Skocz do zawartości
mc91PL

Pomoc z AutoCADem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien obiekt, jego długość to 4 metry. Potrzebuje zrobić na nim takie wycięcie żeby nie była widoczna pewna zbędna część elementu(rozumiem że to się robi, po prostu usuwając zbędną część z obszaru modelu?). Kiedy to zrobię to autocad automatycznie skraca wymiar na 2,2m. Jak to zrobić by wymiar zostawił w spokoju?

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mowa o modeu 3d to najprosciej zrobic bryle o przekroju odpowiadajacemu planowanemu wycieciu, umiescic ja w elemencie na oreslonej pozycji, scalic a nastepnie odjac.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tylko chwilowo ukryć pewien fragment rysunku, to przerzucasz go do osobnej warstwy, którą następnie wyłączasz - Ale nie wiem, czy o to chodzi. Jeśli natomiast trwale usuwasz fragment rysunku, a chcesz zachować wymiar, to albo przerzuć wymiary do osobnej warstwy i potem dokonaj edycji modelu, albo zrób tak jak na rysunku tech., czyli oznacz krawędzie niewidoczne linią przerywaną.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o modelu 2D.

Aqua Scalar

Potrzebuje ten fragment wywalić tak żeby nie był widoczny na wydruku. Chodzi o to żeby, poprzez wyrzucenie pewnej części elementu, móc te elementy zbliżyć do siebie i zastosować większą skalę, jednocześnie żeby autocad na linii wymiarowej pokazywał te 4m. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem, mam nadzieje że mnie zrozumieliście :D

Pozdrawiam Mateusz

EDIT: Wrzucę za chwilę rysunek poglądowy dla lepszego zrozumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz, trzeba było po prostu napisać, że chodzi o skrócenie modelu. Można to stosować przy wymiarowaniu jeśli przekrój danego elementu, na wyłączonej długości, nie zmienia się.

Zaznacz daną linię wymiarową, a następnie:

Prawy klawisz myszy -> Właściwości -> Tekst -> Zmiana tekstu


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, uratowałeś mi :D. Myślałem, że trochę już znam ten program, ale to mnie zagieło. Plus dla ciebie :D

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.