Skocz do zawartości
ona

A miało byc tak pięknie ...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć;)

Ja bym Ci proponował wymienić tą aktyniczną na Fiji, albo purple plus ATI, albo na Special. Tylko jest jeden myk. Special będzie łądnie świecił dłużej, natomiast fiji ( nie wiem jak ati ale myślę że podobnie ) po 3 miesiącach straci swój ostro różowy kolor i będzie bardziej biały. A że niesety świetlówka jest droga, to trochę lipa wymieniać ją co 3 miesiące. Ale ja powiem CI tak. Sam się zastanawiam czy u siebie dać kolejną special , czy zaryzykować z Fiji. Zaryzykowałem z Fiji i efekt był dla mnie super, i faktycznie korale łądniej wyglądały, no ale tak jak mówiłem czas świecenia takim światłem jak by się chciało, jest tej świetlówki krótki ( 3 miesiące) ale z drugiej strony to tylko jedna świetlówka i np można by ją sobie co 4miesiące wymienić. Jeżeli jednak zależy Ci na bardzo na tym abyś była zadowolona to ja bym kupił Fiji. Będziesz miała wtedy wszystkie rodzaje świetlówek i będziesz mogła pokombinować z ustawieniem. Tylko gorzej jak nie spodoba Ci się Fiji:P No bo wiadomo każdy ma swój gust.

Podobno między Fiji a Puprle plus Ati nie ma różnicy jednak tak powiedział mi Pan sprzedający w sklepie, natomiast jego żona powiedziała, że jest różnica o jeden ton:D ( na plus dla Fiji, która jest droższa) i powiedziała że mężczyźni chyba nie dostrzegają tej różnicy:P Piszę ot tym , bo może akurat dla Ciebie będzie widoczna różnica:D

Pytałaś jeszcze o różnice w tych świetlówkach. To tak. Ja jak założyłem ati aktynic, to nie zauważyłem żadnej różnicy w kolorze akwarium i ani nie było jaśniej, ani ładniej, po prostu świetlówka jest ale dla oka efektu nie ma żadnego.

Jak dołożyłem special, to zrobiło się od razu jaśniej ale bardziej biało, jednak nie nastąpiła jakaś drastyczna zmiana koloru. Jednak jak założyłem Fiji, to z kolei nie dała może jakieś bardzo ostrego światła jak special, ale natomiast kolor zmienił się bardzo widocznie na cukierkowy róż;)

Tyle mogę podpowiedzieć z własnych doświadczeń;) Jak się gdzieś walnąłem w opisie , to proszę o poprawienie, jak gdzieś złe informacje podałem:P

I podsumowując , to jest o moja opinia, i to co mi się podoba, Tobie może akurat się wcale nie podobać, ale może akurat:P

Pozdrawiam

Seba


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, kolor jaki widzisz zależy od lampy w jakiej świetlówka siedzi, u mnie jest biala z tak jak napisałem podbitym różowym, u Ciebie kolor to wściekly róż, to tez kwestia zdjęcia, nie ważne, fajnie świeci i tyle.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.