Skocz do zawartości
AquaManiak

RO jak podłączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem dzisiaj taki filtr RO http://allegro.pl/filtr-osmoza-akwarystyczna-ro4-z-demineralizator-i1570261072.html ale niestety nie wiem jak go podłączyć :help1 Pomóżcie może ktoś z was miał taki filtr lub ma i wie jak go podłączyć.


Akwarium dwustronne 528L. 110x60x80. Odpieniacz: Deltec APF600. Oświetlenie 240W Ledy (eRybka) Sump 128L 80x40x40 (DSB, glony) Cyrkulacja: Koralia 5, 2xLoc-line 3/4 (NJ 4500)

LS : 30kg LR : 80 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie,nie masz instrukcji,jak cos to pisz na gg to ci udzielę instrukcji


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalna zasada -- z ujecia wody na filtr wstepny, pozniej na wegiel aktywowany, pozniej na membrane (z reguly tam gdzie jest tylko jedno wejscie, z drugiej strony powinny byc dwa wyjscia - czysta woda i sciek), z membrany wylot czystej wody do filtra DI, po wyjsciu z DI woda powinna miec 0ppm.

Wylot scieku z membrany z ogranicznikiem przeplywu - na wiekszosci ogranicznikow jest strzalka pokazujaca "kierunek montazu" ogranicznika...

W sumie to powinienes dostac PDF z instrukcja, podobny znajdziesz tutaj:

http://www.aquamedic.pl/support/easy90.pdf

choc ja w sumie wolalbym dac po weglu jeszcze jakis filtr wstepny aby nie zapierniczyc membrany syfem z wegla (prowizorycznie).


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to trzeba trochę to inaczej podłączyć, żywica jest na zasilaniu?,tak jest na fotce.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubunek dokręcasz np pod baterię- zimna woda- do niego zaworek. Docinasz wężyk i łączysz go z WPL2. Wężyk docinasz także do Flow 420- odpływ ścieku, a także do żywicy DI (przezroczysta tuba). Przed włożeniem membrany, którą otrzymujesz w komplecie puść sama wodę na jakieś 30 min. Potem odkręć największy z pojemników i uszczelkami w dól włóż membranę.Dokręć, sprawdz szczelność, wszystkie węże powpinaj, załóż zatyczki i musi chodzić. Ot to cała filozofia tego ustrojstwa :help1


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lewo jest podłączony węgiel potem membrana potem DI a potem jakieś sediment filter. A patrząc na połączenia to wygląda to tak jakby woda szła najpierw przez ten filter do węgla od węgla idzie do membrany a z membrany do ścieku i do DI.


Akwarium dwustronne 528L. 110x60x80. Odpieniacz: Deltec APF600. Oświetlenie 240W Ledy (eRybka) Sump 128L 80x40x40 (DSB, glony) Cyrkulacja: Koralia 5, 2xLoc-line 3/4 (NJ 4500)

LS : 30kg LR : 80 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Landryn za wytłumaczenie ale musze jeszcze to na spokojnie wszystko przeczytać ze 2 razy i potem spróbować podłączyć :help1


Akwarium dwustronne 528L. 110x60x80. Odpieniacz: Deltec APF600. Oświetlenie 240W Ledy (eRybka) Sump 128L 80x40x40 (DSB, glony) Cyrkulacja: Koralia 5, 2xLoc-line 3/4 (NJ 4500)

LS : 30kg LR : 80 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR dobrze mówi.

j@cek - możesz mi wytłumaczyć dlaczego według Ciebie żywica ma być na zasilaniu? Przecież to totalna głupota. Z resztą jak patrzę na to zdjęcie, to chyba ktoś kto montował nie wiedział co robi. Żywica "dopieszcza" wodę robiąc z niej wodę całkowicie demineralizowaną. Jak ją dasz na początku, to ją od razu zasyfisz i nie uzyskasz efektu o jaki nam, akwarystom chodzi.

Aquamaniak - w twoim przypadku powinno być Filtr sedymentacyjny -> Filtr węglowy -> Membrana -> DI. Z membrany drugie wyjście ściek, z DI wyjście woda do akwa.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łopatologicznie pisząc jakbyś odwrócił zdjęcie o 90st. w prawo to do prawej komory od góry podłaczasz wąż od zimnej wody. Tam gdzie masz czerwony wężyk woda idzie do "kibla". A od przezroczystego pojemnika uzyskujesz wodę do baniaka :help1


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ona jest na końcu przecież pisałem że najpierw idzie przez sediment filter potem przez węgiel potem membrana i z membrany odchodzi ściek i di.


Akwarium dwustronne 528L. 110x60x80. Odpieniacz: Deltec APF600. Oświetlenie 240W Ledy (eRybka) Sump 128L 80x40x40 (DSB, glony) Cyrkulacja: Koralia 5, 2xLoc-line 3/4 (NJ 4500)

LS : 30kg LR : 80 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia.


Akwarium dwustronne 528L. 110x60x80. Odpieniacz: Deltec APF600. Oświetlenie 240W Ledy (eRybka) Sump 128L 80x40x40 (DSB, glony) Cyrkulacja: Koralia 5, 2xLoc-line 3/4 (NJ 4500)

LS : 30kg LR : 80 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346125 premiero :

VDR dobrze mówi.

j@cek - możesz mi wytłumaczyć dlaczego według Ciebie żywica ma być na zasilaniu? Przecież to totalna głupota. Z resztą jak patrzę na to zdjęcie, to chyba ktoś kto montował nie wiedział co robi. Żywica "dopieszcza" wodę robiąc z niej wodę całkowicie demineralizowaną. Jak ją dasz na początku, to ją od razu zasyfisz i nie uzyskasz efektu o jaki nam, akwarystom chodzi.

Aquamaniak - w twoim przypadku powinno być Filtr sedymentacyjny -> Filtr węglowy -> Membrana -> DI. Z membrany drugie wyjście ściek, z DI wyjście woda do akwa.

Ja nie mówię że ma być na wejściu,tylko z tej fotki tak wywnioskowałem że jest na wejściu,albo ja zle odczytałem to foto alby ty źle mnie zrozumiałeś:help1

http://filtrwody.follownet.pl/allegro/produkty/osmoza-akwarystyczna-ro3/fotka-demi.jpg

Postawiłem znak zapytania żeby nie było niedomówień


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khehe akuart jesli chodzi o MB400 to:

cytuje: www.radus.pl/pdf/karty/MB400.doc

"Purolite MB 400 pozwala na produkcję wody głęboko zdemineralizowanej. Może być stosowany do demineralizacji wody surowej lub – jako ostatni stopień doczyszczający – częściowo zdemineralizowanej w technologii odwróconej osmozy, elektrodializy, czy destylacji. "

wiec w sumie mozna demineralizowac wode surowa :help1 Ciekaw jestem jak zachowalaby sie membrana przy takiej konfiguracji :baby

A jesli chodzi o fotki - to tam w ogole jakos nie moglem dojsc co jest z czym :) Chyba bym to rozlaczyl i polaczyl wedlug schematu, bo tak jakos wlasnie wyglada dziwnie ta fota :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacku - to ja w takim razie źle Ciebie zrozumiałem, bo zdjęcie zrozumiałem tak samo jak Ty :help1


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to moja wina bo zrobiłem szajską fotkę :help1


Akwarium dwustronne 528L. 110x60x80. Odpieniacz: Deltec APF600. Oświetlenie 240W Ledy (eRybka) Sump 128L 80x40x40 (DSB, glony) Cyrkulacja: Koralia 5, 2xLoc-line 3/4 (NJ 4500)

LS : 30kg LR : 80 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do mojego dziennika. Jest schemat instalacji. Proponuję dokupić zawór zawór czterodrogowy dzięki któremu zamknięcie wody RO powoduje automatyczne zamknięcie wypływu wody do ścieku.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.