Skocz do zawartości
dmx

chelmon mi pada

Rekomendowane odpowiedzi

I Pawełku chyba dobrze byś zrobił. Nic tak nie stawia wycieńczonego pokolca na nogi (płetwy) jak zjadanie właśnie odchodów innych zdrowych pokolców. Dlaczego tak siedzieje - pisaliśmy już kilka razy o tym. I co do agresywności fajtycznie, mało który pokolec jest bardziej upierdliwy od scopas. Natomiast flavescens to mity.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Zgadzam sie z tobą Tomku w 120%!!!!!!!

Kilka postów wyżej właśnie o tym pisałem.

Odnośnie robienia kupki do akwa, to chyba by się trochę dzwigły azotanki i fosforanki ,Nie???? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie Paweł stwierdzenie że na początku wprowadzenia pokolcy do zbiornika pożerają własne odchody. Jest to dla mnie o tyle ciekawe, że w moim zbiorniku to standard po 10 miesiącach, może dlatego moje pokolce cieszą się takim zdrowiem. Karmie je przede wszystkim „New Life SPECTRUM” i oczywiście suszi nori nie znam pisowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jak do zbiornika dajecie pierwszego pokolca ?? czyje guano ma jeść ?? czy może najpierw dajecie jakiegoś łatwego w utrzymaniu zebrosome flaves (nie wiem jak się pisze) i dopiero później dopuszczacie inne ??

tomasz: co z naszym dilem ?? :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Chodzi o to,że każda ryba wie co ma robić instynktownie.

Nie ma co porównywać wytrzymałości na warunki akwariowe Z.scopas i N.lituratus. Jak wiadomo ta pierwsza przychodzi zazwyczaj z importu w nienagannej kondycji i je praktycznie w worku, może i jest innaczej odławiana? Natomiast Naso zawsze jest u granic wytrzymałości.Zauważyłem w hurtowniach że pluje pokarmem(pobiera go ,żuje ale nie połyka). Jak wiadomo żadna poważna literatura nie zaleca wpuszczania jako pierwszej ryby z rodziny pokolców. Ma to na pewno bardzo wielkie znaczenie w jej aklimatyzacji w akwarium.

Poz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczaczki a ja chce zebrosomę wrzucić jako pierwszą, ale mam już kraby które kupkają :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AlMastar :

kurczaczki a ja chce zebrosomę wrzucić jako pierwszą, ale mam już kraby które kupkają :D

nie jestem taki pewien czy twój pierwszy pokoloec zainetresuje się odchodami krabów. Tu bardziej chodzi o uzupełnienie flory bakteryjnej pochodnej z kup ryb tego samego gatunku. Wiadomo przecież że podczas transportu ryby szpikowane są całą gamą chemii w postaci antybiotyków, witamin syntetycznych, spowalniaczy metabolizmu. Ryba która przeżyje taki szok próbuje wrócić do normalnej egzystencji i uzupełnia spustoszenia poprzez zjadanie gówien innych pokolców.

Odradzam pokolca jako pierwszą rybę. Może salarias fasciatus?


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Dokładnie jestem tego samego zdania "alex"!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jezeli kupimy takiego nie prosto z siatki, tylko takiego ktory juz "troche" plywa w sklepie? ja predzej kupilbym taka zasiedziałą rybke niz prosto z frachtu, przynajmniej wiadomo by bylo ze cyjankiem czy innym swinstwem nie byla lapana. no ale do tego to trzeba miec raczej zaufanego i sprawdzonego sprzedawce


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy "trochę" ?? chyba prosto z siatki sprzedawcy nie sprzedają ?? w reef-shop Przemek swoje sprzedaje po tygodniu, w ZooFokusie (tam gdzie kupiłem rybę zaraz napiszę w moim wątku) pływała conajmniej tydzień a z tego co mówił gościu to przed przełożeniem do baniaka "sklepowego" mija około tygodnia jak nie dwóch - no kwestia tego czy to prawda czy nie :/


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widtom tak na prawdę to nie wierz w to co opisują sprzedawcy zwłaszcza jeśli chodzi o ryby, to jest jak każdy inny biznes, tu nie ma sentymentów, kwarantanna :D, są tylko leprze sklepy i gorsze .

Po pierwsze jeżeli tylko możesz to kupuj osobiście nigdy przez net, chyba że naprawdę masz pewnego sprzedawcę do którego masz pełne zaufanie takich jest naprawdę mało . Po drugie nie kupuj w pośpiechu oglądaj rybę przez kilkanaście dni, nie przejmuj się tym, że ktoś cię uprzedzi trudno.

Ty musisz mieć pewność kupując, że zwierzak jest zdrowy, chyba że masz kupę kasy i stać cię na to.

Bez urazy dla wszystkich sklepów z morszczyzną mam spore doświadczenia (chyba) i sporo mógłbym rozpisywać się, ale każdy musi sam poznć ten rynek

pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to biega, mojego zoltka obserwowalem w sklepie dosc dlugo, plywal w zbiorniku reprezentacyjnym a nie w "handlowym" widzialem ze byl ladnie odzywiony, zdrowy i poszedl do mojego zbiornika jako calkiem pierwsza rybka - nie dostal nawet jednej kropki, od tamtej pory utyl jak prosiak, zre jak wsciekly, plywa i kropki zadnej jeszcze na oczy nie widzial. jezeli mialbym kupic jakiegos zoltka z zbiornika handlowego gdzie sie ich kłębi z 20, wychudzonych i zestresowanych, to bym sie powaznie zastanowil. a przez neta generalnie nie kupuje nic, ani ryb, ani korali, wole na wlasne oczy widziec co kupuje :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do odchodów. Tak jak ktoś wyżej napisał pożerają odchody innych pokolców aby odbudować florę bakteryjna w żołądku. Co do pokolca jako pierwszej ryby: nie widzę przeciwskazań. Oczywiście system musi być w pełni dojrzały i woda świetnej jakości. Jeśli tak jest to proszę bardzo.

Poza tym pokolec którego bierzemy od kogoś, który je od dłuzszego czasu i nie ma zapadnietego brzucha nie wymaga odchodów innych pokolców, a może być bardzo pomocny przy doprowadzeniu do "stanu używalności" następnych pokolców. Oczywiście nie piszemy tu o pierwszej rybie typu naso czy Achilles.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile po wpuszczeniu do akwa pojawiają (mogą pojawiać się) kropki ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas wylęgu chorób skóry to ok 10-12 dni


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.