Skocz do zawartości
jaczal

Usterka JVP 101

Rekomendowane odpowiedzi

W pompie JVP 101 wykruszył się jeden ząbek zabezpieczający przed odwrotnym startem pompy. Wiem, że kilka osób miało już z tym problem. Mam więc pytanie.

Czy ktoś wpadł na pomysł jak taką usterkę naprawić?



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem.

Zeszlifowałem ząbki na wirniku i korpusie. Na koszyczku wylotowym zaplotłem cienką żyłkę aby nic nie mogło wejść do pompy podczas postoju lub odwrotnego ciągu.

Mam dwie pary pomp, które pracuje przemiennie po 10 minut. Obecnie niezależnie od tego w którą stronę pompy wystartują, mam ciszę (brak terkotania przy wstecznym ciągu). Zdarza się, że obie pompy wystartuję wstecznie, ale ponieważ pracują tylko 10 minut, więc bardzo słaba cyrkulacja w tym czasie nie ma znaczenia.

Edytowane przez jaczal (wyświetl historię edycji)


140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pompach za taka kase takie usterki usuwa sie bardzo prosto:)kupuje sie nowa pompe:),,,sam uzywam jvp102 i gdyby cos sie z nia podzialo to kupie nastepna:)a stara zostanie na czesci....pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaczal- Jak sprawóje się oświetlenie?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxico - Miałem trochę problemów. Taśmy led 10-14KK okazały się jakimś bublem. Niby firmowe, a coś z nimi nie tak. Zaczęły coraz słabiej świecić, co nie powinno się zdarzyć. Może da się uratować sytuację, bo jak podłączyłem próbnie na 16V zaczęły świecić jaśniej. Teraz czekam na zasilacz 18V i zobaczę, albo padną i do wyrzucenia, albo będzie dobrze. Sytuację uratowały taśmy 6-7KK i wszystko odżyło. Chociaż to jeszcze nie to co bym chciał.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie założyłem u siebie taśmy tylko, że 7000/8000k i muszę przyznać, że mimo irz miałem podwyższone fosforany to akurat w tym miejscu gdzie są te taśmy nie było ani 1 glona.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od samego początku nie miałem problemów z glonami. Owszem pojawił się zielonkawy nalot, ale wyglądało to jak bardzo niski meszek. Myślę, że to zasługa zastosowanej filtracji. Jest bez zarzutu, a przy czyszczeniu czuć od glonów szczawiem. Dziwna sprawa, czyżby glony morskie tak pachniały?



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czyszczę pomy z glonów to jest czuć taki zapaszek kwaśny.


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.