Skocz do zawartości
KarinaB1

czyszczenie dna morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie od niedawna jestem posiadaczką małego akwarium morskiego (60l). mam pytanie odnośnie zanieczyszczeń na dnie. woda a akwarium jest czysta mam niezbędnie filtry oraz odpieniacz jednak resztki jedzenia zostają na dnie i wygląda to nieestetycznie. czy mogę jakoś to usunąć zastosować jakiś odmulacz czy coś podobnego pozdrawiam karina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KarinaB1 - napisz proszę, jakiego rodzaju masz podłoże, jaką cyrkulację, jaką obsadę oraz ile i jak często karmisz.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 60 l. 3 rybki w tym 2 błazenki podłoże to drobny koral (tak sądzę) filtr aguael versa fzn-2 odpieniacz boyu wg-310

falownik sunsun jvp-102 karmię 2-3 razy dziennie raz daję pokarm mrożony

woda jest czysta ale na kamyczkach widać ciemne resztki jedzeniajak się je poruszy to unosza się do góry chciałabym to czymś usunąć ale za bardzo nie wiem jak:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy podmiance uzyj odmulacza i powinno pomoc jak bedziesz karmic to tak zeby od razu ryby wszystko zjadaly czyli mniejszymi dawkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli leży żarełko na dnie to 100% za dużo karmisz i być może za często i za szybko.Jedzenie dobrze jest wlewać powoli bo większość ryb pobiera go z toni wodnej a jak spadnie na dno to już tylko dla ekipy czyszczącej i ryb żerujących na dnie.Niektórzy leją od razu całą dawkę,ale u nich zapewne ma kto to zjeść i nawet trzeba wtedy tak robić.Ile tego pokarmu dajesz konkretnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki kupić ten odmulacz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w tym akwarium brakuje "naturalnego odmulacza". Kup kilka ślimaków popularnie nazywanych turbo (może być na przykład Tectus Fenestratus), przynajmniej jednego ślimaka z gatunku Strombus sp. zrobi na prawdę dobrą robotę, żeruje głównie na piasku, małego pustelnika na przykład Paguristes Cadenati to też detrytusożerca, obowiązkowo krewetkę czyszczącą Lysmata amboinensis. Coś musi to dno "przemielić". Idealna byłaby też rozgwiazda piaskowa, ale mocno bym się zastanawiał nad nią, bo nie wiem czy się u Ciebie wyżywi.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM 2 TRUBO SLIMAKI I 6 TAKICH MALUTKICH :help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz urozmaić ekipę czyszczącą. A za odmulacz może ci posłużyć zwykły wężyk igielitowy. Podczas podmian zaciągasz wodę i ściągasz syfek razem z wodą. Jeśli chcesz jakiś bateryjny, to może być na przykład coś w >> tym << rodzaju.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.