Skocz do zawartości
miesoarmatnie

Panel w dzialajacym zbiorniku?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam pytanko czy jest mozliwe wstawienie panelu do dzialajacego akwarium bez spuszczania wody ?? :p

Moze juz ktos z was tak probowal ???.

Jesli mozna to z czego wykonac panel (szklo, plastik?) i co jak tlo w akwa jest niebieskie wiec panel tez chcialbym niebieski.

Tofik

Dzieki za opis, ogolnie planowalem zrobic jedna tylko komore cos ala pudelko by ukryc grzalke i rurke zasysajaca od odpieniacza i rownierz myslalem by zamontowac grzebien i do tego pudelka wsadzic pompe jakas mala by byl obieg morze w przyszlosci podlaczyc jakis filtr przeplywowy.

A morze zrobic takie pudelko z 4 scianami, grzebieniem i wtedy wlozyc do akwa sposcic 20 - 30L wody okleic od gory tyle ile sie uda a od dolu podlozyc nawet mozna skale bo pudelko planowalem w rogu co o tym myslisz.

Troszke przekombinowane ?? :p ale nic innego mi nie przychodzi do glowy. A moze masz jakis inny pomysl??

Dzieks


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teorii można...

użyć np lacobelu, zrobić ścianę panelu razem z przegrodami i tylko wstawić do akwa.

W praktyce: jak uszczelnisz panel aby woda nie wpływała między jego ścianami a akwarium?

Niczym nie sklepisz bez osuszenia akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam panel, który nie jest wklejany, a wkładany... :p może wystarczy skleić pudełko i wstawić do środka i pominąć temat wklejania w akwarium (doklejania do ścian)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko już Tofik zapytał,jak go uszczelnić bo jak tam woda będzie wpływała to za dobrze nie będzie a na pewno nie wejdzie dokładnie na wcisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszytko rozumiem tylko po co go wklejać... przecież można zrobić coś na styl reefpacka :p wkładany a mocowanie np na magnesie od pompy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.