Skocz do zawartości
Wieczny

Obsada do 220L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie troszkę za wcześnie na ryby :) ale skoro już mam wszystko dobrane oprócz rybek itp. to postanowiłem się już tym zająć bym później nie miał niepotrzebnych zakupów lub dylematów a więc do mojego 220L akwarium z lasem miękkasów postanowiłem po głębszych przemyśleniach postanowiłem sobie taką obsadę trzymać :

2x Amphidrion Ocellaris

1x Zebrasoma Flavescens

1x Pterosynchiropus Speendidus ( mandaryn :)trafił by do mnie gdzieś jak zbiornik by miał min. 6 miesięcy stabilnych parametrów )

1x Gramma loreto

1x Salarias Guttatus lub jakiś inny Salarias

1x Rozgwiazda Piaskowa

2-3x Pterapogon Kauderni

Taka mi się obsada marzy, chętnie wysłucham bardziej doświadczonych morszczaków na temat mojej planowanej obsady co sądzicie,jak wam się podoba i co byście ewentualnie zmienili.

POZDRAWIAM

Tomek


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawoscia bede patrzyl na watek poniewaz mam 300l wiec niewiele wieksze i podobna obsade planuje moze ktos sie wypowie???pozdr

to moze sie podepne pod temat co do 300 byscie polecali????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim baniaku żółtka bym odpuścił, no chyba że trafisz gdzieś naprawdę małego a za jakiś rok znajdziesz mu nowy dom, z salariasem może być problem, również mały baniak jak dla niego, zamiast tych ryb wpuściłbym kilka malych babeczek, w obserwacji powalają, nie potrzebują dużo miejsca, nie brudzą wody, tylko nie należy brać takich typowych przekopywaczy do takiego baniaka.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-qba25 zanim ryby będą u mnie w zbiorniku to minie kilka miesięcy nie spieszę się i tez mam ograniczony fundusz ale po woli i będzie wszystko :)

-Tofik a czy nie będzie mu przeszkadzała mała ilość piasku???? i np. jak miałbym go mieć to on oczywiście był by za miast rozgwiazdy.

-seb żółtka chciałem właśnie tak jak piszesz kupić jak najmniejszego on oczywiście był by u mnie aż nie urośnie,co do babek nie wiem czy one mi by nie robiły burz piaskowych???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.