Skocz do zawartości
Pejo

Czerwone plamy na dnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nie wiem co to za plamy na dnie sie robia prosze o identyfikacje . Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

dino ?

cjano ?

poszukaj wiele na ten temat - poszukaj fotki też są

pozdrawiam AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ cyrkulację w akwarium i użyj Chemiclean. Jeśli Po jednej kuracji nie zniknie, podmień 20% wody i powtórz. U mnie pomogło i od 1,5 roku mam bielutki piasek.

Pozdrawiam


card500x80.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano. Mialem to i odsysalem co kilka dni wezykiem. Po kilku takich iteracjach samo powinno przejsc. Zadnej chemii nie lalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe foto, a o pomyłkę nietrudno. Napisz czy powstaja banieczki gazu, czy po zgaszeniu światła zanika.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powstaja banieczki gazu, wieczorem zgasze swiatlo to napisze czy zanikly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę na drugim foto. Cyjano oczywiście. Ja najpierw zastosowałbym chemiclean, a potem podnosił pomału jakość wody (lub obniżał - gdyż w sterylnych warunkach także występuje)


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemi clean jest doś inwazyjny,i nie zawsze przynosi efekty, poza tym, to środek doraźny likwidujący wynik a nie przyczynę.

Minie tydzień dwa i wróci.

Walkę z tym syfem trzeba zaczynać od metod nieinwazyjnych i naturalnych, które zlikwidują przyczynę a potem dopiero łapać się za chemię. (o ile dalej nie będzie efektów)

Wiesz chociaż co powoduje cyjano?

Przede wszystkim:

-martwe strefy

-wysokie po4

-słaba cyrkulacja

-wadliwy system RO/DI

i wiele wiele innych.

Zanim zaczniesz wyważać drzwi sprawdź czy na pewno nie masz klucza w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taak, to są w zasadzie przyczyny większości plag w akwarium morskim, więc w ciemno przyjmujesz że to także przyczyna cyjano? A co jak jest mega cyrkulacja przy sps-ach, PO4 i NO3 niewykrywalne, osmoza 000? Może też jakąś teorię na szybko usmażysz?

Niejednokrotnie widziałem walkę z cyjano "metodami naturalnymi" - cyjano dusiły już koralowce i sam się naciąłem szczątki gorgonii biorąc za trupa acropory. Clenem akwa masz czyste po1-2 dniach. I w ten sposób kupujesz sobie miesiąc-półtora miesiąca na zlokalizowaniei usunięcie przyczyny.

Nie widziałem koralowca który źle zareagował na środek, nie widziałem aby cyjano nie zeszło - owszem nie schodziło bo się okazało że to dino... ale to już akwarysta sam sobie winien. Słyszałem raz i owszem że u szwagra drugiego męża siostry stryjecznej żony sąsiada mojego dawnego kolegi z podstawówki nie działał i że coś zdechło, ale wierzę w to tak jak w wypowiedź mojego przedmówcy.

Zresztą poszukaj tematów o cyjano to zobaczysz że akwaryści dzielą sie na tych co już zastosowali i są zadowoleni i na tych co w końcu zastosują. Oczywiście jest jeszcze trzecia grupa tych co czegoś z "...chemi" w nazwie w życiu by do zbiornika nie wlali, za to nie przeszkadza im lanie połowy tablicy Mendelejewa w różnych innych specyfikach ale bez "chemi" w nazwie. Także wybór należy do Ciebie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez komentarza... w swoim cyrku trenuj małpy jak chcesz ale komuś kto jest nie doświadczony chemii nie polecaj bo sam o niej za mało wiesz.

Pejo nie przejmuj się jego gadaniem. Na spokojnie zacznij od metod które ja Ci poleciłem, nie zadziała będziesz walił z większego kalibru.

Każdy się ze mną zgodzi że chemia w morskim to już ostateczność.

PS.

taak' date=' to są w zasadzie przyczyny większości plag w akwarium morskim, więc w ciemno przyjmujesz że to także przyczyna cyjano? A co jak jest mega cyrkulacja przy sps-ach, PO4 i NO3 niewykrywalne, osmoza 000? Może też jakąś teorię na szybko usmażysz?[/quote']

Czyli sam widzisz że od tego trzeba zacząć i dopiero po wykluczeniu najpospolitszych przyczyn ruszać dalej?

Niejednokrotnie widziałem walkę z cyjano "metodami naturalnymi" - cyjano dusiły już koralowce i sam się naciąłem szczątki gorgonii biorąc za trupa acropory. Clenem akwa masz czyste po1-2 dniach. I w ten sposób kupujesz sobie miesiąc-półtora miesiąca na zlokalizowaniei usunięcie przyczyny.

A jego akwarium widziałeś chociaż raz?

Poza 1 zdjęciem nic o nim nie wiesz. A co jeżeli u Pejo wystąpił banalny błąd? A może on ma dojrzewanie i no3 50, a po4 2? tego nie wiem ja ani Ty.

Zamiast poprosić o parametry, i na ich podstawie konkretnie znaleźć przyczynę, od tak wlej domestosu, na bank pomoże.

Więcej pokory - nie to że dla mnie, bo to nie ja to "wysmażyłem" a rzesza doświadczonych bardziej niż Ty czy ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, nerwy puszczają

tak, tak, lecz cyjano cyrkulacją...;)


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, czy Ty z łaski swojej mógłbyś przestać kreować się na eksperta od wszystkiego? Ledwo liznąłeś trochę morszczyzny, poczytałeś parę tematów, a wypowiadasz się w tonie co najmniej wielkiego znawcy z wieloletnim stażem. Co chwila wyskakujesz w jakimś temacie ze swoimi pseudomądrościami, mimo że co kawałek walisz jakiegoś babola obnażającego wiedzę "po łebkach", wyśmiewasz nowicjuszy, odsyłasz ich do wyszukiwarki nie umiejąc z niej samemu korzystać, co gorsza próbujesz rozstawiać po kątach ludzi, którym w morszczyźnie nawet do pięt nie dorastasz. I jeszcze sam wymagasz pokory? Człowieku, puknij się w łeb! I sprawdź w słowniku co znaczy pokora, bo za grosz jej nie posiadasz! Twoje chamskie, bufonowate panoszenie się jest coraz trudniejsze do zniesienia na tym forum.

Poducz się, przetrenuj co nieco NA WŁASNEJ SKÓRZE, to wtedy będziesz mógł wyskakiwać z takimi tekstami, bo obecnie Twoja postawa jest żenująca.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wymagam tej pokory do mnie? - stwierdzam fakty.

Sam mam kłopoty z cyjano i wiem że jak się zastosujesz do rad lepszych od ciebie to są tego efekty - mi pomogła częściowo rowa, a bardziej inne ustawienie falowników.

Pogratulować - atakuj dalej. Całe to forum jest takie same...

Tylko dla czego w każdym tego typu temacie dyskusja zaczyna się nie od zaoponowania chemii a od wyciągnięcia informacji o parametrach?

Ale lejcie, chemię trzęście parametrami.... lepsze to niż zaczęcie od wykluczania kolejnych czynników.

Daleko tak zajedziecie, na pewno.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Peja ;)

Jestes tak samo nowy jak ja wiec powiem Ci co ja robie i jak narazie przynosi skutek

Do baniaka wpuscilem ekipe sprzatajaca, babke i dwa kraby niebieskie, przestalem swiecic swiatlo dzienne zapala sie tylko swiatlo aktyniczne od tygodnia obserwuje jak babka czysci dno kraby troche mniej ale tez podjadaja. powoli przynosi to efekt, zobaczymy co bedzie za tydzien. A zanim zdecydujesz sie "zaludnienie" sprawdz wszystkie parametry bo moze sie skonczyc tragedja!!!!

dodam ze moje akwa jeszcze dojrzewa wiec narazie nie panikuje napisalem tylko co ja robie a info jak sie tego pozbyc czerpalem z tego wlasnie forum


[font="Arial Black"]Kostka 65x65x65 OW, LED DYI Triton 175W CREE, reszte kompletuje [/font][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYJANO BAKTERIE - PIĘKNE !!!!!!! śliczne pola uprawne !!!!

Poczytaj w archiwum jest na ten temat mnóstwo inf.

natomiast kolega *Tofik się myli !!!!!!!!! - odsyłam do artykułu w magazynie KORALE nr 2/2010 ( Grudzień 2010 ) str. 4.

Zresztą polecam ten artykuł również Tobie *Pejo

pozdrawiam

Brunon

http://brunon-reef.com


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#342864 tomasz :

Nie widziałem koralowca który źle zareagował na środek

Moja goniopora stokesi była łysa przez dwa tygodnie po zastosowaniu tego preparatu.

Całe szczęście doszła do siebie.

Ten koral wrażliwy jest chyba na wszystko ;/


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.