Skocz do zawartości
Tofik

Rowaphos - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie:

Jak stosować rowę? Po 7dniach wywalić wszystko i dać nowy zasyp?

Czy po 7 dniach dosypać łyżkę stołową i tak non stop aż do zużycia opakowania i w razie konieczności powtórzyć?

Słyszałem obie wersje ale się zastawiam czy druga nie będzie lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam cały wkład, niecałą szklankę - co miesiąc.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

A ja dosypuję systematycznie po trochu, i wymieniam całość wkładu na koniec opakowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek w tym co mówisz, jest sens, bo być może 2-3tygodniowoa rowa jeszcze coś wsysa. A co jeżeli prawdą jest fakt że po7-14dniach rowa traci całkowicie swoje zdolności absorbcyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, wg mnie to jest zalezne od obciazenia systemu. jak postawisz rowe w baniaku gdzie plywa jedna rybka i dostaje pol kostki pluknej artemii dziennie to litr rowy utrzyma Ci zerowy poziom PO4 bardzo dlugo. co innego gdybys mial stado pokolcow, skrzydlic, i rozdymek, karmil je 20 kostkami nieplukanych mrozonek dziennie to wiadomo ze taki sam litr rowy wyczerpie sie po kilku dniach.

nie rozumiem, jak wogole mozna tak teoretyzowac "kiedy dosypac lyzke rowy" ?! to tak samo jak z pytaniem kiedy zmieniac klocki hamulcowe w samochodzie. Twoj sasiad emeryt w swoim cincuecento Ci powie ze jezdzi jeszcze na oryginalnych, a ja zuzywam 2 komplety na sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyc trzeba PO4 i na tej podstawie wymienic lub zostawic dotychczasowy wklad.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tofik dlaczego myślisz że rowa nie wyraba skoro nie mierzysz PO4??


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowa nie jest lekarstwem na wszystko. Jesli masz NO3 a juz nie masz PO4 to szkodzi.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli po zastosowaniu rowy cyjano się nie cofa to znaczy że przyczyną nie są fosforany tylko cos innego... ja też mam cyjano i po4 na poziomie 004 wiec wątopie żeby to było przyczyna. ale znalesc nie mogę. robię sytematycznę podmianki i czekam aż samo zniknie.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polece phosgurda. Rownie skuteczny co Rowa a tanszy prze pol a zmetnienia brak

Wazne tylko zeby woda przesiakala przez zloze a nie krecila nim jak w filtrze fluizacyjnym.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leciałem od zawsze na rowie. Od kilku miesięcy wrzucam ecophosa i jestem bardziej zadowolony. Skutek ten sam przy niższej cenie i mam mniej syfu przy płukaniu.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.