Skocz do zawartości
Marqo

pompa zaciąga powietrze

Rekomendowane odpowiedzi

#342248 Marqo :

Jaka według ciebie wysokość jest odpowiednia ?

Dolewaj wody do momentu jak pompa przestanie zaciągać powietrze.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342308 Borsi :
#342248 Marqo :

Jaka według ciebie wysokość jest odpowiednia ?

Dolewaj wody do momentu jak pompa przestanie zaciągać powietrze.

Dałem dodatkową przegrodę , bąbli nie ma przy pompie ale mimo to dalej wyrzuca do zbiornika . Dzisiaj odpalę ją w zbiorniku i zobaczymy czy instalacja nieszczelna czy pompa do :D


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja mało prawdopodobna ale jednak możliwa - pompa zaciąga powietrze z nad siebie, z powodu niskiego stanu wody (taki wirek) nie wiem czy masz wlot czymś przysłonięty... ale opcja kolanka jak już wcześniej ktoś pisał do przetestowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witaj...piszesz o lock line a konkretnie o nawierconej dziurce.Czy aby przypadkiem ta dziurka nie zaciagala powietrza z powodu wiru od cyrkulacji...?...Kiedys tez tak mialem,gdyz wave box buja wode i wystarczylo znizyc wylot wody do zbiornika...Ja byml zrobil tak...zatkal szczelnie dziurke w lock line i podniosl poziom w komorze pompy,gdzies pol centymetra od poziomu wody w glownej komorze sumpa...Jak to nie pomoze to chyba bedziesz musial reklamowac pompe...ale moze wez inna pompe i sprawdz czy jest to samo...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem jeszcze fizeline przed pompą lecz problemem jest chyba spływ . Woda spadając do sumpa tworzy bąble i to właśni one zaciąga pompa . Fizelina zbiera grube bąble ale cała drobnica przelatuje. Jakieś rady ? Może skarpete dać ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz z samym wylotem pokombinować - ja dałem na koniec rury powrotne (która biegła lekko ukosem żeby woda raczej płynęła po ściance niż całym przekrojem rury) końcówkę w kształcie litery T - tak ze woda 'rozpływała' się na boki.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... zrobiłem mały eksperyment.

Dałem newjet 1200 - nadal pełno bąbli w zbiorniku.

Wywaliłem dodatkową przegrodę.

Wsadziłem starą pompe , dałem węższy wąż i wywaliłem kolanko na powrocie (taśmy mało tam było).

Na razie jeszcze bez odpieniacza chodzi.

Ku mojemu zdziwieniu bąble prawie zniknęły , tylko drobne syfki pływają .

Czyżby nieszczelność na tym kolanku była ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.