Skocz do zawartości
Gość buczi82

T5 kompakt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Mam swietlowki w/w plus statecznik (balast) taka mala czarna skrzyneczka , moje pytanie brzmi: czy do tej czarnej skrzyneczki moge przymocowac kabel i do gniazdka pod 220v ??? Problem polega na tym ze mam 3 swietlowki w pokrywie a z pokrywy wychodzi tylko jeden kabel, no i nie moge ustawic odpalania czasowego, chcialbym to zmienic, ale nie wiem czy moge bezposrednio pod 220v bo tam jest tez jakis maly transformatorek i nie wiem do czego on jest, moze do oswietlenia nocnego 3 LEDy...

czy ktos moglby mi pomoc ???

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś zdjęcie, bo to co napisałeś to nic nie mówi.

A w tedy się zobaczy i może ....


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki nie wiem czy to pomoze ale zrobilem pare fotek:

s1890001.jpg

s1890002.jpg statecznik jeden z 3...

s1890003.jpg te biale kabelki sa od osw nocnego LED

s1890004.jpg

s1890005.jpg po prawej jest tez transformatorek, chyba dobrze pisze...

s1890006.jpg na dole widac ze wychodzi jeden glowny kabel od zasilania

s1890007.jpg i jeszcze raz statecznik...

musze jakos podlaczyc timery bo obecnie zapalaja sie wszystkie, a ma byc osobno, 2x niebieskie i 1x biale

bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak.

Niestety nic te zdjęcia mi nie mówią. Za dużo przewodów, i ich połączeń jest niewidoczna.

To co trzymasz, to może również być kondensatorem lub filtrem przeciw zakłóceniowym.

Ale możemy spróbować dojść inaczej.

Masz woltomierz?


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

nie mam :/

to co 3mam to prawdopodobnie statecznik, bo kazda lampa ma taki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to trochę dziwne że za nim są podłączenia i to aż tyle.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tzn tak: oryginalnie sa 2 stateczniki i 2 lampy, do tego dochadza 3 LEDy i 2 wiatraczki...

jedno swiatelko zwerbowalem ze starej pokrywy i podlaczylem do tej rozdzielni pod nr: 1- niebieski i 4 - brazowy, glowny kabel ktory wychodzi z pokrywy ma takie same kolory, wiec tak jakbym podlaczyl bezposrednio do niego, tak mi sie wydaje...

prawdopodobnie tak jak mi napisal przed chwilka kolega (...) to transformatorek jest do LED albo wiatraczkow, mi sie wydaje ze do wiatraczkowm bo LEDy maja biale kabelki ktore sa podlaczone do rozdzielni...

nie jestem pewny ale biorac to na logike to kable ze statecznika maja takie same kolory jak jeden kabel zasilajacy cala pokrywe, wiec jak dla mnie to jesli podlacze pod 220v nic sie nie stanie i bedzie dzialalo, kiedys sie bawilem w elektryke i elektronike, ale zaniechalem i teraz musze prosic innych o pomoc...

Jesli jednak z jednego statecznika wychodza biale kable do oswietlenia nocnego to bedzie lipa, ale mi sie wydaje ze te biale kabelki sa tylko pod tym statecznikiem, nie chce mi sie teraz rozkrecac, ale chyba z ciekawosci zaraz rozkrece i zobacze i podlacze bezposrednio, co bedzie to bedzie, najwyzej korkmi wywali hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, bez dochodzenia.

Jeśli dobrze widzę to, odkręć brązowy przewód od listwy i wstaw wyłącznik między tym odkręconym przewodem a miejscem na listwie, gdzie był przykręcony. Wyłącznik może być na dłuższych przewodach przykręcony do obudowy lub zamiast wyłącznika mogą być styki włącznika czasowego. W ten sposób możesz rozdzielić wszystkie źródła.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

a wiec tak:

mam 2 wlaczniki w obudowie to lampek, ale wlasnie rozkrecilem i: z jednego statecznika wychadza biale kabelki a z drugiego nie, no i z tego trzeciego co wykrecilem ze starej obudowy tez nie wychodza, nie wiem sprobowac podlaczyc pod 220v ??

EDIT:

ze statecznika wychodzi jeden bialy i jeden czarny do ktorych sa podlaczone LEDy, poza tym ida normalne kable do T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź miejsce gdzie podłączony jest przewód zasilający i w to miejsce podłącz wyłącznik czasowy.

Tylko że w ten sposób, to będzie Ci się zapalała cała pokrywa.

Jeszcze jedna rzecz.

Ten timer jest ze sterowaniem napięciowym 230V,czy tylko ma styki zwierne lub rozwierne?


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętaj, że jeśli podasz napięcie na listwę w miejscu zasilania bez odpięcia przewodu zasilającego, to na wtyczce, na bolcach będziesz miał napięcie.

Ostrożnie, bez elektrowstrząsów.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

wiem ze to trudne jaksie nie widzi, ale nie mozemy dojsc do ladu hehe

timer mam normalny co do niego wsadza sie wtyczke... i wlasnie mam teraz cala pokrywe do niego podlaczona i cala gasniei sie zapala...

oki po konsultacji z Chodim juz mi wszystko dziala, poprostu cala pokrywa bedzie pod jeden timer, ewentualnie nocne sobie inaczej podlacze a wiatraczki tylko chlodza balasty wiec bedzie oki, a ta trzacia lampke podlacze osobno pod timer, nie bylem po prostu pewny czy moge podlaczyc to pod 220, Chodi uswiadomil mnie ze mam 2 stateczniki i jeden sterownik pod LEDy i ze jakbym tam podlaczyl to mialbym przedwczesny Sylwester hehe

dzieki Chodi i Joshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.