Skocz do zawartości
bamboo

Condylactis gigantea - zamęczony przez krewetkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Od mniej więcej tygodnia mam w akwarium w końcu ukwiał. Akwarium ma już około 8 miesięcy, wszystkie parametry w sumie ok, aklimatyzację (4 godzinną bo mam paranoję w tym względzie) super przeszedł itd.

Ukwiałowi dawałem mintaja co 2 dni, rzucał się na niego wręcz mackami, po zdjedzeniu go pompował się jak szalony, miejsce ma takie, że jak chce, to chowa się pod skałą bardziej, a czasami wychodzi cały napompowany.

Ukwiał przewczoraj urwał w nocy nogę mojego kraba - percona. Noga spora bo z 6 - 7 cm, więc raczej miał sie dobrze.

Wczoraj wieczorem - zaczęła zaczepiać go krewetka czyszcząca (biały pasek na grzbiecie). Rano wstaję - tylko pomarańczowa stopa. Krewetka oczywiscie tam siedzi i dalej go molestuje co pare minut.

Co robić? Czy to normalne? czy on się znowu napompuje?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka czeka na resztki z jedzenia ukwiala. Co w tym dziwnego ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - dzieki za odpowiedz - moje pytanie - czy ukwiał (teraz sama stopa napompowana), się znowu napompuje i przyzwyczai do sytuacji?

Po czym poznac, ze ukwiał po prostu się schował, a po czym poznac, ze cos jest nie tak?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos z ukwialem bedzie nie tak to juz przewaznie bedzie za pozno na reakcje. Ukwialy czasami, bez widocznego powodu, zwina sie i trudno dojsc przyczyny. Troche wplyw moze miec fakt, ze zbiornik ma 30 l i ukwial nie zaznaje spokoju, bo wiecznie cos sie o niego ociera, skubie itp.

Czasami sie odrywa od podloza bo chce z pradem wody po prostu opuscic niegoscinne miejsce. Niektore maja tak zle warunki, ze sie dziela majac zakodowane, ze przed smiercia powinny sie rozmnozyc. Trudno je zrozumiec.

Moze wstawisz zdjecie ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wstawię zdjęcie jak wrocę do domu.

Ukwiał ma 100 litrów :) mam 2 akwaria i w kostce to by raczej mu parzydełka z wody wystawały :)

Plus jest taki, ze w akwarium mam bardzo skromną obsadę, bo mam tutaj też obsesję, zeby nie przedobrzyć. Mam slizga, 2 blazny, jednoroga, kraby i krewety. Czyli praktycznie obsada sprzątająca + 2 czarne błazny.

Korali tez bardzo mało, więc ukwiał wybrał sobie miejsce, gdzie ma dla siebie praktycznie 1/3 akwarium.

Fajnie ze odpisujesz szybko. Mam do Ciebie jeszcze 1 pytanko - jak czesto go karmić? Karmiłem co 2 dni i ewidentnie mu to pasowało. Kawałek ryby tak 2x3 cm, a ukwiał ma stopę tak 4x4 cm po napompowaniu ma jakos 10x 10 cm szerokości


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmilbym mniej (1 x tydzien?) i mniejszymi porcjami. Duze moga mu zgnic zanim strawi.

...Myslalem, ze go trzymasz w tym 30-to litrowym, ale powstrzymywalem sie od napisania prawdziwych mysli:D

W wiekszym akwarium, jesli warunki sa stabilne, to powinien sie cieszyc. Dlugo go masz ? Moze sie dopiero aklimatyzuje ?

Juz duzo czasu minelo, jak sie przestalem ukwialami interesowac, takze moge cos przeoczyc. W kazdym razie dobra woda i oswietlenie oraz pasujaca cyrkulacja i wspomieszkancy sa podstawa do sukcesu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, dzieki ! :)

No w 30 litrach by się moze i zmiescil ale bez wody :):):)

Mam go na ten moment jakos 4 - 5 dni max.

Co do parametrów - jedyna rzecz ktora mnie martwi to PO4 niewykrywalne (Eco Phos). Wiem ze powinno byc costam zawsze w wodzie.

Zeby nie otwierac nowego tematu - mam jeszcze pytanie - Condylactics jak go kupowałem był biały (świeżo z frachtu). Wyczytałem ze one troche ciemnieją i brązowieją w akwarium. Czy da się temu jakos zaradzić ?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby ukwial nie ciemnial, to musialbys bardzo dlugo utrzymywac warunki jak dla sps-ow; zerowe parametry, b. silne oswietlenie, dokarmianie, plankton itp. a to moze sie szybko zle skonczyc.

Mysle, ze po 5-ciu dniach koral sie jeszcze nie zadomowil i moze jeszcze dlugo wyczyniac jakies fochy a nawet pasc. Po kilku miesiacach sie okaze, czy warunki byly odpowiednie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostalem info, ze ukwiał się napompował znowu jak szalony.

Foch jakis chyba na pare godzin albo wodę wymieniał :)

Dzieki za pomoc !


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zakladac nowego tematu, czyli nie ma rady oprocz wspomnianej zeby nie stawal sie brazowy? Intensywne dokarmianie ( 2 krewetki tygodniowo oprocz tego co sam wylapie z karmiemia ryb)go tez nie pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bob a czym mu swiecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQI 150w 1400k + 2x24w aktyniki. On i tak siedzi w grocie i tylko końce czułek wychodza za grote. Je ładnie jest juz 3 miesiace dostaje 1x tygodniu krewetke plus to co wylapie przy karmieniu ryb(zawsze cos tam zlapie sobie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.