Skocz do zawartości
jacekberetłódz

nadchodzi lato

Rekomendowane odpowiedzi

witam wiadomo niedługo zacznie się robić troszkę ciepło posiadam mały zbiornik 112L + 4 świetlówki 24w x4 .czy przy takim małym zbiorniku muszę się jakoś zabezpieczyć na lato chodzi mi o temperaturę


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz obudowę? jak tak to kup wentylatorki ( ja mam takie http://allegro.pl/aab-super-silent-fan-6-cichy-wentylator-17-3db-i1460837946.html )komputerowe wywierć otwory w obudowie przykręć, zasilacz na 12V i gotowe. Przy niewielkich zdolnościach manualnych można dużo zaoszczędzić.


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co polecać jakieś bzdety niepotrzebne???

Gość napisał że pali piec w pokoju z morskim? czy może ze ma akwarium na poddaszu?

Możliwe że bedziesz dochodzić do 29stopni ja mialem 28,5 ale wszystko miało się dobrze nie widzę potrzeby zastosowania chłodzenia przy t5 jeśli t5 są nad akwarium a nie "na akwarium"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że za mało opisałem moje akwarium oświetlenie jest nad akwarium ok 15cm (nie pokrywa) mieszkam w bloku pokój słoneczny :help1 najlepiej żeby się wypowiedziały osoby które mają podobne warunki i akwarium tak jak ja :) ale oczywiście wszystkie posty mile widziane


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory musza byc i basta,w lato beda dni z temperatura powyzej 35st C.A takich temperatur akwarium morskie nie przezyje.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346570 Peniek :

Wentylatory musza byc i basta,w lato beda dni z temperatura powyzej 35st C.A takich temperatur akwarium morskie nie przezyje.

U mnie przezylo i nigdy nie było wyzej niż 30 stopni- nie mam klimy w mieszkaniu.

Bez sensu, 15 cm nad wodą nie ogrzeje zbytnio.Jeśli nawet bedą te 2 dni 40 stopni to dasz lodu i po problemie.

W moim akwarium jest zawsze 6-8stopi mniej niz faktycznie na dworzu.Jak widać pewne prawa natury sie nie sprawdzaja.

Od poczatku akwarystyki czyli 4-5 lat raz mialem tylko dzien że było 31 i muminki żyły.

Fakt że pusciłem biurkowy wiatraczek w strone akwarium jak bylem na gorących weekendach a co było to nie wiem.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben _sage a jeśli Jackowi przy 30 stopniach Celsusza wody obsada padnie, oddasz mu pieniądze ? Jakikolwiek zamontowany na stałe czy luzem wiatrak dmuchający na tafle wody na pewno pomoże obnizyć temp. w najgorętsze dni, po co narażać obsadę na niepotrzebny stres termiczny, trzeba mieć na uwadze że schładzanie wody w ten sposób zwiększa parowanie wody. Wiatraki najlepiej podłączyć pod odwrotny termostat który ustala próg przy jakiej temperaturze ma się załączać. Im wyższa temp wody tym słabsze jej natlenianie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że lepiej zamontować wentylatorki, miałem słodkie akwarium w pokoju z oknem południowym i w upalne dni temperatura wody podchodziła pod 33st, (mniej sprzętu i światła niż w morskim)


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage niestety ja sie zgadzam z reszta ja mialem 160 i mialem takie samo oswietlenie nad akwarium w zacienionym pokoju i niestety latem kilka korali sie przegotowalo takze ja tez polecam wentylatory


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wentylatorki . W moim reefmaxie testuję 2 wentylatory 120mm wolnoobrotowe i wyniki są bardzo dobre .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.