Skocz do zawartości
Tofik

Prefiltry - czas zmienić

Rekomendowane odpowiedzi

to może wynika z tego że masz albo tak kosmiczny poziom, albo tak kosmiczną nadprodukcję, albo walnięty test po4 ?

mi rowa pomaga, czuję się zdecydowanie lepiej jak test saliferta wychodzi przezroczysto-przezroczysty :p


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testu na po4 nie mam bo ponoć ostro przekłamuje.

Nie bardzo wiem z czego ma wynikać ta nadprodukcja.

Stosuję peletki, rowę, podmiany co tydzień 10%, ryby karmię oszczędnie bo 1 kostka co 2-3dni. ryb też niewiele bo 3 ryby - skromnie wiem ale jednak.... no to gdzie szukać sukcesu czystego piasku?

EDIT: nie znam niemieckiego a translator to po prostu padaka:

Kto nie wie? Nagle pojawia czerwone osady w zbiorniku. To nie jest, jak wielu podejrzewa się glony ale bakterii, szczególnie sinic. Często, przynajmniej jeśli Manuela i Robert już dwukrotnie, to sinice mogą wystąpić po zmianie źródła światła (palnik, rury) na. Czy sinica po ustanowieniu w basenie, to bardzo trudno jest się ich pozbyć. Uwaga:

Sinice mogą produkować toksyny zatruwają wody.

To ciekawe, że w przeciwieństwie do dinoflagellates (pływać tak aktywny), sinica, a ruch oscylacyjny. Innym sposobem, aby przekonać się, czy to bakterie lub glony można znaleźć poniżej. On zaleca małej próbki błony śluzowej basen podjęte i umieścić go w czystym alkoholu (etanolu). Po około 15 do 20 minut, ciecz (alkohol) kolor czerwony. Dostępne na rynku alkoholu z apteki należy w każdym przypadku. woda zmienia kolor na czerwony, to nie jest przeznaczony do sinic. Więcej informacji można znaleźć na link www.korallenriff.de

maskara. Darek Ty chyba znasz deko ten język? Będziesz tak miły oświecić mnie w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po DI powinieneś mieć 0. Jak ci pokazuje 1 to wymień żywicę. Pamiętaj, żeby żywicę porządnie ubić. Wlotu do membrany też nie wolno dławić. Im wyższe ciśnienie, tym skuteczność membrany jest większa (oczywiście w granicach dopuszczalnych dla membrany).


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.