Skocz do zawartości
fal

Coral Vitalizer

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy , koleżanki

W jakich dawkach i jak często stosujecie , jakieś wnioski bądź podpowiedzi.

Czy istnieje coś takiego jak przedawkowanie CV , jeśli tak to jak rozpoznać że przesadziłem , jakiś nalot , lub ciemnienie korali itd...

Za każdą wskazówkę będę wdzięczny.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4kr. co drugi dzien.

Ups,pomylka, co trzeci dzien,bo daje na przemian z AAHC i potem 1 dzien przerwy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję 50% zalecanej dawki 2x tyg . To w zupełności wystarczy. Chyba że masz bardzo duże korale to wtedy możesz podawać całą dawkę co drugi dzień. Przedawkowanie to brązowy nalot na skałach no i ciemniejsze korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

co 2 dni po 3 krople

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338758 andrniew :

Proponuję 50% zalecanej dawki 2x tyg . To w zupełności wystarczy. Chyba że masz bardzo duże korale to wtedy możesz podawać całą dawkę co drugi dzień. Przedawkowanie to brązowy nalot na skałach no i ciemniejsze korale.

No właśnie ale jak jest z tą zalecaną dawką , producent podaje od 1-3 kr na 100L.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to nie wiem jak i czym trzeba by mieć zarośnięty baniak żeby lać tak często jak zalecają i to 3 krople na 100 litrów.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ja bym zrobił taki zestaw :

- 2 krople co drugi dzień KZ CV

- jedna miarka dziennie mix Reef Persl+Preis Coral-V-Power (1/3 stosunek w jakimś pojemniczku wymieszaj )

ja sypie do pojemnika 12miarek perls i 4miarki Coral (miarka jest w Preis dawana )

Miodzio zobaczysz efekt już po pewnym czasie na koralach ale to tylko moje zdanie jak chcesz aby ładnie polip-owały :)

Dlaczego to pisze :

znajomi ode mnie dostali na próbę mix + CV i są zadowoleni :)

Mix - wiem że chłopaki ze Stolicy tak robią :)

Ja też od pewnego czasu i jestem zadowolony

Pozdrawiam AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie wprowadzenie CV nie powiodło się. Niezależnie od prób z ilością kropel zawsze następnego dnia po podaniu pojawiało się cjano. i czy dałam 1 kroplę czy cztery efekt był ten sam, próbowałam podawać raz w tygodniu, ale akwarium (w okresie sps-owym) absolutnie nie chciało.

natomiast Coral V-Powder, który też swego czasu podawałam, nie powodował żadnych problemów. sps-y mocniej polipowały za dnia. innych efektów nie zaobserwowałam, tempo wzrostu/wybarwienie było takie samo czy z C V-P czy bez.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nastąpił wysyp cyjano po dodaniu CV 2 krople na 400 l. Nika a cyjano długo Cię męczyło ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niejeden z nas, u mnie to były małe ilości, można rzec śladowe i znikały całkowicie w drugiej /trzeciej dobie.

CV podawałam w nocy i następnego dnia już był "bonus" i skale i na pisaku.

zaczynałam od 4 kropel na 400l co tydzień. zmniejszałam, zmniejszałam ale nawet po 1 kropli następnego dnia cjano pojawiało się. po prostu u mnie w zbiorniku się nie przyjęło.

i nie chodzi do końca o sam preparat, bo oddałam go koledze, który codziennie dodawał po 1 kropli do Reef-Maxa (średnio obsadzonego) i nic się nie działo a korale były happy.

no u mnie nie wyszło ...

edit:

właśnie się zorientowałam, że piszemy w dziale "zeo", dla wyjaśnienia ja o zeo tylko czytałam. nie posiadałam i nie stosowałam.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.