Skocz do zawartości
Tomasz Młot - Kwidzyn

Kłopoty z filtracją

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Oststnimi czasy mam kłopoty z moim baniakiem. Niestety po ostatniej przeprowadzce kiedy wymieniłem skałę na nową żeby sie pozbyć apitazi nie mogę ustabilizować baniaka. Do tego miałem jeszcze przerybione akwa i kłopot gotowy. Niestety nie mogę sie pozbyć NO2 z baniaka (odczyt na poziomie 0,1) co niewątpliwie jest oznaką niewystarczającej filtracji biologicznej.

Parametry baniaka:

- 200 l + mały sump na 25 l wody

- odpieniacz od Staniego (nie znam nazwy jakiś niemiecki na s) do max 1000l napędzany Aguabee 2001

- cyrkulacja 2 xTunze 6045 + pompa błowna Aquamedic 3000l/h

- 13-15 kg LR (chyba za mało) + 2 paczki LS

- filterek przepływowy od Skiby w którym od 3-4 tyg. siedzą te biokulki (peletki)

Baniak ma już w obecnej wersji ok. 6 miesiecy, a w środku 4 rybki (2 ocelariski, hepatysik i samiec antiaska (uratował sie jako 1 z 4)

Poradźcie co robić. Czy wywalić te kulki i zastąpić czymś w filtrze przepływowym co pozwoli na zwiększenie bakterii czy może coś innego.

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak, wyjął kulki póki co, dał absorber i poczekał, skaly jeśli jest dobra to wystarczy, odpieniacz jesli to H&S to tez dobry sprzęt. Problem w tym że Ty nie odpalasz nowego baniaka, masz już zwierzaki więc nie bardzo możesz sobie pozwolić na czekanie aż kulki zaskoczą, możesz sobie je wprowadzić później, teraz musiasz działać szybko, bez paniki ale szybko.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc Rowa lub Phosguard. Ilosc? w zaleznosci co pokazuja testy. 50-80 ml na pierwsze kilka dni

Lanie bakterii przy wylaczonym odpieniaczu, cierplowosc powinny pomoc.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlewam Bio digest co 4 dni jedną filkę narazie. Ale czy rowa pomoże na obniżenie azotynów? Przecież to absorbent fosforanów.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tak dużo bakterii lejesz? Nie ma sensu moim zdaniem, a co do absorbenta to jeśli masz wykrywalne NO2, to PO4 masz kosmos :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek Seba mnie wyprzedził za dużo bakterii dajesz to nic nie da.

Podmiankę lepiej zrób ze 20% to bardziej pomoże.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam znalazłem na forum przeczytaj.

Przedawkowanie bakterii może objawiać się różnie w zależności od zastosowanych szczepów. Agresywne szczepy moga powodować uszkodzenia tkanki koralowców. Może także wystąpić bardzo silne wyjałowienie wody ze składników odżywczych. Co za tym idzie następuję załamanie systemu, zagłodzenie korali, tracenie zookasntelli, odpadanie tkanki na tipach SPS'ów i.. masowy pomór. Przedawkowanie może objawiać się wystąpieniem ciągnących białych glutów, bieleniem glonów, spowolnionym wzrostem korali, glonów wyższych, alg wapiennych. Zbyt duże podawanie bakterii jest szkodliwe i niebezpieczne, dlatego nie należy przekraczać zalecanej dawki, a nawet stosować 50% ilości jaka poleca producent.

Pozdro.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zrobię tak jak mówicie, dam rowę do filterka tego od Skiby, bio digest zmniejszę do 1 fiolki na tydzień. A czy warto też dokupić Zeostart3 i podawać codziennie? Jeśli tak to w jakiej ilości?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast biodigestu polecam Cycle Hagena które są bezpieczniejsze . O biodigeście słyszałem nieciekawe wypowiedzi z ust autorytetów w akwarystyce morskiej . 1 fiolka biodigestu na tydzień do twojego baniaka to o wiele , wiele za dużo .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.