Skocz do zawartości
Marqo

Namiastka oceanu by Marqo

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie z odpieniaczem.... Cóż szukam czegoś trochę mniejszego od apf600 :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek: salarias fasciatus

Ze sprzętu doszła UV 9W.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, a jakies fotki?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 93

Przyszła pora na zmianę światełka . Postanowiłem pójść do przodu i wykorzystać ledy . Niestety wciąż czekam za radiatorem . Całość ma sterować sprytne urządzenie kolegi z forum. Układ należy trochę zmodyfikować aby wszystko było plug and play , wykręcasz , wkręcasz i świeci . W tym celu należy wybebeszyć oryginalny sterownik.

dsc0482h.jpg

Następnie zostało wszystko skręcone na sztywno aby lampa dalej funkcjonowała (tymczasowo bez sterownika).

Stateczniki oraz zasilacz zostaną zastąpione dwoma 24V zasilaczami , które posłużą zarówno do zasilania ledów oraz po przejściu przez stabilizator do zasilania wentylatorów itp.

dsc0484b.jpg

dsc0493ur.jpg


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak będziesz sterował mocą ???? Mam dwie takie same płytki, ale uważam że chyba lepiej kupić sterownik od Pana Łukasza i myślę, że zawsze by było lepiej ze sterowaniem. Bo jakoś nie wierzę tym chińskim pod zespołom z reefmaxa:)

Już jestem jak będzie wyglądał Twój baniak bo ja też czekam na drugą płytkę i sterowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump świetny, z zazdrością na to patrzę, ale jakoś nie mogę się w sobie zebrać, żeby tak samo zrobić u siebie, co innego jak się ma suche szkło, z zalanym jest IMO masakra, ale już kilku kolegów dało radę, będę musiał chyba zebrać się w sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro powinien dojść "ręczny" sterownik lecz docelowo będzie to z wyświetlaczem itp od Łukasza.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jakies foteczki baniaka by sie poogladalo jak to teraz wyglada. pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbebeszyłem kabel zasilający od zasilacza aby podłączyć to do sterownika . W środku są 3 przewody : niebieski oraz 2 szare . Jak to podłączyć do sterownika ? Tam są przewidziane tylko 2 przewody . Bez uziemienia ? Jak dojść który przewód odpowiedzialny jest za uziemienie ? Nie mam pod ręką miernika :thumbdown: Wiem , że trzeba dać niebieski ale teraz który szary ? A może oba razem ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace nad lampą trwają . Do baniaczka trafi na dniach nowy odpieniacz. Wstawiłbym jakieś fotki ale miałem włamanie i ukradli lustrzanke :realmad:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 128

Nowe serce systemu:

dsc0610t.jpg


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz nie radził sobie z tak wysokim poziomem wody w sumpie(29cm) i zmuszony byłem na obniżeniu przegrody. Skończyło się na odłączeniu sumpa i wycięciu szyby , żadne pilniki , brzeszczoty wolframowe nie dawały rady . Nie obyło się jednak bez ofiar , następnego dnia krewetki leżały sztywne :vava: widocznie coś im zaszkodziło . Reszta życia bez zmian. Poziom wody obecnie wynosi 18cm . Odpieniacz reguluje się bez problemu . Dorobiłem sobie od razu przyssawki pod pompe odpieniacza ponieważ jego twórca zapomniał ich dodać a prośby o ich dosłanie spełzły na niczym.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem wczoraj ledy. Koncepcja się troche zmieniła i panele mam inne.

Pierwsze fotki zapodaję . Światła jest od grona . Na zdjęciach odpalony tylko jeden panel . Aparat nie ogarnia światła .

dsc0661tn.jpg

Dopiero przy maxymalnie zamkniętej przesłonie coś widać .

dsc0666t.jpg


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zabrałem się za montaż drugiego panela . Specjalnie nie dawałem od razu na 2 aby nie popalić korali.

dsc0669se.jpg

dsc0668p.jpg


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqo, na pierwszej prześwietlonej focie aparat nie ogarnia światła, bo jest fatalnie ustawiony - długi czas (1/30s) i bardzo wysokie ISO (2500). Nie przymykaj przesłony do bardzo dużych wartości, bo to mocno osłabia jakość fotek, zjedź z ISO do niższych wartości, skróć czas i możesz sobie szaleć :)

Wklej jeśli możesz zdjęcie z boku baniaka.

Są jakieś szanse przeróbki lampy na wersję świetlówka+LEDy?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki nie są przewidziane . Każdy panel ma 48W (są dwa w lampie) a to już sporo światła. Fotograf ze mnie żaden :whistle: powoli ogarniam aparat :welcome:

Jako ciekawostkę dodam , że panele posiadają 2 warstwy ścieżek na jednej stronie (u nas w pl chyba nikt tego nie robi). Właśnie z tych paneli produkowane są lampy reeftecha .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wersję świetlówka+LEDy pisałbym się od razu, ale same jednak nie do końca mnie przekonują.

Ciekaw jestem, jak będą rosły zwierzaki pod tym światełkiem.

Trzymam kciuki :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podfrezować radiator i wejdzie spokojnie świetlówka . Ja jednak pozostaję przy samych ledach.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu same ledy??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja popieram pomysł samych ledów! też wywaliłem właśnie świetlówki i SPS'y zgłupiały... ponad 0,5 cm na 10 dni... przyrostu! balinga musiałem zwiększać i to... szaleńczo!

trzymam kciuki za Reefmaxa na ledach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko:

dsc0724vt.jpg


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.