Skocz do zawartości
czadol81

Krewetka czyszcząca-pielęgnacja młodych

Rekomendowane odpowiedzi

witam was serdecznie jestem nowy na tym forum i szukam porady w sprawie pielegnacji larw krewetki czyszczacej maja juz okolo 5 dni i widac ze rosna ale moze ktos z was mial jakiekolwiek doswiadczenie i udzielil by kilku porad pozdrawiam

Rada jest taka: nie pisz dużymi literami :help1

mintaj

PS. Fajna ankieta :)


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, nie chce Cię martwić ale jak narazie nikomu nie udało się przeprowadzić metamorfozy larw.

Udokumentowany jest jeden przypadek Waiki Aquarium w Australii ale to troche co innego bo tam jest obieg wody bezpośrednio z oceanu.

W naszych zbiornikach larwy krewetek czyszczących działają najbardziej jako pokarm dla koralowców względnie ryb.

Smutne ale natury nie oszukasz, czegoś w naszej wodzie im brakuje, tego czynnika X.

Ps. ja stawiam na kraba :help1


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym karmisz jak do tej pory? Bo ja nie dałem rady utrzymać przez 24 godziny

ps: stawiam na krewetki


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zainteresowanych jak narazie minelo 6 dni i ani jedna nie padla a karmie je bioplanktonem takim jak korale i miele normalny pokarm dla ryb i to tez im daje widac ze rosna i dostaly juz odstajace galki oczne moze uda mi sie zrobic jakies fotki w makro to wstawie pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak często karmisz? Jak duże już są? Jak duże były pierwszego dnia?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bioplankton podaje rano przed praca a mrozonki wieczorem no i po mrozonka okolo 2 godzinki p[ozniej wymiana wody . zaczolem wymieniac calkowicie wode bo na dnie robil sie dziwny osad a przy mlodych to jest niebespietrzne.wczoraj je dokladnie podczas przenoszenia policzylem to jest 18 sztuk.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minal 8 dzien no i jeszcze zyja juz po pierwszej wylince


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ciag dalszy opowiesci dzisiaj jestr 10 dzien niestety zaczyna sie pojawiac efekt kanibalizmu i slabsze larwy zostaja zjadane brzez swoje rodzenstwo zostalo juz tylko 14 sztuk


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie:):)zycze zeby ci sie to udalo:)pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia sa z 8 dnia ale wieczorkiem postaram sie wstawic z chwili obecnej niekrure z nich dostaly juz bardzo dlugie czulka i nie wiedza jeszcze co z nimi robic .od dzisiaj zaczynam hodowle zywego pokarmy mam zasalane jajka bright shrimps -przepraszam za obcojezyczne nazwy ale nie znam odpowiedznikow polskich bo nigdy nie bawilem sie w akwarystyke morska w polsce .mam nadzieje ze zywy pokarm uchroni reszte przed kanibalizmem i co najciekawsze ze podaje pokarm juz 3 razy dziennie .pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj minol 12 dzien i caly czas zyja niestety wczoraj straacilem jednego osobnika bo nie udalo mu sie wyjsc z wylinki i sie utopil ale jeszcze jest14 zawodnikuw w walce .od dzisiaj zaczolem podawac zywy pokarm takze zobaczymy co to teraz bedzie pozdro


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie oto ciag dalszy relacji mija 15 dzien i mloda dostaly juz kolorki na ogonie mozna juz zauwazyc czerwony pigment i jak narazie majaa sie dobrze


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zycze powodzenia !! :clowning Szkoda ze jestes w UK wziałbym od Ciebie z 2 jak podrosną :waving Jak podchowasz to będzie pierwszy raz chyba w akwarium nie zasilanym wodą morską.


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam krewety - ile już ich masz ?

Wrzuciłbyś jakąś fotkę maluchów ?

3mam kciuki!


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam niestety po ostatnich 2 dniach stracilem 5 sztuk i juz nie wiele mi ich zostalo mam 8 jak narazie i niesteety szanse maleja z dnia na dzien .od dzisiaj zaczelem wymiane wody 2 razy dziennie moze to ja uratuje ozdrawiam postaram sie dzisiaj jakies fotki wstwic


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic straconego jesli choc 1 przezyje to bedzie git:)pozdr i czekamy na foty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kilka fotek co byscie widzieli jak wygladaja po 15 dniach


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam ankiety ! a wy ? chyba autor był ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, obstawiam na to, ze ankieta to zapytanie, czy przeżyją krewetki, czy tez moze zostana zjedzone przez kraby...


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta ankieta to tak nie do konca wyszlo bo jak juz na samym poczatku wam pisalem ze jestem nowy na tym forum no i chciale zobaczyc ilu jest fanow krewetek i czy to zwiekszy szanse w pomocy mi przy hodowli malenstw ale jak sami widzicie ze kraby sa gora i jak narazie nikt mi nie dal zadnych porad i musze sobie sam radzic .mam nadzieje ze cos z trego wyjdzie. a poza tym ankieta to ankieta i jak w polityce moze byc to i tu moze byc pozdro


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wciąż obserwuje postępy i 3mam kciuki :clowning


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki przydadza sie .zona juz mi jedzie ze wiecej poswiecam cz\asu dla akwarium i mlodych niz dla niej ale co mam zrobic takie zycie a morszczyzna za bardzo w leb wchodzi


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej je widać na ostatnim zdjęciu, myślę że i tak daleko zaszedłeś z odchowem. Na Reefpedi piszą że trudność w odchowaniu wynika z długiego cyklu larwalnego 58-140 dni.

Cytat: Nie są znane czynniki, które powodują , że okresowo pada duża część populacji larw. Najczęściej wskazuje się infekcje bakteryjne, zanieczyszczenie wody jako przyczynę. W efekcie bardzo trudno jest utrzymać przy życiu larwy do momentu przeistoczenia w osobnika dorosłego. Wg informacji znalezionych w internecie znanych jest zaledwie ok.10 przypadków na świecie kiedy to w warunkach hodowlanych udało się doprowadzić do przekształcenia larwy w osobnika dorosłego. Mimo wszystko życzę powodzenia w odchowie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.