie masz tylko przednią szybę. do tego od góry też to można jakoś zabudować i dojście masz od strony kuchni (a w kuchni na podłodze terakota i masz spokój jak ci się coś wyleje)

co do akwa ja mam 80x50x50 i według mnie jest OK (co ważniejsze pasuje pod T5 24W, no chyba że zdecydujesz się na HQI)

co do zasilania elektrycznego to starczy jedne gniazdko + rozgałęziacz więc nie powinno być problemu


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.