Skocz do zawartości
Krell

[180] Zostałem zarażony.

Rekomendowane odpowiedzi

Kolezanki i koledzy. Stalo sie! Cos mnie ugryzlo a jedynym lekarstwem okazalo sie posiadanie w domu prywatnej rafy.

Przygotowania do zazycia leku rozpoczalem okolo pazdziernika 2010 a na poczatku stycznia zarezerwowalem upatrzony baniaczek. Ostatecznie udalo sie kupic i przywiezc caly zestaw 19.03.2011.

Jesli ktos postanowi sledzic ten watek lub po jednorazowej lekturze zauwazy cos co warto by bylo zmienic prosilbym aby bez najmniejszej krempacji podzielil/a sie ze mna uwagami i ewentualnymi spostrzezeniami przez PW lub na forum (moze warto by bylo cos przed zastosowaniem przedyskutowac) bo nie zamierzam ukrywac, ze jestem zielony jesli chodzi o akwarystyke i bardzo chetnie przyjme cenne porady bardziej doswiadczonych.

Do rzeczy...

- 19.03.2011 -

Przywoze do domu zestaw zakupiony od Snocho. Zestaw to:

1. Akwarium Akva Stabil 180l (100x40x45[h]cm) w aluminiowych ramach. Komin prostokatny z dwoma otworami pod przeloty 32mm i 20mm. Akwarium wyprodukowane w Danii. Wklejone niebieskie PCV na tlo i jeden z krótszych boków.

2. Szafka zrobiona z plyt meblowych, kolor bez. Szafka dosc wysoka - 110cm. Dól to dwie szuflady. Komora na sumpy wykonczona laminatem.

3. Pokrywa aluminiowa Akva Stabil, pod która miesci sie 3 x 39W w swietlówkach T5 (oprawy równiez Akva Stabila). Oprawy swietlówek sciemniane - w zestawie jest kontroler, do ustawiania wschodów i zachodów. Dokladam kilka sztuk swietlówek (niektóre chodzily ledwie miesiac).

4. Sumpy: glówny (czterokomorowy) i zbiornik na wode RO do dolewki.

5. Odpieniacz: AquaMedic Turboflotor 1000 z pompa AquaBee 2000/1 z wirnikiem igielkowym.

6. Pompa glówna: Tunze Master Recirculation 3000l/h, wylot rozbity na dwa Loc-Line`y i rure 20mm.

7. Dolewka: Tunze Osmolator.

8. Cyrkulacja: 2 x Tunze Nano-Stream 6045

(bezczelny przedruk z ogloszenia)

Zestaw czesciowo zalany solanka mieszaja to pompki (na razie tylko w samym zbiorniku).

- 20.03.2011 -

Do zbiornika trafia 90l wody z dzialajacego zbiornika, ok 20-25kg LS, slimak (chyba Babylonia) i odrobina koralowego gruzu, ok 10kg LR z "prywatnej hodowli" Wściekłego Dorsza.

Zasolenie - 1.026

Temperatura - 25

A7.jpg

A11.jpg

- 21.03.2011 -

Dolozylem dodatkowe ok 10kg LR tym razem z Korale.pl

Zalalem komin i sump do pozadanego poziomu (zlikwidowalem chlupanie w kominie, babelki wpadajace do sumpa i dolewka nie dostaje juz szalu).

Swiatlo - 9h/dobe (10k+15k+actinic), na noc zostaje tylko sciemniony do minimum actinic.

zasolenie - 1.023

temperatura - 26

- 26.03.2011 -

Zasolenie i temperatura sa w miare stabilne. Zrobilem kilka testów (prawie wszystkie, które dostalem w gratisie) i porównujac do wpisów na forum parametry wody wydaja sie co najmniej dobre - np. amoniak - nieoznaczalny (tzn <0.25) choc przyznam, ze nie jestem pewien na ile wiarogodne byly te testy. Jak wróce z delegacji zawioze wode do fachowców na badania.

Tak czy inaczej zdecydowalem sie wpuscic ekipe czyszczaca bo zaczelo sie robic niepokojaco zielono. W ten sposób trafily do mnie 2x Wurdemani (TAK! Mam problem z Aiptasia), cale stado slimaków (ok polowa to turbo), rozgwiazda piaskowa i maly czerwononogi pustelnik.

Tutaj mam juz pierwsze pytanie: Przeczytalem na Reeflex'ie, ze Babylonia moze pozerac zyjatka piaskowe... Powinienem sie bac o któres moje zwierzaki, które przywedrowaly w piachu?

Drugie pytanie: Wypatrzylem kraba, który przyjechal na gape. Wypatrzylem go jak wylazl z dziury i niesmialo przesiewal piasek (nie, nie zdazylem sie mu przyjrzec). Pytanie brzmi skoro (domyslam sie, ze takie beda odpowiedzi) od razu do sumpa to jak tego bandyte zlapac? Przeciez nie bede go wciagal z dziury na sile.

Mam tez kolejne powody do radochy (kolejne po calej masie rurówek, kielzy i róznych piaskowych zyjatek) - mianowicie zauwazylem na skalach cos co wydaje mi sie byc malutkimi szczepkami korali... Jesli dojrzycie cos na fotkach ponizej

napiszcie co o tym myslicie.

DSC00156.JPG

DSC00124.JPG

DSC00806.JPG

DSC00169.JPG

DSC00097.JPG

DSC00200.JPG

Pozdrawiam.


Do moderatorów: Wytluszczanie czcionki nie ma na celu reklamowania uzytkowników czy sklepów chodzi tylko o moja wdziecznosc za cierpliwosc i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam będzie fajny baniaczek powodzenia:-)

podajesz jakiś pokarm?

ja bym jeszcze podniósł zasolenie


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja CI życzę aby wszystko rosło jak u Snocho :p hmm czy na jednej fotce z żyjątkami to nie będzie majano?? ja się na miękkich koralowcach nie znam więc nie wiem co rośnie niżej czy może gąbka jakaś trochę słaba fotka :D


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Ci się to wszystko udało wnieść :p i poskładać.

Trzymam kciuki


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam będzie fajny baniaczek powodzenia:-)

podajesz jakiś pokarm?

ja bym jeszcze podniósł zasolenie

Mam nadzieję, że będzie fajny. ;-)

Na razie niczym nie karmię. W skale i piasku było tyle życia (i ex-życia), że powinno starczyć im na jakiś czas.

Zasoleniem zajmę się jak wrócę z wygnania. (siedzę cały tydzień w Danii, wracam w piątek w nocy... Trochę boję się co zastanę jak wrócę)

a ja CI życzę aby wszystko rosło jak u Snocho hmm czy na jednej fotce z żyjątkami to nie będzie majano?? ja się na miękkich koralowcach nie znam więc nie wiem co rośnie niżej czy może gąbka jakaś trochę słaba fotka

Dzięki. Moim targetem będą miękasy LPS'y i bezkręgowce. (przynajmniej tak mi się na tą chwilę wydaje)

Cieszę się, że Ci się to wszystko udało wnieść i poskładać.

Trzymam kciuki

Nawet mi nie przypominaj tego noszenia! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem.

Wygląda na to, że wszystko żyje choć zieleń atakuje... Pojawiły się glony kulkowe - rosną sobie... na ślimaku. :p

Jutro (technicznie to już dziś) jadę do sklepu... Może coś dowiozę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być "jutro" a zrobiło się ponad 2 tygodnie ale może dzięki temu będzie widać postępy... :clowning

Niech obrazy przemówią za mnie:

DSC01069.JPG

DSC01092.JPG

DSC00891.JPG

DSC00946.JPG

DSC01012.JPG

DSC01144.JPG

DSC01085.JPG

DSC01106.JPG

DSC01039.JPG

DSC01087.JPG

DSC01168.JPG

A na koniec moje najgorsze zmartwienie na dzień dzisiejszy - zaraz po karmieniu wylazł ze skały wieloszczecik... Wylazł na jakieś 6 cm, miał "na oko" do 1 cm średnicy... Nie zdążyłem bandyty złapać.

Najgorsze jest to, że muszę jutro wyjechać na 2 dni i boję się czy ten potworek mi nic tutaj nie uszkodzi (chdzi mi o żywy inwentarz).

Z niecierpliwością czekam na komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wieloszczety zostawiłem w spokoju nie zauważyłem żeby mi cokolwiek podgryzały nie ma się czym stresować

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej fotce to raczej na pewno majano,więc won ze zbiornika.U siebie też miałem podobne i zrzut do kibla.Życzę powodzenia.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne sa poczatki, powodzenia z baniaczkiem, radochy bedziesz mial co niemiara.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345606 marbecz :

Ja swoje wieloszczety zostawiłem w spokoju nie zauważyłem żeby mi cokolwiek podgryzały nie ma się czym stresować

pozdrawiam

Dzięki, trochę mnie to uspokoiło chociaż... Mam w pamięci opowieści o wieloszczetach, które dorastały ludziom w zbiornikach do metra a wtedy zaczynały się kłopoty.

#345645 markus892 :

Na pierwszej fotce to raczej na pewno majano,więc won ze zbiornika.U siebie też miałem podobne i zrzut do kibla.Życzę powodzenia.

#345757 danp :

Piekne sa poczatki, powodzenia z baniaczkiem, radochy bedziesz mial co niemiara.

Gracias! :help1 Na razie góruje stres co zastanę jak wrócę z wyjazdu służbowego (a sporo wyjeżdżam więc i sporo się stresuję).

#345758 Ziemniok :

Powodzenia!

Piaskowa nie głoduje przez zbyt czysty piach...?

DSC01069.JPG

Jak widać na foto z tą "czystością piachu to nie tak do końca. Poza tym oprócz rozgwiazdy mam jeszcze ślimaka Babylonia, 3x Pollia (lub coś podobnego), jeża Clypeaster humilis i... prawie wogóle ich nie widać, cały czas siedzą zakopane w piachu (poza trzema Pollia, które wyłażą jak tylko poczują artemię).

...Z drugiej strony zauważyłem ostatnio u rozgwiazdy dziwne zachowanie - dość często zdaża jej się spacerować po baniaku, zaczęła nawet włazić na ściany i skały. Czy może to być faktyczny objaw głodu?

PS: Piasek mam z likwidowanego zbiornika, ma podobno ok 3 lat więc chyba zwierzaki kopiące nie powinny narzekać na brak pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się zapowiada, dawaj aktualizacje.

pzdr z Lublina :baby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...po ogladnieciu i przeczytaniu tego watka,zauwazylem ze sie dobrze przygotowales...najbardziej podoba mnie sie pierwsze zdjecie,ten pofalowany piach i pare kawalkow skaly,ale mna sie nie przejmuj,gdyz jestem maniakiem minimalistyki...wiadomo z czasem korale gdzies trzeba ustawiac i robi sie wiecej i wiecej skaly...nie zrozum mnie zle,nie jestem przeciwnikiem skaly ale wedlug mnie jej miejsce jest w...sumpie...kazdy widzi inaczej i kazdy ma wlasna wizje zbiornika...jedni lubia pomarancze,drudzy wola mandarynki...pochwala roznorodnosci...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, zmiany zmiany...

Długo nie pisałem ale przez cały ten czas sporo się w moim zbiorniku działo. Sen z powiek spędzały mi: walka z dino i cyjano jednocześnie (w desperacji zdecydowałem się na ChemiClean i Algea X) i zbijanie temperatury... Niestety przez temperaturę zejście śmiertelne zaliczyła jedna Trachyphyllia (piękna - zielona, fluo), po powrocie z 2-dniowej delegacji zobaczyłem na termometrze 28,9... To było dla niej za dużo, tym bardziej, że od początku chyba nie najlepiej czuła się u mnie w zbiorniku.

W tej chwili sytuacja z dino i cyjano wydaje się być opanowana. Niedługo kończę kurację Algea X, w sumpie pracuje węgiel i Antiphos, Zdecydowałem się też wystartować poważniejsze DSB (ok 15 cm.) i dokupiłem skały dla lepszej filtracji (zbiornik + sump... sorry Iceberg ;-) ).

Mam też kolejne złe wieści... Po ułożeniu nowej skały okazało się, że brakuje 2 Wurdemani (nie jestem w stanie namierzyć samych krewetek czy też pozostałości po nich), życie stracił też jeden porcelanowy krabik filtrujący (obsunął się na niego niestabilny kawałek skały).

Oprócz w.wym. kwestii są jeszcze sprawy techniczne - całą ostatnią sobotę i pół niedzieli spędziłem konstruując nową lampę (tym razem wieszaną nad zbiornikiem) 5x39W. Może piękna nie jest ale swoje zadanie jak na razie spełnia.

Zapraszam do obejrzenia fotek i zachęcam do komentowania.

Nowe światełko:

DSC_0013.JPG

(nie tylko) Nowi lokatorzy:

"Wiktoria"

DSC_0489.JPG

DSC_0048.JPG

DSC_0322.JPG

DSC_0196.JPG

DSC_0153.JPG

DSC_0056.JPG

DSC_0059.JPG

DSC_0483.JPG

DSC_0173.JPG

DSC_0225.JPG

(to chyba jakiś ukwiał, przyjechał w skale... do tej pory naliczyłem 3)

DSC_0504.JPG

DSC_0242.JPG

(Nie, to nie jest ten sam Gobiodon :-P)

DSC_0205.JPG

DSC_0499.JPG

DSC_0244.JPG

DSC_0065.JPG

DSC_0153.JPG

DSC_0056.JPG

DSC_0079.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0083.JPG

DSC_0095.JPG

DSC_0105.JPG

DSC_0333.JPG

DSC_0279.JPG

DSC_0322.JPG

DSC_0050%252520%2525282%252529.JPG

DSC_0137.JPG

W miarę aktualny widok ogólny:

DSC_0119.JPG

DSC_0121.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam, witam...

Całe mnóstwo wody upłynęło od ostatniego posta w temacie własnego zbiornika i ci

co czasem ten wątek śledzili (o ile tacy są) mogliby pomyśleć, że mój zapał

ostygł. Nic bardziej mylnego! W akwarium bardzo wiele się działo... nowa skała,

nowa aranżacja i oczywiście sporo nowych podopiecznych.

Niech obrazy przemówią za mnie:

Zacznę od dzikusa, który wreszcie wyszedł ze skały... (Stomatella Varia)

DSC_1372.JPG

...szczere spojrzenie Lysmata amboinensis...

DSC_1380.JPG

...kolejny fotogeniczny lokator...

DSC_1383.JPG

DSC_2131.JPG

DSC_1894.JPG

...inne maleństwa...

DSC_1648.JPG

DSC_1419.JPG

DSC_1678.JPG

DSC_1448.JPG

DSC_1625.JPG

...innym też się troszkę urosło...

DSC_2124.JPG

DSC_2128.JPG

DSC_2129.JPG

DSC_2135.JPG

DSC_2138.JPG

DSC_2140.JPG

DSC_2141.JPG

DSC_2150.JPG

DSC_2152.JPG

DSC_1904.JPG

Keep reading...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ogólnie rzecz biorąc...

DSC_2179.JPG

DSC_2175.JPG

DSC_2191.JPG

DSC_2188.JPG

DSC_2189.JPG

DSC_2187.JPG

Ale żeby nie było za różowo... Z niewiadomych przyczyn padła zielona Montipora i

kilka Zoa... Pomarańczową Monti coś podgryza i choruje inny SPS. Największą jednak

tragedią jest zaginięcie samicy Mandaryna... nie znalazłem nawet szczątków.

Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik mi się bardzo podoba, daje wrażenie dużo większego :) Aaa... i dzięki tobie wreszcie wiem jakiego mam ślimaka :D Dzięki :) (Stomatella Varia) (jak wie ktoś czy ten ślimak jest do eksmisji czy nie to proszę na PW :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik mi się bardzo podoba, daje wrażenie dużo większego :) Aaa... i dzięki tobie wreszcie wiem jakiego mam ślimaka :D Dzięki :) (Stomatella Varia) (jak wie ktoś czy ten ślimak jest do eksmisji czy nie to proszę na PW :) ).

To dobry stwór.

Stomatella Varia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiornik. Faktycznie sprawia wrażenie dużo większego.


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za rybki z niebieskimi obwódkami oczu ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apogon leptacanthus.


Narodziny 29.05.2011 -- restart 20.08.2013:

akwarium - 100x65x53 sump - 80x40x40

odpieniacz - Deltec APF 600

oświetlenie - Maxspect Razor 160W

obieg - Tuzne Silence 1073.040

cyrkulacja: Tunze 6055, 6045, NanoWavebox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.