Skocz do zawartości
harnas

Ukladanie skal

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ukladajac skale opieracie ja o scianki akwairum ?

Ja poprostu usypalem kupe kamieni na srodku akwarium ale w galerii widze czasto prawie zabudowany tyl akwarium. Tego chyba nie sa sie zrobic nie opierajac kamieni o szybe.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czase nawet i tak sie da zrobić. Wszystko zależy od kamienia. Wielkie i płaskie dajesz na dno i potem piramidka. a jak dotyka tylniej sciany to tylko tak troche nie żeby ciezar całej piramidy sie przechylał na szybe bo wtedy mozesz sobie narobić sprzątania :D


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulozenie_skaly.jpg

No wlasnie, czyli raczej opcja A z pow. rysunki. Patrze na akwarium np Tomasza lub Artura Furtaka i oni maja zabudowane skala i koralowcami az do powierzchni wody. Czyli wyglada to na opcje B. Jak zrobic taka konstrukcje ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ułożoną bardziej jak B, ale przecież skała ma różne kształty i tylko w kilku miejscach opiera się na szybie (u mnie dodatkowo z tyłu mam rurę która schodzi pod skałę żeby i tam była cyrkulacja, więc skała opiera się naprawdę znikomo)

ważne jest żeby dac coś pod skałę (ja dałem taką kratkę plastikową i pod tą kratkę wprowadziłem wodę z pompy żeby była dobra cyrkulacja)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Azmodan :

a jak dotyka tylniej sciany to tylko tak troche nie żeby ciezar całej piramidy sie przechylał na szybe bo wtedy mozesz sobie narobić sprzątania :D

Ze statycznego nacisku kamieni na tylna szybe to nie grozi. Grawitacja dziala pionowo w dol i nawet jezeli jakis kamien lezalby na skos to i tak w gre wchodzi tylko cosinus kata x nacisk.

Co innego samoistne obsuniecie sie kamienia i chwilowe uderzenie podczas ruchu.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja chce miec akwa widoczne z dwoch stron. tzn na przestrzal z jednego pomieszczenia do drugiego, jaki uklad skal byscie zaproponowali?

ja myslalem nad czyms takim:

975-skala.jpg


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to narazie tylko taki pogladowy myslalem tez o zrobienieu dwoch takich wysp obok siebie jak ma harnas na obrazku A


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie moze jakies fotki takich baniakow ktore sa na przestrzal przez dwa pomieszczenia ew. ktore mozna ogladac z kilku stron?


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo raczej o techinczy aspekt ukladania skal a nie estetyczny.

Ale jesli zeszlo juz na estetyke to w salonie sirenu byly kiedys dwie rafy w duzych akwariach wolnostojacych (mozna ogladac z 4 stron).

Wygladalo to mniej wiecej tak: (widok z boku dluzszego i krotkszego). Obie wygladaly ekstra.

ulozenia_skaly2.jpg


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można układać kamienie na oba sposoby wygodne jest układanie dużych skałek -ok 3 kg.Są stabilniejsze ,przez szczeliny między nimi łatwiej przepływa woda i nie wygląto wszysto jak taczka tłucznia drogowego wsypana do akwarium.Przez ostatnie 5 lat w akwarium widocznym na zdjęciu kilkakrotnie zmieniałem układ skał.Przedostania wersja podobna była do tej obecnej tylko skał było ok 30% więcej.Zdecydowałem się zmniejszyć ilość skały wychodząc z założenia,że jak będą korale rosnąć to będę potrzebował dla nich przestrzeni/największy koralowiec ma 35cm. wysokości/ a jak będzie żle to żadni ilość skały mi nie pomoże.Górna krawędż od strony salonu jest na wys.185 cm ,dla konusów jest strona od biblioteki tylko 160cm nad podłogą.Z przodu czy z tyłu do obsługi drabina jest niezbędna.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam a mozesz na maila wyslac mi fotki?

fotos0@poczta.onet.pl

dzieki


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.