Skocz do zawartości
Szymon

pytanie o zolte polipy

Rekomendowane odpowiedzi

napiszcie czy prawda jest, ze parazoanthus gracilis jest trudny w utrzymaniu, ze bezwzglednie wymaga karmienia? Swoich korali nie karmie i raczej nie mam zamiaru, a ostatnio wpadly mi w oko te zolte polipy i teraz mam zagwostke czy kupic czy nie.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze jest tak jak reszta wytrzymały. Zwykły zoanthus to chyba jest w stanie wszytsko przetrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest trudny.Napewno lubi lapac swoimi polipkami i wkladanie do buzki. A co do karmienia to pewnie korale masz niezle wychudniete:con


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak lubi wkladanie do buzki to biore ;)pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie karmić na siłe. podczas karmienia INNYCH korali kiedy wyłaczysz pompy to zawsze coś skubną. tulą się wtedy ładnie w ... tulipanki. ślicznie naleństwa, ładne kolorki tylko u nas w Polszcze słabo z wyborem. mam i polecam


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie! Nie jest tak różowo jak piszecie. Gracilis jest dosyć humorzastym koralowcem. Owszem, należy go karmić i to dość często. Jednak bardzo często i to nie pomaga i zamierają całe kolonie i jeszcze tak naprawdę nie wiadomo dlaczego.

Poza tym w M. Śródziemnym występuje bliźniacza odmiana i należy być pewnym że nasz egzemplarz nie pochodzi z tamtąd gdyż wtedy jesteśmy tylko świadkami jego powolnej agoni - z powodu zbyt wysokiej temperatury.

@markl Jaki słaby wybór??? gracilis jest gracilis i koniec - żółty jak cytryna, co najmniej kilka egzemplarzy w jest w każdej dostawie z Indonezji wiec do rzadkich na pewno nie należy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i badz madry. tomasz masz je u siebie?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 10 przerobiłem i były okresy niesamowitego rozkwitu koloni gdzie siały się jak xenia i były okresy gdy z 400cm2 żółtej łąki zostawało parę polipów, chociaż obok acropory rosły jak szalone. Zresztą moja opinia pokrywa się z obserwacją wielu innych akwarystów.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kolonię ale się nie utrzymała, wyginęła cała pomimo karmienia przestawiania w inne miejsca itp. Popieram teze Tomka to problemowy koral, nijak porównać ze zwykłymi zooantusami.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam taki problem z tym koralem miałem całą skałkę polipków po pół roku zostało kilka te sie jakoś utrzymały teraz przełożyłem skałkę w inne miejsce na sam dno zbiornika i w miejscu z sporą cyrkulacją wody i znowu zaczeły sie pojawiac nowe polipki wię jest szansa:)

Co do karmienia praktycznie nic to nie daje owszem należy je karmic ale nie widziałem żeby kolonia się jakoś mocno rozrosła.

Chyba na reef central jakiś człowiek opisywał że są dwie odmiany tego korala taka która wymaga duzego światła do życia oraz taka którą się tylko dokarmia i to ma jej wystarczć do życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.