Skocz do zawartości
dziuso27

Zoa-nie otwiera sie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.kilka dni temu kupilem kilka szczepek zoa.4 sie otwieraja a 1 nie.czy to znaczy ze cos z nia nie tak?raz troche sie rozwinely ale nie tak mocno jak pozostale.ogolnie polipy sa o wiele mniejsze i od 2 dni jakby maleja....szczepki przyszy dhl-em..i sprzedawca mowi zebym im dal pare dni i bedzie ok...ale to juz tydzien...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się martwię bo kupiłem w poprzednią sobotę i z koloni tylko kilka i to niemrawo się otwiera.Z drugiej skałki zoa została tylko skałka "mieszkańcy" się rozpierzchli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak że ten co się nie otwiera ma najmniej pospolity kolor? Może mu miejsce nie pasuje, czerwone, zielone rosną wszędzie, żadsze odmiany niekoniecznie. Odłup kawałek skałki z tym nie otwierającym się i przenieś w inne miejsce i obserwuj reakcję. Ja mam żółte zoa (dwa oczka) którym 3 miesiące szukałem miejsca, wszystkie oczka zniknęły zostało jedno. I teraz walczę żeby tą skałkę odbudować. Narazie odrosło drugie oczko więc mam przyrost 100%hahaha Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla witalności zoa polecam witaminę C, a co do tego przypadku, zobacz czy ta główka, która się nie otwiera nie ma znamion choroby, tj. jakichś plamek, czy zmienionego koloru u podstawy...jeśli coś takiego zaobserwujesz to moim zdaniem tnij najbardziej skrajne główki, to daje dużą szansę na uratowanie...albo spróbuj kąpieli, ale w tym przypadku też bym coś odciął, w razie jakby kąpiel nie pomogła...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co zauwazylem to ze glowki sa coraz mniejsze-strasznie skurczone i do tego jedna glowka jest przezroczysta-juz ja odcialem.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu odciąłbym skrajne główki, które są najbardziej oddalone od tej, która zaczęła robić się przeźroczysta, bo może być już tak, że te główki obok tej, którą odciąłeś mogą też już być nie halo...ale obserwuj i reaguj szybko, a będzie wszystko ok...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupilem skale to mialem ok 15 glowek przezroczystych zoa...myslalem ze po nich a tu prosze po 3 tyg wszystkie otwarte i do tego pojawilo sie kilka nowych..(za kilka dni wrzuce zdjecia to pokaze postep:) w otwieraniu ).poczekaj otworza sie :D:D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qba25

Przeźroczystość zoa nie zawsze świadczy o chorobie, w Twoim przypadku to raczej kwestia oświetlenia...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat

od kilku dni kilka kolonii zoa nie otwiera sie pomierzylem wszystkie parametry raczej ok

Kh 8,6 salifert

Mg-1440

Ca 380

NO3 <1

NO2< 0,1

Po4 0,05 Mala Hanka

Jedyne co nie wiem czemu skoczylo mi zasolenie salimetr z aquamedica pokazuje prawie 1,027 czy to moze byc powodem ?


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwałtowna zmiana zasolenia nigdy nie jest dobra dla wszystkich organizmów morskich, a wizualnie jak wyglądają, jak możesz to daj fote, na pewno pomoże...wcześniej było z nimi wszystko ok, czy od początku po umieszczeniu w zbiorniku coś z nimi jest nie tak?

ps. jak uzupełniasz odparowaną wodę?


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko bylo ok wszystkie sa juz dosyc dlugo w zbiorniku. Zaczelo sie od jednej kolonii zoa po prostu sie nie otworzyly myslalem ze je moze poparzyl ukwial rurkowy bo sie dekiel wybral na spacer i specjalnie sie nie przejmowalem ale teraz to samo zaczyna sie dziac z innymi.Co do wody po prostu dolewam ro.


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny problem z zoasami kremowo niebieskimi, aczkolwiek u mnie przestały się otwierać po zmianie miejscówki. Zgadzam się z kolegą Thomasem że przy mniej pospolitych gatunkach miejscówka może mieć znaczenie i to nawet kluczowe. Tak samo miałem z sacro, przeniosłem go z boku za skały gdzie mało przepływu i pięknie się zaczął otwierać. Co do zmian zasolenia czystości wody itd. U mnie jest bańka 45l bez odpieniacza z dolewką "przypomij se- czyli jak Ci se przypomni to se dolejes" więc skoki zasolenia są spore a jednak wszystko super się ma w tym LPS'y jak euphylia i galaxea.


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że miejsce ma znaczenie, tak samo jak siła i natężenie oświetlenia, tak samo jak cyrkulacja...chodzi o to, że było ok, a nagle coś się zaczyna dziać...proponuję witaminę C...obserwację i szybkie reagowanie, bo zoa jak zaczną chorować padają w bardzo szybkim tempie...

zobacz tu http://coralpedia.com/index.php?module=Gallery2&g2_itemId=384 tu masz opisane co może być nie tak z zoa z konkretnymi opisami i zdjęciami...

ps. z drugiej strony jeśli kupiłeś je niedawno, to może być, że potrzebują jeszcze czasu...i nie mówię o dniu czy dwóch, ale obserwuj do nawet dwóch tygodni, jak się nic nie zmieni to wtedy reaguj...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po moich zoa!!:D( wlasnie wrocilem z pracy a tam...tylko jeden skulony malenki polip.po innych zostaly tylko doleczki...ten ocalaly widze ze tez niedlugo wyskoczy...dziwnie to wyglada...jakby powyskakiwaly z "plechy" pozostaly tylko male kratery po glowkach..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś na stronie, którą podałem...czy coś jest tam podobnego do tego co stało się u Ciebie w akwa...wg mnie warto zidentyfikować co się stało...później będzie łatwiej podjąć decyzję co robić...

ps. naprawdę polecam poczytać na reefcentral o stosowaniu witaminy C...ja naprawdę widzę efekty stosowania...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma17 nic podobnego na tej stronce nie znalazlem niestety...a o tej wit c. poczytam


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też na reefcentral, tam też jest pokaźnych rozmiarów dział na temat tylko i wyłącznie zoa...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma17-raczej sobie nie poczytam o tej wit.C-nie znam angielskiego...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Wklej sobie linka TUTAJ, myślę że coś zrozumiesz - jak na translator tłumaczy nawet całkiem ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.szukalem na reefcentral o witaminie c,co i jak ale nie moge tego odnalezc.ma ktos link??


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj robią konserwację serwera, później wkleję Ci link...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie enigma17...moze cos wyczytam..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.