Skocz do zawartości
matt321

Czym przykleic grzebien?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanko czym radzicie przykleic grzebien w akwarium? Zbiornik mam juz zalany i koniki sa w nim jakies pol roku wiec nie bardzo jest mozliowsc wyjecia ich i spuszczenia wody.Probowałem sylikonem akwarystycznym ale prawie wogole nie zlapał.Mam chec sprobowania ta kropelka w zelu bo szczepki lapie bardzo ładnie ale jednak troche boje sie o jej toksycznosc.Ewentualnie czy osuszyc powierzchnie przed klejeniem?

Z gory dziekuje za porady :p


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja kleiłem silikonem.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak osusz i silikonem.......... Ok teraz doczytałem że nie możesz wody spuścić :p

Jak nie możesz no to kropla ...


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirytusem nie osusze a powierzchnia jest lekko chropowata wiec osuszyc jakims recznikiem papierowym idealnie nie osusze ;/


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego o tym pisze kleiłem juz raz i jest super tylko pytanie o jego toksycznosc? Zbiornik ma okolo 50 litrów.


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej grubości masz panel i grzebień ?

ja na grubość 4mm używałem czegoś takiego (do kupienia w meblowym lub OBI/Leroy itp.)

h-shape-pvc-profile-336.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341271 rodzyngit :

jakiej grubości masz panel i grzebień ?

ja na grubość 4mm używałem czegoś takiego (do kupienia w meblowym lub OBI/Leroy itp.)

h-shape-pvc-profile-336.jpg

Grzebien mam dokladnie taki http://www.sklep.aquamedic.pl/grzebien-przelewowy-32-cm-z-regulacja-wysokosci.html

A jak to sie kolego profesjonalnie nazywa wiesz moze?

To tez trzeba jakos kleic?


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za linki bardzo dziekuje ale poczatku wypowiedzi troche nie rozumiem.Nikt nikogo nie zmusza na forum do wypowiadania sie tym bardziej w taki sposob.. ale jak to pewnie na forum naszym bez odzewu siły wyzszej niestety zostanie...


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upsss, hmmm ten tego...no ale odpowiem. Miałam ten sam problem, i faktycznie da się to zrobić, obniżenie poziomu wody, osuszenie miejsca sklejenie- tak o tyle o ile, wytrzeć ręcznikiem wystarczy. No i silikon akwarystyczny - działa i trzyma.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341294 matt321 :

A jak to sie kolego profesjonalnie nazywa wiesz moze?

To tez trzeba jakos kleic?

nazywa się to Profil H z PCV

masz na wzór np tutaj

ja montowałem w to grzebień DIY w panelu wewenętrznym z płyty ABS 4 mm, ciasno siedziało więc nie wymagało klejenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.