Skocz do zawartości
Darekk310

Glony Pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie jestem bardzo początkujący więc może będe pisał o banalnych żeczach ale dobra..

Posiadam zbiornik 200 l przerobiony z słodkowodnego z sumpem 100l. oświetlenie 2 x 30w t8 power glo a druga leuci blue. Odpieniacz na kostke napowietrzająca do akwa 200 litrów(mam zamówiony juz lepszy Skimmer Beast 400P) w sumpie znajduje znajduja sie cztery przegrody a w nich wata filtrująca i biobale. Pąpa główna wydajność 1400 l/h a dwie cyrkulacyjne w środku po 400l każda. sól prawde mówiąc nie wiem jaka

A teraz mój problem załozyłem zbiornik 3 tygodnie temu mam w nim zwirek koralowy na dnie (nikła ilość) i ok. 18 kg. żywej skały z aqua medic Indonezja.

temp wody 25 stopni zasilenie 1.022 (około)>

po włożeniu skały było dobrze nawet po kilko dniach pojawiły sie rurówki i jakaś roślina, ale po kilku dniach zaczoł sie koszmar wszystko zaczeło obrastas brązowym glonem który daje sie dosyć łatow usunąć ze skały ale razem z nim odpadają jakies białe kawałki ??????????????? wapń???????? nie wiem no ale wszystko wygląda coraz gorzej

Naprawdw potrzebuje pomocy

w sklepie mówią mi że na poczatku tak sie dzieje A i na początku dolałem bakteri firmy sera

Z Góry dzięx za pomoc


200 l., sump 100 l. ,obieg 3000l., cyrkulacja 2x1000l, 2 x 150 HQI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie się dzieje i jedyna pomoc jakiej potrzebujesz to literatura!!!!!


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i nie mam w nim żagnego zwierzątka jeszcze nic .no2 na poziomie 0 ,,,reszta mniejwiecej w normie


200 l., sump 100 l. ,obieg 3000l., cyrkulacja 2x1000l, 2 x 150 HQI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to znaczy że z akwa ro juz koniec nie da sie go zreanimowac . ze skała obumarła napiszcie cos albo dajcie fajny link zeby sie z tego wygrzebac


200 l., sump 100 l. ,obieg 3000l., cyrkulacja 2x1000l, 2 x 150 HQI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co przechodzisz to normalne w poczatkowej fazie dojrzewania. rozne rodzaje glonow beda sie po kolei pojawialy i znikaly kiedy w srodowisku zabraknie im pozywki. przeczekac po postu. i bron Boze nie kupowac zadnych zwierzakow na razie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wszystko ok tylko sobie wrzuc troche lepsze oswietlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zastanawiam nad jedna rzecza , a mianowicie jak mozna zaczac budowe czegokolwiek , nie majac o tym pojecia ..hmmmmmm ?

Najpierw budowa , pozniej wiedza ....? od tylka strony czy jednak odwrotnie ? heh

Nie rozumei jak mozna zrobic morski baniak bez wiedzy a nastepnie czekac na co , na cud ? wolanie o pomoc nic nie da , nalezy czytac i starac sie to zrobzumeic , a nie poznije jak ten lisc szastany na wietrze we wszystkich kierunkach :]

I to sa walsnie poczatkujacy akwarysci w goracej wodzie kompani , bez pojecia robia morski baniak , ludzie czatajcie troche o tym zanim ukatrupicie ryby , czy koralowce , zaoszczedzicie sobie nerwow i zbednych wydatkow .

pozdr...

Ps; Zanim zrobilem swoj pierwszy baniak to miedzy czasie przeczytalem kilkanascie ksiazek .

Nikt nie jest w stanie zrobic cos , o czym nie ma pojecia , to nei loteria , potrzebna jest jakas przynajmniej podstawowa wiedza .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyssalej tylko czytales ,wykazalem ta inicjatywe i sie zabralem do cyztania , a nie zebralem po forum powiedzcie ratunku :D

jaki to byl zbiornik ? bardzo ladny , nie zagloniony napewno :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olek zwracam ci raz jeszcez uwage abys mnie nie obrazal i nie wyzywal od pedofili , wsyzstkie takie posty beda usuwane ,albo sie tez usunie Ciebie :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przygladam się temu całemu zamieszaniu i widze jedno wielkie pozerstwo - ja to zjadłem wszystkie rozumy, mam profesora z akwarystyki morskiej, moja prawda jest najmojsza - ludzie pomagajcie sobie nawzajem, zamiast udowadniać sobie i zgłębiać tajniki rzeczy oczywistych - liczy sie pasja a nie kto co ma, i najważniejsze - więcej pokory bo to jest już przykre, poważnie...


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedza bez praktyki jest niczym... Czego byscie nie wiedzieli to jak nie zalozycie akwa nie sprawdzicie tego. Ile ja sie ksiazek naczytalem, a jak zalozylem baniaczek 240l to wiedza z ksiazek to byly tylko takie ogolne rady. Wszystko wyszlo w praniu.

"Teoria jest wtedy, gdy nic nie dziala, ale wszyscy wiedza dlaczego.....

Praktyka jest wtedy, gdy wszystko dziala, ale nikt nie wie dlaczego...."

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.