Skocz do zawartości
trike3

Pytanie o allegro

Rekomendowane odpowiedzi

częściowo nie odgazowaną skałę z frachtu po 20 PLN.

:D:):)

Chętnie kupie skałę z frachtu po 20 zł za kilogram, wezmę ze dwie tony :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb widziałeś tą skałę że tak jesteś na nie ?????

co prawda cena jest śmieszna no ale może kto wie:)

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, widzialem, widzialem dwa baniaki na tej skale, żaden z nich nigdy nie dojrzał...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346502 Pawcio :

ani ty ani seb nie macie wiedzy na ten temat że skała po 5 latach się zużywa. w berlinie jest sklep ( berliner sewasser center ulica sudwestkorso 11 tel 030 821 96 14. w sklepie stoi piękny baniak który już ma 18 lat tam już niema skał widocznych tylko rośnie koralowiec na koralowcu nawet szyby są całe w koralowcach pojedz i zobacz. facet nigdy nie wymieniał skały sam oto pytałem możesz zadzwonić i sprawdzić podmienia tylko wodę i raz w roku wymienia piasek . to nie są teorie tylko fakty ,ty piszesz teorie

http://www.berliner-seewasser-center.de/aquarien.html << znajdź mi na tej stronie 18 letni zbiornik to sam ci tę skałę pod drzwi przywiozę :clowning)


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfffffff:clapping:clapping:clapping

Od dziś jestem fanem ptactwa drapieżnego, jakie to dociekliwe jest :clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co myśleć...jeśli ktoś ostro by się przejechał na tej skale powinno być tu o tym głośno


240l 06.08.09r do 14.04.11r

Ruszyło 160x60x60 09.03.11r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok ale ja tam widze 13 letni więc 5 w te 5 w tamte to nie robi takiej wielkiej różnicy :clowning

Tylko że kolego podał żeby iść do tego sklepu. Ja niestety nie za bardzo sprecham żeby zadzwonić do gościa choćby z ciekawości.


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wtrace swojetrzy grosze do watku. Zaciekawiony aukcjami na allegro oraz potrzeba zakupu zywej skaly postanowilem wybrac sie do Ricardo. Akurat mialem przejezdzac przez Milicz wiec postanowilem sie umowic na odbior osobisty. Tak tez zrobilem i po niedlugiej chwili znajdowalem sie w przed pieknym duzym baniakiem :clowning Chwila rozmowa i poszlismy wybierac skale. I tutaj musze powiedziec, ze wybralem sobie naprawde ladne kawalki skaly (lekkie, porowate) porosniete glonem wapiennym, a niektore ukrywaly w sobie piekne zielone grzybki :waving Tak wiec moge smialo rozwiac watpliwosci co niektorych. Naprawde warto sie przejechac i wybrac takie kawalki skaly, ktore nam najbardziej pasuja. Przy okazji wzialem jeszcze korale i zamowilem zoa, ktorych jeszcze nie mam u siebie.

Ogolnie polecam ! :)


Pozdrawiam

Grzegorz Nowiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakichkolwiek korali rosnących na kupowanej skale to mam mieszane uczucia. Jak stawiałem pierwszy zbornik 400 l. to się cieszyłem z każdego życia/koralika na skale. Jak stawiałem drugi 1000 l. to jak na skale widziałem jakiekolwiek życie/koral to byłem w.... zły. Bo wiedziałem, że albo zdechnie i zanieczyści wodę albo w przyszłości zarośnie skałę i będzie problemem dla innych pożądanych w tym miejscu korali. Dotyczy to przede wszystkim Xenii, Zoantusów, Clavularii, Capnelli, a nawet Favii/Favites. W dużym zbiorniku po pewnym czasie jest problemem usunięcie niechcianego w danym miejscu życia. Przykład? Proszę. Mi Clavularia wyszła z tyłu zbiornika i nie mam możliwości jej usunięcia i jest duża szansa, że w przyszłości zarośnie Acropory, które tam postawiłem. Według mnie najlepsza jest czysta, odgazowana, nowa skała z importu a nie skała niewiadomego (tym bardziej z odzysku) pochodzenia. Bo oszczędności kiedyś się zemszczą.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlodek, swiete slowa.

Odrzucalem kazda skale, na ktorej cokolwiek roslo.

Mialem te okazje, ze w sklepie wstawiono nowa skale z importu i po odgazowaniu przeniesiono do zbiornikow sklepowych. Po kilku miesiacach moglem w niej poprzebierac. Jak cos miekkiego na niej bylo to zdziwionemu sprzedawcy mowilem, zeby oderwal. Jakies Sinularie, Capnelle itp. W domu wlozylem ja do akwarium z kilkudniowa woda, ale parametry juz wyprowadzilem Ballingiem. Glonow wcale nie widzialem a ile miejsca na korale, ktore ja chce! Mimo to, zanim nie wpuscilem ryb, pelno bylo mysisu, pare slimakow itp.:clowning


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Puk puk! - odkopuję temat :harhar:

Widziałem, widzialem, widzialem dwa baniaki na tej skale, żaden z nich nigdy nie dojrzał...

Pozdrawiam

seb

Mądrze prawi Seb. :unworthy:

Jak uruchamiałem pierwszą solniczkę to właśnie na skale od tego Pana (30zł/kg, top jakość, najlepsza, super porowata, niepalący właściciel, nie bita).

Po miesiącu miałem trawnik wysokości 15cm na tej skale - ok, dojrzewanie pomyślałem.

Ale po 3 miesiącach było tak samo, koledzy na forach również twierdzili, że coś nie gra.

Dwa miesiące temu dokupiłem skały. Wróciłem właśnie z urlopu po 2 tygodniach, co widzę? Ta nowa skała pięknie porasta fioletowymi algami, a ta z Milicza dalej dżungla, chociaż jakby trochę mniej.

Nie polecam, jak ktoś chce to mam to wszystko udokumentowane na fotkach.

Nie wiem czy to skała po "kalkwasser" i uwalnia PO4 i stąd tak się zieleni, czy co to jest,

ale fakt faktem - po pół roku w systemie (8 miesiącach!) jest wciąż zielona, a kupiona 2 miesiące temu fioletowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma jakieś tegoroczne doświadczenia ze skałą od ricardo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomm wątpię abyś mógł w pełni ocenić skałę po wielu bajkopismach,emocjach czy żartach.

Skała jest z różnego pochodzenia i musisz ją ocenić na miejscu osobiście, musisz też wziąć poprawki na błędy ludzi i brak doświadczenia nabywców które często wpływają na oceny produktów,usług.

Logiczne jest chyba że coś co jest tańsze budzi wątpliwości i powinno być powodem do dokładnego przyjrzenia się produktowi.

Mimo to facet działa nieco na rzecz środowiska ale nie zawsze z udanym efektem dla klienta.

Fajnie jest powiedzieć kupiłem tanio skałe lekko zgnoj..ną i udało mi się ją uratować, ale nie ma respektu a gdzie ci ekolodzy ubolewający nad znikającymi rafami.Lepiej przeżyć i się nażreć podobnie z moralnościa.

Mój kolega miał do wywalenia 20kg skały zapuszczonej wyglądała jak odchody końskie pare podmian bez grzałki,światła , teraz w tym żyją kraby i inne zwierzątka które w tym przetrfały a skała wygląda lepiej niż nie jedna ze sklepu.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z kolegom ok 100 kg i oboje mamy wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.