Skocz do zawartości
Marqo

odpieniacz wywala powietrze

Rekomendowane odpowiedzi

Odpieniacz wywala do sumpa mikro pęcherzyki . Czy to wina za mocnej pompy podającej ? Deltec apf600, podająca newjet1200 .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile to pienidlo juz smiga???u mnie tez na poczatku odpieniacz dawal mnostwo babli ale po kilku dniach jak sie rozpienil to przestal,,u ciebie bedzie pewnie podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zaloz jakas redukcje na pompe obiegowa odpieniacza.

Marco,

musisz sie troche okreslic; pompa produkuje babelki czy tylko zaciaga babelki wypuszczane przez odpieniacz ?

Mimo przegrody, bable dochodza do dna ? (moze kolanko na pompie by rozwiazalo sprawe?). To albo jest za duza roznica poziomow wody, albo za silna pompa zasilajaca odpieniacz. Masz taka silna pompe obiegowa, ze prad wody w sumpie jest szybki ?

Napisz konkretnie skad bable ? Czy jak wylaczysz odpieniacz to nic nie zmienia ? Przez te kilka dni juz chyba doszedles co jest nie tak ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani na noc wyłączam odpieniacz i rano jak wstaję to jest ich mniej . Stąd moje przypuszczenia , że część bąbli pochodzi właśnie od odpieniacza który wyrzuca ich sporą ilość .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wylaczaj odpieniacza niech chodzi sobie caly czas...w twoim wypadku szybciej przestanie puszczac te bable.po drugie zobaczysz ze przez noc tez syf wywala.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, nie każdy odpieniacz tak robi tak dla Twojej informacji, Marqo, odpieniacz powienien chodzić non stop tak jak koledzy napisali, a pompa podająca do APF-a powinna mieć wydatek 700-800 litrów.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...W Twoim przypadku powodem moze byc wlasnie wylaczanie skimmera...woda sie brudzi a on odwala podwojna robote i moze stad te babelki,to tak jakbys codziennie kupowal nowy odpieniacz i go podlaczal...gdzies wyczytalem ze dobro odpieniacza zauwazamy dopiero po jaims czasie stalego chodzenia,choc ostatnio czytalem dziennik Kivi,ktory zupelnie zrezygnowal z odpieniacza...Ja zrobilem experyment,wylaczalem na noc i wlaczalem na dzien...nie zauwazylem roznicy w zyciu,pomowaniu korali,za to odpieniacz pieni jak glupi tego co nie odpienil w nocy,wiec sam juz zglupialem...Mysle ze teraz bede go wylaczal tylko podczas karmienia b to co wsypuje,szybko laduje w kubku...Zauwazylem tez ze odpieniacz wariuje i wywala powietrze jak dobrze nie przepluka sie waty,najpierw w goracej a potem w zimnej wodzie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do pompy.

Mój ostatnio przestał pienić. Dokładnie wywalał więcej bąbelków powrotem niż do kubka.

Wyjąłem rozebrałem na czynniki pierwsze - ślimak na wirniku.

Wyczyściłem, oczywiście trochę szlamu znalazłem jakiegoś włosa na ośce pompy, złożyłem do kupy i śmigaaaa.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, dwa to nie "każdy" jak napisałeś ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dwa egzemplaże, to pompa podaje zły stosunek woda/powietrze- za dużo wody, albo za silna jest pompa dodatkowa zasilająca odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.