Skocz do zawartości
Nikel

nierdzewne nożyce do propagacji

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zrobiłem sobie nożyce do cięcia SPS-ów. Wystarczyły do tego stare zużyte nożyczki biurowe. Koszt 0 zł. Obciąłem i przyszlifowałem elementy tak aby się nie ześlizgiwały z grubszych szkieletów. Tnie nawet szkielety LPS typu euphyllie. Nit musiałem trochę zaklepać bo ze starości nożyczki miały straszne luzy.

2141-nozyce2.jpg

2141-nozyce1.jpg


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste i skuteczne dzięki. Kiedyś widziałem na jakimś chińskim filmiku o fragmentacji korali oryginalne nożyce takiego kształtu ostrzy. Szukałem czegoś podobnego w sklepach z narzędziami ale nic odpowiedniego nie znalazłem.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję im miesiąc :help1

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miejscach gdzie szlifnąłeś zaraz rdza je złapie ja mam oryginalne nożyce do propagacji i po jakimś roku też je gdzie niegdzie zabarwiło a są z takiego samego materiału co chirurgiczne, myje i susze je po każdym użyciu.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są już moje drugie nożyce. Poprzednie miałem też z nożyczek, tyle że były tak zdewastowane że nie miały jednego okulara, bo był wyłamany jeszcze przed przeróbką:help1, więc się źle cięło bo sterczał tylko metalowy kikut. Mam je do dziś. Podstawa do musi być dobra nierdzewka a nie stal chromowana czy niklowana. Ale teraz większość nożyczek tych dłuższych jest robiona ze stali nierdzewnej. W starych nożycach DIY które też mam od roku, tylko gdzieniegdzie pojawiło sie tylko lekkie zabarwienie. Tak jak we firmówkach, ale też o nie nie dbałem. Na pewno tak jak @stancor doradził - po cięciu w zbiorniku powinno się wypłukać nożyce pod bieżącą wodą, i tyle.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sPRYTny, fajne i tanie rzeczywiście, tylko czy aby są na pewno nierdzewne? Dla zwierząt to zrobią z największego badziewia. Nit też musi byc nierdzewny. Jak tak to faktycznie nie warto się bawić w przerabianie.

Co do nalotu na nożyczkach to nie sądzę żeby to szkodziło koralowcom. Co innego długi kontakt z wodą , jakbyśmy te nożyczki stale trzymali w sumpie he he. Nie jedna pompa nawet firmówka ma gorsze ośki które z czasem się sypią, i sądzę że jedna taka ośka ma większy wpływ na wodę niż codzienne chwilowe cięcie takimi nożyczkami.

Przedstawiam moje stare nożyczki które mają chyba nawet więcej niż rok, przeszły dużo , wykonanie byle jak, ale cięły też dużo. :help1

2141-nozyce 3.jpg


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.