Skocz do zawartości
fal

Kaliumjodid , Xtra , SPG , AACID

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,koleżanki

Mam kilka produktów KZ , mocno zastanawiam się nad wprowadzeniem ich do zbiornika , może ktoś z doświadczeniem podpowie jak je stosować na 100l wody i czy warto :),

Kaliumjodid - ile na 100L i jak często

AminoAcid - ile na 100L i jak często

Stylo Poci Glow - ile na 100L i jak często

Coral Vitalizer - ile na 100L i jak często

Pohls Xtra - ile na 100L i jak często

K-Balance - ile na 100L i jak często

ZeoSpur2 - czy w ogóle go stosować , czytałem że jeśli PO4 jest powyżej 0,04 lepiej odpuścić.

za odpowiedzi będę wdzięczny.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jadę na zeovicie ale na 400l daję 2 krople CV 2x w tygodniu i AA 1 kropla 1 raz w tygodniu na zbiornik. Przy większych dawkach wywalało mi cyjano.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz instrukcje do tej metody jak dawkować http://www.korallen-zucht.de/files/zeo_guidepolnisch.pdf

Ale generalnie uważaj jak lejesz żebys nie przedawkował bo możesz wywalić sobie zbiornik


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZeoSpur2 dawalem do rozjasnienia korali. Gdy podalem 1ml/100 l wody, to szczepki zbielaly. Byly normalnie brzydkie. Dochodzily do siebie 2 miesiace. Jak dodam mniej, to nic nie daje.

Podobnie z K-Balance. Jest niepotrzebne. Czasami, bo korci, co pare tygodni wpuszcze 1 ml /400 l wody.

Jod kropelka dziennie na 400 l.

Amino Acid kropelka dziennie/ 400 l.

Nie wiem, czy to wszystko jest potrzebne. Przy stabilnych, niskich parametrach i fajnym oswietleniu, korale podobaja mi sie bardziej. Chyba juz nie bede kupowal, poza jodem.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtra daje 1ml dziennie na 250l.

AAHC 1kr.3x tyg.

CV 2kr. 3x w tyg.

Jod 1kr. na tydzien.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, koleżanki

tylko trzy osoby używają produktów KZ ? Podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem :)

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leje AAHC raz na kilka dni 4-5 kropel na 800 litrow, pohls extra special 2ml dziennie, CV raz na kilka dni 4-5 kropel. musze zaczac to robic systematycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult , co masz na myśli , muszę to robić systematycznie ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje CV 3-4 krople co drugi dzień i 1 kropla AAHC co drugi dzień,poza tym daje Reefboster co środę jedna ampułka i wszystko rośnie OK. tylko nad kolorami dalej pracuje,muszę spróbowac jeszcze Xtra bo Peniek ma pięknie wybarwione korale więc chyba się sprawdza.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

115 euro /litr... Ciekawe co tam takiego jest ? Pewnie jakies dwa, trzy proste zwiazki.

Ten gosciu to zrobil kase !!!!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to wszystkie produkty zeovitu nie są tanie,i pytanie się nasuwa co faktycznie jest takiego w składzie tych specyfików że tak wysoko się je ceni, fak że jak by nie było to jedna z metod prowadzenia zbiornika ale czy musi byc tak drogo,ale przy prawidłowym stosowaniu tych właśnie specyfików możemy cieszyc oko pięknymi kolorami naszych domowych raf.

Ciekawe ilu z nas stosuje produkty zeovit nie mówię o całym zeo ale wogóle ilu z nas pomaga koralą się ładnie wybarwic i wyglądac zdrowo za pomocą KZ produktów i czy faktycznie u każdego są zauważalne efekty czy nie.Ja sam stosuje i jestem zadowolony choc jak zacząłem stosowac nie było jakiejś powalającej zmiany.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi ten temat umknął:) co do dopalaczy ze stajni KZ to fakt, tanie nie są, ale tylko pozornie, cena za opakowanie jest wysoka, ale wydajność i efekty jakie można osiągnąć są naprawdę na najwyższym poziomie. Ja do niedawna używałem ABC Grotecha, w tej chwili już nie leję wcale, wyszło to na plus, korale nie ciemnieją tak jak wcześniej, w tej chwili używam wylącznie preparatów KZ i zadowolony jestem bardzo. W tej chwili używam:

AAHC - 2 x tydzień 4 krople

CV - 2 x tydzień 6 kropli

JC - 2 x tydzień 3 krople

BB - 2 x tydzień 1,5 ml

Zeostart2 2 x dziennie po 2 krople

I ostatnio zacząłem jeszcze używać Eisen koncentrat, niby niepotrzebny, ale po miesiącu stosowania ja osobiście jestem baaardzo zadowolony, daję 2 x w tygodniu po 5 kropli. Jak już pisałem wiele razy, nie sugerujcie się dawkami, dawki ZAWSZE muszą być dobrane do konkretnego baniaka, próba naśladowania czyjegoś dawkowania może się skończyć bardzo źle :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb,

a mi sie wydaje, ze oswietlenie T5 bardzo Ci pomaga. Wczoraj zaczalem sie zastanawiac, czy nie zrezygnowac z blikow - troche mi szkoda :unsure:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pomaga, ba, jest konieczne do wyciągnięcia "gaciowych" kolorków :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 300 W HQI i 300 W T5 nad 42 cm slupem wody (prawie 400 l). Moze musze jeszcze odczekac.

To znaczy, jak mialem podobny uklad ale HQI 2x250 20000K bylo znacznie lepiej, ale prad drozeje, stad mysli o T5, choc tu koszty rur nie rozpieszczaja. B)

Mam po prostu za maly litraz biorac pod uwage fakt, ze kilometr szescienny wody morskiej zawiera 4 kg zlota.

To ile zlota mamy na forum ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.