Skocz do zawartości
ona

A miało byc tak pięknie ...

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam Reefmaxa , oryginalne w nim oświetlenie to 2X 10000k i 1 X 20000K.

Poczytałam , popytałam , upewniłam się jeszcze w sklepie i kupiłam nowe oświetlenie.

ATi actynic

ATI blue plus

ATI Aquablue special

Miałobyć tak pięknie ehh , a mi się nie podoba , buuuu:(

Jak dla mnie jest za niebiesko , ale to mogłabym przecierpieć gdyby korale były pieknie wybarwione , ale tu kolejne rozczarowanie ,szału nie ma .Wstyd się przyznać , ale wybarwienie korali w aquaelowskiej 30stce ( na , ktore tak psioczyłam ) podoba mi się bardziej niż pod wypasionymi świetlówkami ATi .

Może coś z moim okiem nie tak? , bo mężowi się podoba , a mi nie:(

Kurczę i co tu robić .? Mam te 6 świetlówek , jak mogę jeszcze pokombinować ? .

Doradzcie coś pliss.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tą samą konfigurację ale dołożyłem jeszcze 2x 10.000k T5 24W ;) i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytny mam pokrywę na gwarancji i narazie nie chcę kombinować .

Co mogę jeszcze zrobic?

Może tą Aquablue special wymienić na 10000K? powinno być trochę jaśniej . ?

Po tej fioletowej actynice , chyba spodziewałam się cudu , większej fluoroscencji , ale ja nie widzę tego wow . To już niebieska moim zdaniem lepiej wybarwia .

Może dać tą niebieską aquaelowską ?, oraz tą Ati blue plus + 1X 10000K.

Może będziecie się śmiać , ale korale najlepiej wyglądają pod tą nocną diodą ;)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342400 Natan :

special jest biała, ja bym wymienil aktynike na special bedzie bardziej normalny kolor a nie niebieski.

Ta special jest 50/50 (biała/niebieska)

To może zostawię tą i dorzucę 2 białą, tą aquaelowską .

#342399 Tofik :

A próbowałaś te ATI ustawić w różnej kolejności?

Nie nie próbowałam , ale myślisz , ze coś to da?.

Teraz mam ustawione od frontu , fiolet, niebieska , biała.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj białą do środka a powinno być lepiej.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra , to idę kombinować . Jak nie będzie perfekcyjnie , to Wam nadal pomarudzę .

Mrozikulus , tak w ogóle to wszystko przez Ciebie .;) Napatrzyłam się na te Twoje oświetlenie i już mi się nic nie podoba .Masakra .;)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342406 ona :

Dobra , to idę kombinować . Jak nie będzie perfekcyjnie , to Wam nadal pomarudzę .

No popatrz, a ja myślałem że zaprosisz na ciasto/piwo ;)

Oczywiście, że zmiana kombinacji pomoże,bo np filetowe światło z samego tyłu będzie miało dłuższą drogę do przedniej szyby więc dokładniej się wymiesza z pozostałymi, będzie bardziej rozproszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli za niebiesko, to mozesz zobaczyc, czy zamiast tej aktynicznej nie ladniej by bylo z Giesemann Aquapink.

Tyle, ze wzdluz przedniej szyby to bym dal te niebieska.

Nie zobowiazuje sie ponosic zadnej odpowiedzialnosci, gdy Ci sie nie bedzie podobalo. W innym przypadku podpowiadam, ze bardzo lubie sernik i Becks (zimny).;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałam trochę i mieliście rację , zeby dać niebieską na przód , w środek białą i fiolet na koniec .

Mam wrażenie , ze taka kombinacja tych 3 świetlówek najlepiej wybarwia korale , ale... to nie jest jeszcze szczyt moich marzeń .

Ponieważ podoba mi się efekt jak w zbiorniku u Mrozikulusa ( podejrzewam , ze tu chodzi o efekt jaki daje HQI , czyli te przebłyski świetlne, dokładnie takie jak daje dioda nocna w reefmaxie ) pomyślałam , ze może mogłabym dodać cosik takiego

(listwa led) http://erybka.pl/product-pol-285-LED-HiPower-10W-14000K-T8-60cm.html.

Myślicie , ze efekt będzie podobny ? . Po pierwsze rozjaśni te niebiesko -fioletowe oświetlenie , a po drugie doda te przebłyski .

Dobrze myślę ? Na samych T5 jest dla mnie taki płaski efekt , no nie ma tego czegoś .

Listwa może i do najtańszych nie należy , ale coś za coś.

Na ciasto jak najbardziej zapraszam, szczególnie jak już będzie można coś w tym akwa pooglądać;).


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342530 ona :

Pokombinowałam trochę i mieliście rację , zeby dać niebieską na przód , w środek białą i fiolet na koniec .

Mam wrażenie , ze taka kombinacja tych 3 świetlówek najlepiej wybarwia korale , ale... to nie jest jeszcze szczyt moich marzeń .

Ponieważ podoba mi się efekt jak w zbiorniku u Mrozikulusa ( podejrzewam , ze tu chodzi o efekt jaki daje HQI , czyli te przebłyski świetlne, dokładnie takie jak daje dioda nocna w reefmaxie ) pomyślałam , ze może mogłabym dodać cosik takiego

(listwa led) http://erybka.pl/product-pol-285-LED-HiPower-10W-14000K-T8-60cm.html.

Myślicie , ze efekt będzie podobny ? . Po pierwsze rozjaśni te niebiesko -fioletowe oświetlenie , a po drugie doda te przebłyski .

Dobrze myślę ? Na samych T5 jest dla mnie taki płaski efekt , no nie ma tego czegoś .

Listwa może i do najtańszych nie należy , ale coś za coś.

Na ciasto jak najbardziej zapraszam, szczególnie jak już będzie można coś w tym akwa pooglądać;).

no to masz teraz taki uklad ATI jak ja.

Gdy sam zmienilem swietlowki czułem sie podobnie, brakowało mi czegoś po 5 miesiacach patrzenia przez pryzmat innego oswietlenia. Było niebiesko, czysto ale jakby ciemniej. Mysle ze pokombinować na probe mozesz na chwile obecna dajac na chwile w miejsce aktyniki biala swietlowke. To da Ci odp. czy chcesz isc w strone powrotu do wiekszej mocy swiatla. Zobaczysz czy barwa bardziej Ci odpowiada. Co do ledów z linka ciezko mi cos powiedziec. sprobowac mozna.

Co do HQI to nie myśl, że zbawiają one świat. Był u mnie kolega ze 3 tyg temu. Zobaczył moje oswietlenie i wrócił do świetlówek rezygnując z HQI, mowiac ze ciezko bylo mu uzyskac satysfakcjonujące barwy. Obecnie ma uklad podobny do opisanego przez Krisa77. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kombinacji od frontu ATI Blueplus, ATI Aquablue Specjal, ATI Purple Plus/ KZ Fiji Purple ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342551 ona :

Seb , a czym się różni ta Ati Actinic od tej Ati Purple plus ?

Ta actinic jest fioletowa , ta purple też ? , czym one się różnią ?

przy fiji purple to ati actinic powiesz ze jest niebieska. Probój, ale nie wiem czy o to Ci bedzie chodziło ;) fajnie jakbys mogla gdzies w Wawie na zywo zobaczyć. tak bedzie najzdrowiej.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona....

purple po angielsku znaczy purpurowy. A purpurowy to coś jak róż... tak to sobie skojarz, do niebieskiego mu daleko nie wiem jak można 2 różne świetlówki z sobą porównać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik: mnie uczyli ze purple znaczy fioletowy ;) - który ma chyba sporo bliżej do niebieskiego niż różowy


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, nie pisz byle pisać... Ona, Purple plus i Fiji Purple świecą w sumie na bialo, z tym że mają mocno podbity kolor różowy, dzięki czemu mocno podkreślają kolory fioletowe, zielone i wszelkie odcienie różu i czerwieni, jak dla mnie efekt jest super, a przy trzech świetlówkach to myśle że o takie światło właśnie Ci chodzi, akwarium nie będzie takie trupio sino niebieskie, tylko trochę niektóre kolorki się ocieplą.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toficzku drogi ;) Oczy oczy nasze odbieraja kolory. Dlatego Ona najlepiej zeby miala szanse na zywo zobaczyc wlasnymi oczyma to o czym tutaj się sprzeczacie.

Ona@ Warszawa jest wspoaniała jesli chodzi o koncentracje baniakow morskich i sklepow. Mozna na zywo podpatrzec rozne rozwiazania.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko niestety to co dla naszych oczu wydaje się ładne dla korali niekonieczne-myślę żeby lepiej było dobierać widma do rodzajów korali jakie są w zbiorniku niż czy jest za różowo lub za niebiesko[korale każda zmiane kelwinów odczuja] u mnie najlepiej rosną przy wypadowej 18 tys Kelvinów , a to jes już bardzo niebiesko i ciemno dla oka ludzkiego ale cóż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342554 Tofik :

Ona....

purple po angielsku znaczy purpurowy. A purpurowy to coś jak róż... tak to sobie skojarz, do niebieskiego mu daleko nie wiem jak można 2 różne świetlówki z sobą porównać ;)

Tofik , a mnie uczyli , ze róż to pink po angielsku ;) . Purple , to dla mnie purpurowy , czyli na granicy różu i fioletu . To naprawdę nie ma jednak znaczenia , czy róż, fiolet , czy purpura .

Jeszcze raz napiszę o co mi chodziło z tym porównaniem .

Teraz mam ,blue plus, aquablue special i actinic ( czyli ta właśnie różowa) , Seb zaproponował ATI Purple Plus/ KZ Fiji , zamiast tej actinic . Te dwie świetlówki , które zaproponował Seb rownież świecą na róż .

Pytałam o róznice Ati actinic a Ati purple plus, ale nie o różnice , która bardziej różowa , fioletowa , czy purpurowa (chociaż to też , bo w zbiorniku , będzie przecież większe lub mniejsze natężenie różu/fioletu). Chodziło mi bardziej o widoczną róznicę na koralach . Wydaje mi się , patrząc na obrazki barw , że Ati actinic podkreśla niebieskie +zieleń/żółc , a Ati purple plus podbija niebieski , zieleń , żółć i czerwień?

Czy ja to dobrze w ogóle odczytuje , rozumuje?

Luft masz racje , nie ma to jak na zywo:), tylko wydaje mi się , ze litraż , kształt zbiornika , wymiary , również mają znaczenie i w reefmxie będzie juz inny efekt, niż u kogoś innego w zbiorniku lub w sklepie.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.