Skocz do zawartości
KarinaB1

nowe akwarium morskie 60l prosze o odpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

witam i od razu proszę o wyrozumiałość. od dwóch dni jestem posiadaczką akwarium morskiego 60l. Dostałam je że tak powiem "okazyjnie" i bardzo chciałabym aby zostało u mnie jak najdłużej. Zostało założone w 01.2011 r.Z tego powodu mam pytania: pojemność akwarium 60l.

Odpieniacz firmy ,,boyu''wg-310

falownik firmy ,,sunsun'' model vibration pump jvp-102

filtr firmy ,,aquael'' model versa max fzn-2

oświetlenie ,, aquael'' ecolight 11w 20 000k dodatkowo w obudowie 2 żarówki

grzałka z termostatem

czy ten sprzęt na początek wystarczy. W awkarium mam 2 błazenki ukwiał i parę korali. temp.25 stopni testy wychodzę w normie oprócz no3 (znacznie ponad normę). rybki karmię kilka razy dziennie mam mrożoną artemię, krill granulat. PYTANIE MOJE CO MAM JESZCZE DOKUPIĆ CZY TEN SPRZĘT JEST OK CZY COŚ ZMIENIĆ zależy mi na dobrej kondycji mieszkańców chciałaby mjeszcze dokupić 2 ślimaki turbo i jakieś miękkie korale prosze o radę i z góry dziękukję pozdrawiam karina

proszę mi też napisać jak zamontować odpieniacz chyba że można sciągnąć instrukcje z neta pozdrawiam jescze raz Karina

proszę mi napisać jak odpowiadać na pytania bo za bardzo nie mam pojęcia:)

zagląg=dałam do filtra i były tam kawałki żywej skały:( nie wiem czy to dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nową posoloną:)

Karmisz kilka razy dziennie, ale w sumie ile tego im dajesz.

Może za dużo pokarmu i dlatego no3 wysokie, ślimaki jak najbardziej się przydadzą, ktoś musi sprzątać resztki, może do tej ekipy jeszcze jakąś krewetkę.

W tym aquaelu fzn-2 co masz?


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#343856 KarinaB1 :

witam i od razu proszę o wyrozumiałość. od dwóch dni jestem posiadaczką akwarium morskiego 60l. Dostałam je że tak powiem "okazyjnie" i bardzo chciałabym aby zostało u mnie jak najdłużej. Zostało założone w 01.2011 r.Z tego powodu mam pytania: pojemność akwarium 60l.

Odpieniacz firmy ,,boyu''wg-310

falownik firmy ,,sunsun'' model vibration pump jvp-102

filtr firmy ,,aquael'' model versa max fzn-2

oświetlenie ,, aquael'' ecolight 11w 20 000k dodatkowo w obudowie 2 żarówki

grzałka z termostatem

czy ten sprzęt na początek wystarczy. W awkarium mam 2 błazenki ukwiał i parę korali. temp.25 stopni testy wychodzę w normie oprócz no3 (znacznie ponad normę). rybki karmię kilka razy dziennie mam mrożoną artemię, krill granulat. PYTANIE MOJE CO MAM JESZCZE DOKUPIĆ CZY TEN SPRZĘT JEST OK CZY COŚ ZMIENIĆ zależy mi na dobrej kondycji mieszkańców chciałaby mjeszcze dokupić 2 ślimaki turbo i jakieś miękkie korale prosze o radę i z góry dziękukję pozdrawiam karina

proszę mi też napisać jak zamontować odpieniacz chyba że można sciągnąć instrukcje z neta pozdrawiam jescze raz Karina

proszę mi napisać jak odpowiadać na pytania bo za bardzo nie mam pojęcia:)

zagląg=dałam do filtra i były tam kawałki żywej skały:( nie wiem czy to dobrze

proszę mi tylko napisać jak często uruchamiać odpieniacz bo wczoreja go uruchomiałam lae patrząc na rysunki chyba zrobiłam coś źle i za bardzo nie wiem jak go powinnam założyć. może moje pytania wydają się Wam dziwnie i pewnie śmieszne ale każdy od czego musi zacząć a ja jestem "tylko" księgową i oprócz Was nie mam sie kogo spytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza wcale nie musisz wlaczac czesto (tylko raz). Niewylaczanie go, znacznie poprawia sytuacje.

Mam wrazenie, ze ktos Cie "uszczesliwil" tym akwarium i przejelas je zupelnie nieprzygotowana. Tak bywa.

Najlepszym wariantem pomocy byloby, gdybys jakiegos "posolonego" odwiedzila i zaprosila do siebie. Ten by Ci pokazal jak zawiesic odpieniacz (to on chodzi czy nie?), co z filtracja, skad sie bierze NO3 itp. Wedlug "Mapy Uzytkownikow" kogos znajdziesz.

Moze kilka zdjec Twojego zbiornika i osprzetowania by pomoglo.

W gornej listwie strony znajdziesz "Profil". Warto wypelnic, zeby nie zmuszac kazdego do pytania o litraz, cyrkulacje, odpieniacz, oswietlenie itp (co to za zarowki w obudowie?).

Jakie masz testy i jakiej firmy ?

No i witaj w klubie :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było jakbyś wstawiła zdjęcie, pomogłoby to nam coś więcej powiedzieć na temat...

jeśli chodzi o odpieniacz to powinien być włączony cały czas, w filtrze skała ok, aby zapewniony był przepływ wody...

skorzystaj także z opcji szukaj i zobacz na podobne projekty...

a osoba, od której "dostałaś" ten baniak nie może powiedzieć Ci jak masz założyć odpieniacz aby dobrze funkcjonował?

ps. Stani mnie ubiegł:)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mieszkam koło Zawiercia i nikogo tutaj nie znalazłam a osoba od której kupiłam akwarium mieszka w Wałbrzychu i za bardzo tutaj nie przyjedzie. Znalazłam sklep akwarystryczny w Zabrzu gdzie moge kupić wodę do podmiany (sama nie jestem w stanie robić jej przyjnajmniej na razie) a co do odpieniaczka to śmieszne ale puściłam go trochę wczoraj (ale bez tej przykrywki u góry;(i do środki wlała się woda) i tak chodził:) nie mam do niego instrukcji i stąd nie wiem jak powinien chodzić. Mysle że rybką nic się nie stało;( bo naprawdę jeżeli tylko dam radę to chciałaby żeby to wszystko zaczęło jakoś funkcjonować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale masz ten odpieniacz zawieszony na jakiejs szybie czy lezy na dnie ? Do kubka odpieniacza powinna sie dostawac piana a nie woda. Taki kubek powinien sie napelniac brazowa ciecza w kilka dni.

Moze znajdziesz pare filmikow z akwariami, zeby chociaz zlapac o czym rozmawiamy ?

Nie martw sie, za tydzien juz bedziesz uswiadomiona.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpieniacz jest zawieszony tylko nie miałam tego przykrycia w wleciała woda ale poczytam jeszcze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze kojarzę to masz w Tarnowskich Górach fajny baniak i doświadczonego morszczaka (zdaje się, że kolega @kiflu), napisz PW...a sklep też jest ok, tam pewnie też pomogą...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRÓCZ tej żarówki którą wymieniałam są dwie małe świecące na żółto coś jak do lodówki;) nie wiem jak świcić w tym awkarium ale paliłam wszystki razem (czyli te dwie małe plus jedna wymienina wcześniej) a wieczorem wyłączałam oświetlieni nie wiem czy to dobrze testy mam nie znam nazwy bo jestem w pracy:) takie paseczki 5 kolorów zamacza się w odzie i porównuje z wzorcem. prosze mi powiedzieć na co jeszcze zwrócić uwagę. mam też jakiegoś wieloszczeta (nie ozdobny) wychodzi niekiedy ze skały czy mam go usunąć (czytałam że może się rozmnożyć a wtedy nie jest za ciekawie.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz testy 5w1 one są strasznie niedokładne kup sobie kropelkowe Saliferta,co do oświetlenia to w nocy/na wieczór dobrze było by jakby aktynika była (niebieskie oświetlenie) i nie typu zapalają się wszystkie na raz tylko stopniowo imitujące zachód i wschód, najlepiej było by jakbyś wstawiła fotki itp.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest tu ktoś z okolic Zawiercia kogo mogłabym się doradzić kupić jakieś szczepki korali itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oswietlenie podpada mi na oswietlenie do akwarium slodkowodnego.

Chyba oboje zauwazylismy, ze nie zaszkodziloby, gdybys troche poczytala forum o zakladaniu malych zbiornikow. W ten sposob moglibysmy ominac tematy, ktore w zasadzie sa podstawa do opanowania. No i gdybys tak u kogos ogladnela urzadzenie zbiornika to moze przy pomocy forum dalabys sama rade.

Trudno tak na odleglosc sobie wyobrazic co to za zarowki lub dlaczego kubek odpieniacza nie byl przykryty i czemu tam dostala sie woda (z dolu czy moze z gory ?). Jak wleciala woda to trzeba bylo wylac, gdzie tu problem ? Widzisz, duzo spraw jest niezrozumialych. Czy widzialas jak odpieniacz ma dzialac ?

Jesli wieloszczet byl duzy to mozesz go usunac. Malych, pochowanych masz wiecej. Niech sobie przekopuja piasek i zjadaja resztki.

Te paseczkowe testy sa, jak Wieczny napisal, takie sobie. Nie wiem jakie masz korale ani ile i jakie ryby, ile karmisz, co w filtrze i o ile testy Saliferta beda o niebo lepsze, to czy potrafisz je odpowiednio zinterpretowac. Moze gdybys co tydzien podmieniala 10% wody to by narazie bylo bezpieczniej.

Jak widzisz, sporo tego do opanowania, ale zostalas zaskoczona gotowym, zasiedlonym zestawem. Jak napiszesz, ze postawisz ciasto i piwo to juz sie koledzy z okolicy zglosza z pomoca :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem te żarówki są właśnie ze słodkowodnego akwarium 3 lampa aquael została dodana. woda do odpieniacza dostała się górą po prostu nie wiedziałam jak funkcjonuje dzisiaj ją wyleję przykryję korek i uruchomię ponownie. torchę czytałam o akwariach morskich kupiłam literaturę ale tegoria a praktyka trochę się mija a teraz gdy mam już to akwarium musze jakoś dać sobie radę. wodę na początek będę kupować gotową a testy też kupię nowe ale czy dam sobie radę nie mam pojęcia;( chociaż bardzo bym chciała. A czy ten sprzęt który wymieniałm jest wystarczający na początek czy powymieniać te żarówki filtry itp. pozdrawiam karina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#343925 KarinaB1 :

moim zdaniem te żarówki są właśnie ze słodkowodnego akwarium 3 lampa aquael została dodana. woda do odpieniacza dostała się górą po prostu nie wiedziałam jak funkcjonuje dzisiaj ją wyleję przykryję korek i uruchomię ponownie. torchę czytałam o akwariach morskich kupiłam literaturę ale tegoria a praktyka trochę się mija a teraz gdy mam już to akwarium musze jakoś dać sobie radę. wodę na początek będę kupować gotową a testy też kupię nowe ale czy dam sobie radę nie mam pojęcia;( chociaż bardzo bym chciała. A czy ten sprzęt który wymieniałm jest wystarczający na początek czy powymieniać te żarówki filtry itp. pozdrawiam karina

Jesteś w stanie zrobić zdjęcie tego odpieniacza jak go ustawiłaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 błazenki ukwiał i parę (dokładnie 3 )miękie korale jedna rybka Azure Demoiselle

tak to mniej więcej wygląda (zanim kupiłam) teraz troche zmieniłam wystrój;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz aktualne zdjęcia tego jak to teraz wygląda?

tą pompę osobiście zmieniłbym na koralię nano, ta co masz wg mnie jest za duża i szpeci...jak możesz zrób zdjęcie od strony odpieniacza...bo słowami ciężko wytłumaczyć...

ps. pisałem już, że masz fajny baniak w Tarnowskich Górach:P, sprawdziłem na mapie jakieś 38km od Ciebie


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada bardzo dobrze. To jest obecny stan ? Jesli tak, to lepiej nie kupuj testow i nic nie zmieniaj .


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYGLĄDA PODOBNIE takie było w sklepie gdzie go kupiłam ale przewiozłam w częściach:) ułozyłam podobnie ale sprzęt mam po jednej stronie (tak by nie było go tak widać) krewetka niestety podła w trasie (250 km) poza tym wygląda podobnie fajnie że się podoba szafkę już zamówiłam dość wysoką w kształcie spodu akwarium. Moje narazie stoj na stoliczku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że to są zdjęcia z przed przeprowadzki, więc po ruszeniu tego wszystkiego parametry na pewno się zmieniły, a o pompie napisałem, bo prostu jest wg mnie za duża i szpeci wizualnie baniak...

ps. czekamy więc na aktualne foty...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i uwaga dot. wieloszczetów bo pytałaś... jak będziesz wyławiać to nie dotykaj "gołą ręką" jedynie szczypce lub rękawiczki (takie letex) ;-)

co do odpieniacza na youtube są takie boyu popatrz jak one działają i jak są zanurzone w dziale "nowicjusz" ostatnio był temat (link do tematu: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=27186 ) odgrzany przez Inmara i tam ktoś pokazywał akwa z tym odpieniaczem może wystarczy napisać prv z prośba o instrukcję i porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM odpieniacz już założony:) działa tylko ta przyssawka nie trzyma go zbyt mocno i często się odczepia:( mam za to pytanie co do falownika czy ten mój nie jest za mocny do małego awkarium czy możen na razie zostać . wczora jkupiłam też wodę i dziś chciałaby ją podmienic (5l)czy po prostu wylać 5 li trów starej i bezpośrednio wlać tą nową czy jest jakiś inny patent;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wylej z akwa te 5L (może przy okazji ściągniesz trochę syfu z dna) i wlej świeżej...co do pompy to jak pisałem wcześniej jak Ci wizualnie nie szpeci to zostaw, ja bym zmienił na mniejszą, bardziej "dyskretną":clowning...oczywiście pamiętasz o uzupełnianiu odparowanej wody...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karina , a jaką wodę kupiłaś ? zasoloną z działającego akwa , czy po filtrze RO/DI .

Jak zasoloną , to starą wylewasz i uzupełniasz tą co kupiłaś . Jak po samym fitrze RO/DI , to musisz jeszcze zasolić , sola akwarystyczną .

Natomiast wodę odparowaną , uzupełniasz woda niezasoloną po filtrze RO/DI

Mi się osobiście wydaje , ze ta JVP-2 , to chyba za mocna jest , bo ona ma az 5000l/h + Kaskada FzN-2 . No chyba , ze ta pompka cyrkulacyjna to tylko na papierze taka mocna :clowning

Wydaje mi się, ze do Twoich 60L pasować będzie koralia nano 1600L/h (mała wizualnie), jest jeszcze 900l/h , ale ona będzie za słaba do Twoich 60L .


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to jeszcze raz ja proszę mi napisać jakie lampy mam kupić bo rosą mi glony i niezbyt to wygląda. teraz mam aguael ecolight 11w 20000k i 2 małe żaróweczki (takie lodówkowae 0proszę mi napisać co mam jeszcze dokupić na co zamienić te lodówkowe:) mam dośc wąskie awkarium jak na rysunkach powyżej szerokośc ok.30 cm więc musiałoby byc to coś krótkiego proszę o ewentualny link pozdrawiam i czekam na odpwoedź karina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.